Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

View Poll Results: Are vreo masina sanse de castig?
DA 599 73.95%
NU 211 26.05%
Voters: 810. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 05-10-05, 02:08   #31
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

E masina... din putinele mele cunostinte motoarele au lungi treptele, asta il are foarte scurt. Daca dadea cu motorul blana de la I-a pana la IV-a... cred ca era undeva pe la 200 si ceva viteza.

Se mai observa cresterea rapida spre 100 apoi cresterea nu e la fel de violenta ca la un motor. Am mai multi amici cu motoare si am vazut cum cresc alea de la 100 la 250... nu se compara.

Ma insel oare? ca sa nu mai vb.. ca majoritatea motoarelor au acum kilometrajul electornic... iar sunetul nu e de motor neam de neamul lui.

Bordul e foarte lat pentru un bord de motor.. iar filmarea dak era facuta de pe motor sau sa zicem de pe umarul motociclistului... se auzea vantul la viteza respectiva.. aici se vede ca e in habitaclu. Bafta! Frumoasa masina oricum
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-05, 02:13   #32
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"EvLSant0S\"
s-a intrebat cineva de unde draq se filma ?!?!
De pe cadrul de carena!?
termina frate bishop :P
uite de unde se filmeaza !
:P
hai gluma-i gluma , al cui e subaru ?
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 05-10-05, 02:15   #33
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Si ar mai fi.. aduceti-mi-l pe motociclistul care a dat scartz de roata cu motorul pe plecare... mare meserias trebuie sa fie sau are brate puternice de a ramas pe motor
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-05, 02:16   #34
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6
E masina... din putinele mele cunostinte motoarele au lungi treptele, asta il are foarte scurt. Daca dadea cu motorul blana de la I-a pana la IV-a... cred ca era undeva pe la 200 si ceva viteza.

Se mai observa cresterea rapida spre 100 apoi cresterea nu e la fel de violenta ca la un motor. Am mai multi amici cu motoare si am vazut cum cresc alea de la 100 la 250... nu se compara.

Ma insel oare? ca sa nu mai vb.. ca majoritatea motoarelor au acum kilometrajul electornic... iar sunetul nu e de motor neam de neamul lui.

Bordul e foarte lat pentru un bord de motor.. iar filmarea dak era facuta de pe motor sau sa zicem de pe umarul motociclistului... se auzea vantul la viteza respectiva.. aici se vede ca e in habitaclu. Bafta! Frumoasa masina oricum
aM AVUT ZX 12 CEA MAI TARE MOTOCICLETA DE SERIE DIN LUME 192CP SI CE POT SA SPUN DECAT CA BORDUL E ANALOGIC CU CEASURI DE ACEST GEN.
PE MOTOR E ENZATIA ALTA, SI IN AUTOBUZ ESTE CU CAT ESI MAI VERTICAL CU ATAT SIMTI MAI TARE.
VANTUL NU SE AUDE DACA AI CAMERA PROFI CU FILTRE DE SUNET SI ARE O DENUMIRE OPTIUNEA DE SCOS ZGOMOTUL DE VANT.
POATE FI PE UMAR SAU CHIAR PE PIEPT CAMERA.
SUNT MOTOARE SI MOTOARE LA ZZR 1100NINJA AVEAM 110 TREAPTA 1, 160-2, 185-3, LA TL 1000 S 115-1, 155-2, 180-3, LA ZX12R 160-1, CCA 200-2, 240-3, CCA 300-4 ... ASTA CU RAPOARTE SI CALCATURI DE FABRICA, LA CURSE PUN F SCURTE SA APUCE SA DEA 6 TREPTE MAXIM IN CATEVA SUTE DE METRI.

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6
Si ar mai fi.. aduceti-mi-l pe motociclistul care a dat scartz de roata cu motorul pe plecare... mare meserias trebuie sa fie sau are brate puternice de a ramas pe motor
SI EU DADEAM, FOARTE MULTI DAU, DACA PLECAM TARE AVEAI SENZATIA CA VREAU SA BARBIERESC CAUCIUCUL DUPA OPRIRE ERA ZGARIAT DE LA START PE COAMA.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731


Last edited by aleks; 24-09-09 at 14:00.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 05-10-05, 02:18   #35
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Si scartul de roti?

Nu imi vine sa cred ca si-a luat camera performanta special sa filtreze sunetul de la vant :P
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-05, 02:20   #36
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Am postat in acelasi timp.. sorry..

Nu cred in scartzul de roti.. sa fim seriosi.. e plecare de pe loc.. dak o facea asa violent ori e cel mai meserias de pe la noi ori ii zbura motocicleta de sub el. Hai sa fim seriosi.. de ce se zice ca motoarele desi scot 100 mai bine decat multe masini in carte.. nu prea beneficiezi de acest avantaj? Tocmai pt ca plecarea lor e foarte dificila.. pt a da randamentul maxim :P
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-05, 02:22   #37
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"B|shOp-VR6\"
Si scartul de roti?

Nu imi vine sa cred ca si-a luat camera performanta special sa filtreze sunetul de la vant :P
SCARTUL NE ARUNCA CU GANDIREA LA CEVA CU TRACTIUNE PE O SINGURA PUNTE, SPATE CA NU SCARTIE F MULT MAI DE GRABA, INSA NU SUNT CONVINS CA E MASINA.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 05-10-05, 02:23   #38
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Toti motociclistii mai intai pleaca relativ usor pt stabilitate si apoi ii dau.. si chiar nu cred ca ma insel aici :P
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-05, 02:23   #39
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

sunetul ca sunetul da cu volanul si centura ce faci? Oricum o duci bine, vad ca ai plinul
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 05-10-05, 02:27   #40
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"B|shOp-VR6\"
Am postat in acelasi timp.. sorry..

Nu cred in scartzul de roti.. sa fim seriosi.. e plecare de pe loc.. dak o facea asa violent ori e cel mai meserias de pe la noi ori ii zbura motocicleta de sub el. Hai sa fim seriosi.. de ce se zice ca motoarele desi scot 100 mai bine decat multe masini in carte.. nu prea beneficiezi de acest avantaj? Tocmai pt ca plecarea lor e foarte dificila.. pt a da randamentul maxim :P
aM FACUT O PLECARE ANTOLOGICA CU TL1000S-UL MEU LA INTRAREA PE CALEA VICTORIEI.ACCELERAT TARE LA START CAROSABIL LUCIOS, FUM DIN ROATA PE LA 80 A LUATO IN SUS PANA LA 100CAND AM REDUS, SCHIMBAT, GAZ BRUSC DIN NOU SUS CU MIC PATINAJ, REDUS ACCELERAT MAI FIN, TREI SI BLANA.
TOTI DIN SPATE AU RAMAS BLOCATI DE CE VAD, IAR EU DISPERAM DUPA UN CBR 1100XX CARE PLECASE MAI REPEDE INAINTEA MEA, IL FACEAM DAR ATUNCI LUASE AVANS. AM CONTINUAT PANA LA URMATORUL STOP UNDE L-AM EXECUTAT.
CREDEMA STAU ZILNIC INTRE SUTE DE MOTOARE, POTI PLECA CU PATINAJ DE ROATA FARA PROBLEME DACA EXERSEZI UN PIC.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 05-10-05, 02:34   #41
iasi_drifter

Stage 5
 
iasi_drifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 792
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

oameni buni fiti seriosi cum o sa fie aia motocicleta? e masina toata ziua.
dar observ ca omul si-a cenzurat unul din indicatoare (se plimba un patratel negru dupa el). ce o fi avand de cenzurat la bord? in mod normal acolo e kilometrajul
iasi_drifter is offline   Reply With Quote
Old 05-10-05, 02:43   #42
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default

accelereaza bine Subaru din film.
UniculSGM is offline   Reply With Quote
Old 05-10-05, 02:44   #43
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Ok.. atunci alte aspecte ... deasupra kilometrajului (bordului) ar trebui sa se vada geamul motorului care ar trebui sa fi aproape lipit de acesta..

In dreapta sus.. dak te uiti cu atentie din cand in cand apare carosabilul.. si bataia farurilor pleaca foarte larg si mult mai in fata... nu ca la motocicleta din apropierea geamului.

La un moment dat.. cand se zdruncina camera.. se misca spre dreapta.. in mod normal s-ar vedea carosabilul.. acolo dak te uiti cu atentie.. se vede ceva gri.. un picior?
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-05, 02:45   #44
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Clar e si patratelul :P
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-05, 02:47   #45
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

SE DAU :
2 poze ...
UNA din FILM
ALTA cu BORDUL UNUI SUBARU IMPREZA WRX STI

punandu-le frumos in adobe una peste alta ...
iese ce urmeaza sa vedeti !
ACELASI BORD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1_258.jpg
Views:	426
Size:	398.9 KB
ID:	44664   Click image for larger version

Name:	2_307.jpg
Views:	520
Size:	332.0 KB
ID:	44665   Click image for larger version

Name:	final_307.jpg
Views:	561
Size:	650.5 KB
ID:	44666  

__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -