Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 07-05-13, 13:31   #331
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by tabokubmw View Post
Foarte frumos!
Quote:
Originally Posted by golf.tuning View Post
Frumos
Multumim baieti !

Cateva poze cu masina dintr-o mica calatorie pana la bacau [ cu putina treaba si sa mi vizitez un prieten din Moinesti ]
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SAM_0115.JPG
Views:	308
Size:	5.93 MB
ID:	2767032   Click image for larger version

Name:	SAM_0116.JPG
Views:	111
Size:	3.85 MB
ID:	2767033   Click image for larger version

Name:	SAM_0117.JPG
Views:	266
Size:	5.63 MB
ID:	2767034  

Click image for larger version

Name:	SAM_0118.JPG
Views:	337
Size:	4.88 MB
ID:	2767035   Click image for larger version

Name:	SAM_0120.JPG
Views:	221
Size:	2.71 MB
ID:	2767036   Click image for larger version

Name:	SAM_0121.JPG
Views:	239
Size:	3.08 MB
ID:	2767037  

Click image for larger version

Name:	SAM_0125.JPG
Views:	130
Size:	3.39 MB
ID:	2767038  
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 07-05-13, 14:06   #332
catageo

Stage 5
 
catageo's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,015
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Rondel 0021 , dar au fost purtate 2 zile cat au stat jantele la indreptat [ oz urile ]


Iata si restul pozelor .. scuze pentru claritate !

Salut, imi poti da ceva detalii despre instalarea difuzoarelor fata? Am vazut ca ai folosit adaptor de plastic. Ai decupat "ligheanul" de pe usa din spatele difuzorului? Ai folosit cablajul masinii ori ai tras alte fire de la difuzoare? Astept cu mare interes detalii pentru ca vreau sa ma apuc de treaba. Merci frumos.
catageo is offline   Reply With Quote
Old 07-05-13, 14:12   #333
ev-do
Skoda Driver

Stage 3
 
ev-do's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 157
Member of:
[SKODA]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Multumim baieti !

Cateva poze cu masina dintr-o mica calatorie pana la bacau [ cu putina treaba si sa mi vizitez un prieten din Moinesti ]
Chiar am fost placut impresionat de masina. Ati dus-o la un nivel demn de apreciat si urmat. O masina f intretinuta, in care au intrat doar piese de calitate. Te salut, si sa ne auzim cu bine!
__________________
ev-do is offline   Reply With Quote
Old 07-05-13, 14:56   #334
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by catageo View Post
Salut, imi poti da ceva detalii despre instalarea difuzoarelor fata? Am vazut ca ai folosit adaptor de plastic. Ai decupat "ligheanul" de pe usa din spatele difuzorului? Ai folosit cablajul masinii ori ai tras alte fire de la difuzoare? Astept cu mare interes detalii pentru ca vreau sa ma apuc de treaba. Merci frumos.

Instalarea a fost facuta in modul clean ! nu s-au folosit firele stock ale masinii ci alte cabluri putin mai groase , dar puse direct pe pinii mufelor din portiera ca sa fie plug n play ! in spate nu sa decupat , ci doar indoit usor spre interior , pentru ca mai tarziu , boxele vor fii prinse in inele de MDF ! Sa folosit un aplificator pe 4 canale de la audison si intrarile preamplificate de pe navigatie ! Ca twetere si filtre avem acum helix helix dark blue b52c si mai caut inca un set de twetere si filtre ca sa pun pe spate tot din gama SQ [ focal , hertz , helix ]

Quote:
Originally Posted by ev-do View Post
Chiar am fost placut impresionat de masina. Ati dus-o la un nivel demn de apreciat si urmat. O masina f intretinuta, in care au intrat doar piese de calitate. Te salut, si sa ne auzim cu bine!
Multumim Claudiu , abia astept sa prezentam si jucaria ta dupa ce terminam treaba la ea . Ma bucur ca ti a placut masina , mai e de lucru la ea [ mereu va fii ] , dar la anul speram sa revenim cu o culoare superba pe masina dupa ce terminam cu turbo ambreiaj si tot ! Mi a facut placere sa vin in orasul tau , mai ales dupa faleza de aseara ))).... cel putin faza cu politistii de la rutiera a fost maxima )))... sa ne auzim cu bine !

PS : pacat ca nu ai ramas acolo sa vezi intoarcerea dintr-o "manevra" a masinii )))
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SAM_0119.JPG
Views:	352
Size:	3.91 MB
ID:	2767100  
__________________

Last edited by DEVIL's Style; 07-05-13 at 15:05.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 07-05-13, 18:12   #335
Kalasnikov86

Stage 3
 
Kalasnikov86's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 113
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by ev-do View Post
Chiar am fost placut impresionat de masina. Ati dus-o la un nivel demn de apreciat si urmat. O masina f intretinuta, in care au intrat doar piese de calitate. Te salut, si sa ne auzim cu bine!
Mia facut o deosebita placere sa te cunosc si esti un baiat de nota 10.astept si topicul tau
Kalasnikov86 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-13, 20:04   #336
vali vtk
Dacia Driver

Stage 5
 
vali vtk's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 831
Member of:
[DACIA]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Ce neam este navigatia si cum se comporta?
vali vtk is offline   Reply With Quote
Old 07-05-13, 20:17   #337
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by vali vtk View Post
Ce neam este navigatia si cum se comporta?
Dynavin d99 , dar nu il mai recomand sincer sa fiu , e ok dar suportul celor de la dynavin e egal cu ZERO ! Cei care se gandesc la o navigatie buna pentru e46/e39 , va recomand sa asteptati o versiune scoasa de un american de pe e46fanatics care o sa dea cu dynavin ul de pamant din orice punct de vedere la [ ATENTIE ] aceeasi bani [ aprox 650-700 de dolari ]. Momentan este in stadiul de teste si va aparea undeva prin vara asta !

Quote:
I am working on new hardware to replace my Dynavin unit.


The ///AVIN BMW models are currently under development and first production will be ready for shipment in July. I will start taking pre-orders about one month before they start shipping. ///AVIN units come with Android buttons on the system for easy access to core functions as well steering wheel button controls. Many owners complained that their Dynavin buttons made a cheap click click sound every time they pressed it so I made sure my new ///AVIN system has nice quality buttons that feels nice and make zero noise when you press them.










I do have other OEM models for different make cars now such as VW, Lexus, Mercedes, Honda, Toyota, Nissan, Ford, Chevrolet, Chrysler, Jeep, Buick, Kia, Hyundai, Subaru, Mazda, and Universal Double DIN units that will fit any cars.


The Universal Model is priced at $699 including free US shipping via DHL Express (3 to 5 days). The BMW models will be priced at about the same price as current Dynavin units. As a promotion I might also include a 8GB microsd card for free and free screen protectors as well as the free US shipping.


Everybody that has donated for my M3Evolution ROM will be able to get a discount for the same amount that they donated towards a ///AVIN system.



Here is a short YouTube demo video I put together. The actual UI and screen is a lot smoother than it shows in the capture demo video.


https://www.youtube.com/watch?v=2SQsMD2O_LA


Fast boot time (only 2 seconds)
Supports HD 720p videos
YouTube HD
AM/FM Radio
USB Direct Play
Clock Date and Time is saved in memory
Plays mkv, flv, avi, divx, mp4
Built in Bluetooth
Fast Wifi 802.11N 150mbs (Dynavin only 54mbs)
Support for 3G Modem USB Dongle for fast Internet (just insert your active SIM card and you got internet)
Answer and make calls via Android touchscreen (when connected to a BT phone) also supports Phonebook.
iPod and iPhone control via Android touchscreen
Supports Reverse camera with option to mirror
Fast GPS
Supports External Hard Drives
USB Flash drive support
Subwoofer Crossover control
Equalizer
Steering wheel control
Factory Resettable via settings menu (no need for special formatted sdcards)
Television (optional)
RDS included
OBD 2 (optional on select models)








Regards,


Tommy


































DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 07-05-13, 23:45   #338
ev-do
Skoda Driver

Stage 3
 
ev-do's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 157
Member of:
[SKODA]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by Kalasnikov86 View Post
Mia facut o deosebita placere sa te cunosc si esti un baiat de nota 10.astept si topicul tau
Sper sa ne mai gasim cu prima ocazie. In scurt timp, cu ajutorul lui Cata o sa apara si coupe-ul meu. Va salut, numai bine!
ev-do is offline   Reply With Quote
Old 12-05-13, 16:08   #339
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

din cauza drumurilor de rahat din tara si pentru ca masina nu poate fi "alergata" asa cum trebuie... jantele oz mito se vand , fara cauciucuri , se accepta si schimburi cu alte jante , dar sa fie in stare foarte buna . pret cash 800 de euro. pentru nelamuriri sau oferte , doar privat pe userul meu sau al fratelui meu , kalasnikov. jantele se vand doar din cauza ca nu se pupa cu , conceptul de street al masinii. sunt jante pentru "low and slow" nu altceva.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 08-07-13, 17:27   #340
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Masina ar fi frumoasa, daca ar fi mai trantita si ar fi in totalitate alba, poate fara bandouri, parerea mea. Nu renunta la jante, mergi mai incet, ca oricum graba strica treaba.
__________________
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
Old 08-07-13, 17:35   #341
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Masina ar fi frumoasa, daca ar fi mai trantita si ar fi in totalitate alba, poate fara bandouri, parerea mea. Nu renunta la jante, mergi mai incet, ca oricum graba strica treaba.
Masina sta pe suspensie eibach pro kit ! e ok drop ul tinand cont de drumurile pe care mai circula uneori ! Ori alba ori vedem , normal se are in plan revopsirea integrala a masinii. La jante suntem nevoiti sa renuntam ! Nu se merge atat de incet cu ea... si e pacat de ele ! Faza cu bandourile ar fii ceva dar prin italia .. aia nu prea stiu sa aibe grija cand parcheaza o masina ! prefer sa zgarie bandourile masinii in caz de ceva !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 08-07-13, 17:51   #342
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

eu zic ca daca nu ai avea atatea fixuri ar fi totul mai de efect
parerea mea,nu trebuie sa te superi sau sa intram in polemici
dar ai prea multe argumente la unele chestii si le tii de parca ar fi lege...si ce are daca nu prea stiu aia sa parcheze de ex....la noi in RO toti stiu,sau?
la fel si cu jantele,intradevar pacat de ele sa aiba asemenea gume dar se poate face si o cale de mijloc,pui o suspensie mai moale(maxim arcuri eibach)si treci la talon de 45-40...in asa fel nu o sa te sucuture,nu distrugi masina si etc


incearca sa vezi si realitatea nu doar viziunea si ideiile tale
spor
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
Old 08-07-13, 18:13   #343
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
eu zic ca daca nu ai avea atatea fixuri ar fi totul mai de efect
parerea mea,nu trebuie sa te superi sau sa intram in polemici
dar ai prea multe argumente la unele chestii si le tii de parca ar fi lege...si ce are daca nu prea stiu aia sa parcheze de ex....la noi in RO toti stiu,sau?
la fel si cu jantele,intradevar pacat de ele sa aiba asemenea gume dar se poate face si o cale de mijloc,pui o suspensie mai moale(maxim arcuri eibach)si treci la talon de 45-40...in asa fel nu o sa te sucuture,nu distrugi masina si etc


incearca sa vezi si realitatea nu doar viziunea si ideiile tale
spor

Recunosc ca am fixuri .... suspensia sa fie suspensie ... gumele sa fie gume [ chiar daca sunt sh ] , articulatie sa fie articulatie... franele sa fie frane ! tin la siguranta mea si a celor din jur !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 08-07-13, 18:48   #344
MadAboutGolf3
VW Driver

Stage 5
 
MadAboutGolf3's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,053
Member of:
[VW]
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
pui o suspensie mai moale(maxim arcuri eibach)si treci la talon de 45-40...in asa fel nu o sa te sucuture,nu distrugi masina si etc


incearca sa vezi si realitatea nu doar viziunea si ideiile tale
spor
care REALITATE mã tâmpitule ? nu te mai satura dracu sa tot comentezi atat, sa dai sfaturi ATOTCUNOSCATORULE DE LOW'N'SLOW DE STANCE SI HELLAFLUSH ?
tu ai citit ce o scris omu asta in topic despre suspensie ? tu ii zici sa puna arcuri pe care le are deja ?
tu intelegi vreodata ca masina asta nu e facuta de show, de expo ? nu e facuta pentru mers la plimbare ci e facuta pentru mers TARE ?
ce dracu mai tot troncani atata de parca ai fi retardat.. incep sa ma intreb daca "parca" ala isi mai are locul!
ai devenit maestru in suspensii ? in stretch ?
ce dracu va e asa greu sa intelegeti ca masina asta are alte pretentii ? se vrea altceva de la ea!

Eu zic Cataline mai bine sa inchizi topicul sau sa faca cineva putina curatenie ca e plin de INAPTI care nu pot sa citeasca 2-3 randuri care le scrii sa inteleaga si ei ca masina asta nu e de fitze, de plimbari.

Last edited by MadAboutGolf3; 08-07-13 at 18:52.
MadAboutGolf3 is offline   Reply With Quote
Old 08-07-13, 20:12   #345
dj_eros

Stage 4
 
dj_eros's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 205
Default Re: E46 - 320D FL '03 project !

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
eu zic ca daca nu ai avea atatea fixuri ar fi totul mai de efect
parerea mea,nu trebuie sa te superi sau sa intram in polemici
dar ai prea multe argumente la unele chestii si le tii de parca ar fi lege...si ce are daca nu prea stiu aia sa parcheze de ex....la noi in RO toti stiu,sau?
la fel si cu jantele,intradevar pacat de ele sa aiba asemenea gume dar se poate face si o cale de mijloc,pui o suspensie mai moale(maxim arcuri eibach)si treci la talon de 45-40...in asa fel nu o sa te sucuture,nu distrugi masina si etc


incearca sa vezi si realitatea nu doar viziunea si ideiile tale
spor
stimate coleg si utilizator de forum 4t (comentacule) mai bine in viata sa ai fixuri in loc sa pui in pericol siguranta si integritatea ta si a celor din jur ,mai bine cu fixuri in loc sa rulam cu gume s-h uzate la maxim ,mai bine cu fixuri in loc sa folosim piese s-h sau noi insa low budget este greu rau pt unii sa inteleaga anumite lucruri P.S de cand cu criza financiara mai toti sunt experti in stance doar ca stanceul adevarat nu se face cu bani putini (te pupa jean)
__________________
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!

Last edited by dj_eros; 08-07-13 at 20:18.
dj_eros is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -