Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 24-09-08, 22:32   #136
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Toyota Supra VS Oricine peste 500 HP

Quote:
Originally Posted by Zyx View Post
Hai sa fim seriosi! Adica acum 4-5 ani cand inca se faceau curse pe 1000m lumea se juca, nu?! Diferenta era distanta pe care se facea cursa, in rest, tot cursa era si aia. Iar cursele pe 1/8 dintr-o mile au luat amploare de curand (asta afara), iar daca venea cineva acum, sa zicem 1 an, si spunea ceva despre acest lucru, pun pariu ca toata lumea radea de respectivul si cu c***l!!! Bine, totul se rezuma la orgolii, nu la curse, nu la fun, nu la acest hobby... Parerea mea este ca, desi traim in democratie, intr-o lume "schimbata", unii dintre noi traim inca in comunism!
Scuze de offtopic!
Vreau sa-ti spun ca progresul, trebuie sa fie tinta oricaruia.
Eu nu vorbeam de orgolii, ci pur si simplu tehnic, personal am fost un fan al celor 1000m si pe parcurs intrand mai in amanunt am realizat ca adevaratele probe sunt pe 400 si 200m, probe sportive catalogate pe ramura de drag-racing in sportul auto.
Ideea cu 400m nu mi-a apartinut, dar am inteles ca e corect si am abandonat 1000m. Din pacate nici locatile nu se prea gaseau pt 1000m.
In ce priveste subiectul de aici a fost impotriva vointei mele lipsa mea de la start, chiar daca era vorba de 1000m, pentru ca am promis ceva unui om ma tineam de cuvant. Voi face aceasta exceptie pentru Virgil, este un om cu o masina care merita tot respectul si nu carcotelile altora.
Si o voi face atunci cand masina imi va fi gata, din pacate nici acum nu am 100% din piese, pentru ca am vrut ceva special, sa pot realiza performante cu care multi dintre voi sa se poata mandrii, ca sunt obtinute in Romania dupa o reteta 100% romaneasca, cu setare romaneasca..., asa cum Virgil se bucura ca pune Germania cu botul pe labe.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 24-09-08, 22:34   #137
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Toyota Supra VS Oricine peste 500 HP

Quote:
Originally Posted by bbm View Post
din pacata ai mare mare dreptate, din pacate
Replica la care tu ai dat un raspuns era in contextul unui mesaj ce-mi era adresat, iar daca adevarul ala al tau este parerea ta despre felul in care gandesc eu afla ca eroarea e mare rau de tot.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 28-03-09, 17:07   #138
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Talking Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Au trecut 4 ani de la ultima mea intrare pe 4 Tuning si multe luni de la provocarea facuta de prietenul meu Ono pe forum, deoarece planuiesc deja urmatoarea venire in Romania redeschid provocarea de data personal si sper asta sa se anunte mai multi baieti pt anumite "teste"
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 28-03-09, 17:59   #139
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by DZ1 View Post
Au trecut 4 ani de la ultima mea intrare pe 4 Tuning si multe luni de la provocarea facuta de prietenul meu Ono pe forum, deoarece planuiesc deja urmatoarea venire in Romania redeschid provocarea de data personal si sper asta sa se anunte mai multi baieti pt anumite "teste"
+1. Cand se intampla asta?
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 28-03-09, 18:17   #140
bbm

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 443
Member of:
[Observator 4tuning]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by DZ1 View Post
Au trecut 4 ani de la ultima mea intrare pe 4 Tuning si multe luni de la provocarea facuta de prietenul meu Ono pe forum, deoarece planuiesc deja urmatoarea venire in Romania redeschid provocarea de data personal si sper asta sa se anunte mai multi baieti pt anumite "teste"
inca mai am revista din uk despre supra, revista pe care ti am promis-o , da un semn cind ajungi in tara
bbm is offline   Reply With Quote
Old 29-03-09, 00:12   #141
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by DZ1 View Post
Au trecut 4 ani de la ultima mea intrare pe 4 Tuning si multe luni de la provocarea facuta de prietenul meu Ono pe forum, deoarece planuiesc deja urmatoarea venire in Romania redeschid provocarea de data personal si sper asta sa se anunte mai multi baieti pt anumite "teste"
vino si si prin iulie
vorbeste lumea ca ar iesi doua masini cu multi cai
asa ca eu cred ,ca anul asta ai cu cine sa te dai, nu ca anul trecut cand ai venit si sau dat la fund uni care ziceau ca au mii de cai
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 29-03-09, 12:56   #142
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by 76BPR View Post
vino si si prin iulie
vorbeste lumea ca ar iesi doua masini cu multi cai
asa ca eu cred ,ca anul asta ai cu cine sa te dai, nu ca anul trecut cand ai venit si sau dat la fund uni care ziceau ca au mii de cai

Sa speram ca asa o sa fie, in 2-4 luni apar, posibil chiar si peste 2 saptamani...sa vedem.
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-09, 08:28   #143
Bytzu
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bytzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 810
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

BPRule, nu stii ca 9 foarte foarte nu ne place pe autostrada?
acu mai in gluma, mai in serios, dar prima portiune din A nu e ce trebuie
Bytzu is offline   Reply With Quote
Old 30-03-09, 23:43   #144
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by DZ1 View Post
Sa speram ca asa o sa fie, in 2-4 luni apar, posibil chiar si peste 2 saptamani...sa vedem.
Daca nu te grabesti foarte tare o sa am ceva mai mult pt tine - ca sa muncesti putin si sa nu consumi gaz degeaba!
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 11:15   #145
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Talking Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
Daca nu te grabesti foarte tare o sa am ceva mai mult pt tine - ca sa muncesti putin si sa nu consumi gaz degeaba!

Ce masina??
Anul trecut am frecat-o la rece din pacate....noroc a fost ca Papuc cu motorul sa dat, altfel venisem degeaba.
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 11:43   #146
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by DZ1 View Post
Ce masina??
Anul trecut am frecat-o la rece din pacate....noroc a fost ca Papuc cu motorul sa dat, altfel venisem degeaba.
Masina mea - Nissan GTR - la care mai lucrez inca dar este functionala deja la un anumit nivel - daca nu ajungi asa repede poate am timp sa termin ce am inceput sa lucrez si o sa ajung la un nivel mult mai ridicat - dar si acum se misca destul de bine - daca apari nu ai cum sa o freci in nici un fel stai linistit.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 19:34   #147
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
Masina mea - Nissan GTR - la care mai lucrez inca dar este functionala deja la un anumit nivel - daca nu ajungi asa repede poate am timp sa termin ce am inceput sa lucrez si o sa ajung la un nivel mult mai ridicat - dar si acum se misca destul de bine - daca apari nu ai cum sa o freci in nici un fel stai linistit.
Daca o prepari bine atunci abea astept....cu mici modificari nu ajungi prea departe.
Desi pe 400m GTR este o masina foarte buna pe distanta mai mare pierde usor teren.
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 23:32   #148
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by DZ1 View Post
Daca o prepari bine atunci abea astept....cu mici modificari nu ajungi prea departe.
Desi pe 400m GTR este o masina foarte buna pe distanta mai mare pierde usor teren.
Ma straduiesc - oricum am trecut de faza cu mici modificari.
Comportamentul mai ales la viteza mare nu mai seamana cu varianta stock.
Nu vreau sa ma pronunt la ce nivel este dar este destul de bine si continua - o data la 3 luni se mai intampla ceva nou.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 21:40   #149
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by Bytzu View Post
BPRule, nu stii ca 9 foarte foarte nu ne place pe autostrada?
acu mai in gluma, mai in serios, dar prima portiune din A nu e ce trebuie
clar ca nu e ceace trebuie.
anul trecut virgil a prins la 280 o denivelare la primul pod ,si era so pateasca rau a cam zburat putin cu masina.anul asta cand se anunta ,o sa cautam o portiune dreapta fara denivelari, sa poata sa se dea fara pericole.
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 04:12   #150
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

pe A1 e mai treaba
zGb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -