Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Piese BMW de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 22-10-11, 02:42   #1
tmDNSe30

Stage 5
 
tmDNSe30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 330
Default cumpar ceasuri de bord cu inele

cumpar ceasuri de e36 pt 6cyl cu inele de bord si acele rosii ca si cel din poza ofer pret bun
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	$(KGrHqUOKooE5j8Zw+jHBOit+1njBQ~~_19.JPG
Views:	91
Size:	26.8 KB
ID:	2194107   Click image for larger version

Name:	BMW-325-325-24-V-192-CP.jpg
Views:	129
Size:	136.7 KB
ID:	2194108  
tmDNSe30 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-11, 18:24   #2
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: cumpar ceasuri de bord cu inele

Quote:
Originally Posted by tmDNSe30 View Post
cumpar ceasuri de e36 pt 6cyl cu inele de bord si acele rosii ca si cel din poza ofer pret bun

Cauta pe ebay , le gasesti la preturi modice !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 22-10-11, 19:03   #3
tmDNSe30

Stage 5
 
tmDNSe30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 330
Default Re: cumpar ceasuri de bord cu inele

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Cauta pe ebay , le gasesti la preturi modice !
ok ms
tmDNSe30 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-11, 19:47   #4
maxmartinez

Stage 5
 
maxmartinez's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 592
Default Re: cumpar ceasuri de bord cu inele

salut, din cate vad alea din poze au acele schimbate cu ace de M (rosii) plus inelele, unul are si emblema M, desi nu sunt de M, avand redline-ul la 7000.

intradevar gasesti pe ebay chiar ceasuri de M, sau separat si acele rosii (desi e greu sa le schimbi/calibrezi).

sau poti cumpara inele (se gasesc la noi garla, de la 100 lei la 250), iar acele se pot face foarte usor rosii, cu un marker profi.

cam asta intentionez eu sa le fac
__________________
maxmartinez is offline   Reply With Quote
Old 22-10-11, 22:26   #5
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: cumpar ceasuri de bord cu inele

Quote:
Originally Posted by maxmartinez View Post
salut, din cate vad alea din poze au acele schimbate cu ace de M (rosii) plus inelele, unul are si emblema M, desi nu sunt de M, avand redline-ul la 7000.

intradevar gasesti pe ebay chiar ceasuri de M, sau separat si acele rosii (desi e greu sa le schimbi/calibrezi).

sau poti cumpara inele (se gasesc la noi garla, de la 100 lei la 250), iar acele se pot face foarte usor rosii, cu un marker profi.

cam asta intentionez eu sa le fac

Markerul profi pica , am incercat eu deja , efectul pe timp de zi e bun , dar pe timp de noapte e dezastruos
unii au dat oja cu rosu aprins sau alte solutii pentru a obtine un compromis bun
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 05:33   #6
mihail_dogariu

Stage 3
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 77
Default Re: cumpar ceasuri de bord cu inele

Quote:
Originally Posted by maxmartinez View Post
avand redline-ul la 7000.

Nu stiu cum vezi tu ca redline-ul e la 7000 cand se vede atat de clar ca e la 6300... !!!!

Tinere @tmDNSe30 acele inele se cumpara cu 100 de ron in toata romania si se adauga pe orice ceasuri de BMW... Colegii cu sfaturi de Ebay sunt veniti de pe Marte... dar nici tu n-ai avut internet pana mai acum o saptamana...

https://anunturi-auto.4tuning.ro/baza...ele+bmw&cat=vc

Last edited by mihail_dogariu; 23-10-11 at 05:37.
mihail_dogariu is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 09:39   #7
maxmartinez

Stage 5
 
maxmartinez's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 592
Default Re: cumpar ceasuri de bord cu inele

Quote:
Originally Posted by mihail_dogariu View Post
Nu stiu cum vezi tu ca redline-ul e la 7000 cand se vede atat de clar ca e la 6300... !!!!

Tinere @tmDNSe30 acele inele se cumpara cu 100 de ron in toata romania si se adauga pe orice ceasuri de BMW... Colegii cu sfaturi de Ebay sunt veniti de pe Marte... dar nici tu n-ai avut internet pana mai acum o saptamana...

https://anunturi-auto.4tuning.ro/baza...ele+bmw&cat=vc
m-am xprimat gresit, era vorba de rpm max pe ceasuri, 7000 in loc de 8000 cat e la M.

@devil:

pe timp de noapte, adica se vad acele mai...nasol, greu? cele originale de pe M noaptea ar trebui sa se vada tot portocalii, sau mai spre rosu?
maxmartinez is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 11:46   #8
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: cumpar ceasuri de bord cu inele

Quote:
Originally Posted by maxmartinez View Post
m-am xprimat gresit, era vorba de rpm max pe ceasuri, 7000 in loc de 8000 cat e la M.

@devil:

pe timp de noapte, adica se vad acele mai...nasol, greu? cele originale de pe M noaptea ar trebui sa se vada tot portocalii, sau mai spre rosu?
Acele de m3 au doar partea de deasupra acoperita , in rest lumineaza tot portocaliu [ din cauza ledurilor amber din bord ]. Da se vad mai greu pentru ca un marker e opac , deci si lumina va trece mai greu prin culoare.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 11:50   #9
maxmartinez

Stage 5
 
maxmartinez's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 592
Default Re: cumpar ceasuri de bord cu inele

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Acele de m3 au doar partea de deasupra acoperita , in rest lumineaza tot portocaliu [ din cauza ledurilor amber din bord ]. Da se vad mai greu pentru ca un marker e opac , deci si lumina va trece mai greu prin culoare.
la M sunt leduri in bord? nu sunt becuri 3w ca la ceasurile normale si folia amber/portocaliu? tocmai ce am schimbat becurile ptr ace, cele din soclu verde de 3w, am pus de 5w portocalii si se vad ceasurile super bine acum.

atunci cred ca o sa incerc cu ceva oja rosie, ma gandesc ca aia e mai transparenta, o intreb pe nevasta-mea ce imi recomanda

as lua si ace de pe ebay, nu sunt scume, dar la gandul ca tre' sa le scot si apoi recalibrat
maxmartinez is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 14:45   #10
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: cumpar ceasuri de bord cu inele

Quote:
Originally Posted by maxmartinez View Post
la M sunt leduri in bord? nu sunt becuri 3w ca la ceasurile normale si folia amber/portocaliu? tocmai ce am schimbat becurile ptr ace, cele din soclu verde de 3w, am pus de 5w portocalii si se vad ceasurile super bine acum.

atunci cred ca o sa incerc cu ceva oja rosie, ma gandesc ca aia e mai transparenta, o intreb pe nevasta-mea ce imi recomanda

as lua si ace de pe ebay, nu sunt scume, dar la gandul ca tre' sa le scot si apoi recalibrat
Daca vorbesti de m3 e36 , da ai dreptate , credeam ca zici de e46 , in bord au smd uri alea.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 23:41   #11
tmDNSe30

Stage 5
 
tmDNSe30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 330
Default Re: cumpar ceasuri de bord cu inele

uppppp nu are nimeni gata facute???pt mihail_dogariu vroiam sa fie gata facute nu vreau sa cumpar inele separat si nu vreau sa dau cu nici un marker pt ca am dat pe e30 asa si nu o iesit nuanta de rosu care imi place,am auzit ceva idei cu colant rosu ca ar iesi bine maine primesc o poza care a facut cu colant rosu
__________________
tmDNSe30 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 09:15   #12
maxmartinez

Stage 5
 
maxmartinez's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 592
Default Re: cumpar ceasuri de bord cu inele

la noi poate doar de M cu acele rosii, in rest daca sunt cred ca toate ar fi cu acele colorate sau colantate cu folie ptr stopuri.

nu cred ca (sau poate ma insel) si-a luat cineva acele de pe ebay si le-a pus, apoi recalibrate..

daca nu vrei sa le faci tu, pe ebay sunt de M, cred ca si cu inele si folie carbon, dar nu ai de unde sa stii cat de funtcionale sunt.

mai bine ti le faci tu, nu e greu si ai o gramada diy-uri pe net., asa ai ceasurile tale, km tai, mai schimbi si un bec doua daca tot le desfaci
maxmartinez is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 11:03   #13
tmDNSe30

Stage 5
 
tmDNSe30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 330
Default Re: cumpar ceasuri de bord cu inele

ms maxmartinez cred ca am sa le fac eu pana la urma cu colant am primit poza si arata bine am sa o atasez as vrea va rog o adresa de unde stiu sigur ca primesc inelele ca am mai sunat si tot or venit....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF2513.JPG
Views:	60
Size:	1.79 MB
ID:	2196807  
tmDNSe30 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 11:31   #14
maxmartinez

Stage 5
 
maxmartinez's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 592
Default Re: cumpar ceasuri de bord cu inele

daca e colant rosu transparent (ca cel ptr stopuri) cred ca se vede bine si noaptea, dar nu stiu cat de simplu va fi sa pui colantul pe ace fara sa le scoti (acele separat). eu o sa incerc cu oja rosie.

inele gasesti, vezi ca sunt unele din plastic (crom sau titan look), si mai sunt unele din aluminiu, mai scumpe ce i drept, are brandex.

parca am vazut la un tip care vindea, chiar din timisoara, sau arad....

https://anunturi-auto.4tuning.ro/baza...ord+e36&cat=vc
maxmartinez is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 20:07   #15
vali vtk
Dacia Driver

Stage 5
 
vali vtk's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 831
Member of:
[DACIA]
Default Re: cumpar ceasuri de bord cu inele

cam asa arata la mine facute cu markerul rosu asta ca sa iti faci o idee.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC06063.JPG
Views:	61
Size:	2.93 MB
ID:	2197574   Click image for larger version

Name:	DSC06065.JPG
Views:	68
Size:	3.05 MB
ID:	2197575   Click image for larger version

Name:	DSC06070.JPG
Views:	57
Size:	2.86 MB
ID:	2197576  

vali vtk is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -