Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 06-10-12, 16:35   #166
FXA-

Stage 5
 
FXA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 301
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Quote:
Originally Posted by Bong View Post
cu fiesta...dă-i mesaj că a postat aici. cu hyundai-ul m-am pus la un semafor foarte lung și drept și pur și simplu l-am īntrebat...te dai? dar nu știu de unde să-l iau. după m-a īntrebat ce motor am...și mi-a spus și el.
Inteleg. Ar fi interesant cu Fiesta totusi daca se misca asa de bine. Pe saptamana viitoare ca acum tre sa mai pun o parte din electrica la punct
FXA- is offline   Reply With Quote
Old 07-10-12, 21:05   #167
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Quote:
Originally Posted by Casher View Post
Fara suparare,dar oi avea si vreo masina sa faci teste...))))
)))))))))))))) esti criminal...am ras 20 min la postul tau.....
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 07-10-12, 22:53   #168
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Quote:
Originally Posted by alex.panciu View Post
)))))))))))))) esti criminal...am ras 20 min la postul tau.....
rog pe cei interesați să mă contacteze iar pe jucătorii de NFS să-și vadă de ale lor.

Last edited by Bong; 07-10-12 at 23:01.
Bong is offline   Reply With Quote
Old 07-10-12, 23:25   #169
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

N ai mai dat nici un semn
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 08-10-12, 00:37   #170
FXA-

Stage 5
 
FXA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 301
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Quote:
Originally Posted by Bong View Post
rog pe cei interesați să mă contacteze iar pe jucătorii de NFS să-și vadă de ale lor.
Ideal ar fi sa ignori vorbele astea. Mereu se va gasi cate unul sa conteste ce faci, indiferent ce. E treaba fiecaruia cu ce masini vreau sa faca teste/curse si in cat timp face 0-402. Poate sa bea si o cafea in timpul ala daca nu-l deranjeaza. Ideea e ca daca nu le raspunde nimeni, nici nu li se da apa la moara.
FXA- is offline   Reply With Quote
Old 08-10-12, 20:03   #171
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Quote:
Originally Posted by Bong View Post
rog pe cei interesați să mă contacteze iar pe jucătorii de NFS să-și vadă de ale lor.
cand imi luasem suzuki swift nou inca nu aveai permis...crede-ma...
inca il am si ma amuz ca incerci sa scoti din masinuta aia ce nu poate.....
nu ai ce teste sa faci ca nu ai facut-o biturbo ca sa ai ce sa testezi....suntem in 2012 aproape 2013,lumea a ajuns la 1000 c.p,iar tu inca te bucuri cand schimbi un ambreiaj si pui o toba sport.....mai si anunti ca iesi in teste....sa testezi ce?sa vezi ce presiune face in turbina?stiu ca se simte cand dai jos jante de 17 si pui de 15,dar nu ai ce testa....nu te mai aprinde ca te aprinzi degeaba...incearca sa vezi realitatea....
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 08-10-12, 20:49   #172
Casher

Stock
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 7
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Quote:
Originally Posted by alex.panciu View Post
cand imi luasem suzuki swift nou inca nu aveai permis...crede-ma...
inca il am si ma amuz ca incerci sa scoti din masinuta aia ce nu poate.....
nu ai ce teste sa faci ca nu ai facut-o biturbo ca sa ai ce sa testezi....suntem in 2012 aproape 2013,lumea a ajuns la 1000 c.p,iar tu inca te bucuri cand schimbi un ambreiaj si pui o toba sport.....mai si anunti ca iesi in teste....sa testezi ce?sa vezi ce presiune face in turbina?stiu ca se simte cand dai jos jante de 17 si pui de 15,dar nu ai ce testa....nu te mai aprinde ca te aprinzi degeaba...incearca sa vezi realitatea....
Sublim!!!!! nimic mai adevarat.
@Bong: Mai bine foloseste masina in scopul pentru care ai cumparat-o nu bucurandu-te ca bati o solenza de 1.4 sau ca te dai cu un logan de 1.6. Cateva posturi mai sus "te plangeai" ca ai stricat cutia...dar ai spus-o asa...cu un iz laudativ...adica in sensul "nu mai tine cutia" ) nu ne-o lua in nume de rau dar cred ca este efectul tipic de 4tuning
Casher is offline   Reply With Quote
Old 08-10-12, 22:49   #173
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Quote:
Originally Posted by Casher View Post
Sublim!!!!! nimic mai adevarat.
Este efectul tipic de 4tuning
Perfect. Tipic romānesc. Mai bine arunci cu căcat decāt să dai un sfat sau o māna de ajutor. Lăsa ţi oamenii să se bucure de ceea ce au. Dacă tot vreţi să i daţi peste nas, faceti o cu performantele voastre, nu cu tastaturi. Unii au satisfacţii mai mari cānd trag de o maşina de 100 de cai decāt alţii cu mii de cai. Nu la asta se rezuma pasiunea, reisărilor
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 08-10-12, 23:03   #174
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Quote:
Originally Posted by phaeton View Post
Perfect. Tipic romānesc. Mai bine arunci cu căcat decāt să dai un sfat sau o māna de ajutor. Lăsa ţi oamenii să se bucure de ceea ce au. Dacă tot vreţi să i daţi peste nas, faceti o cu performantele voastre, nu cu tastaturi. Unii au satisfacţii mai mari cānd trag de o maşina de 100 de cai decāt alţii cu mii de cai. Nu la asta se rezuma pasiunea, reisărilor
daca tu te bucuri si astepti sfaturi la ce toba sa iti pui...credeam ca am ajuns in 2012 si tuningul inseamna mai mult decat sa pui o toba si sa faci teste dupa ce schimbi ambreiajul.......vrei sa ii dau un sfat,ok il fac pt.tine......SCHIMBA MASINA DACA VREI CURSE
exact cum am spus,din punctul meu de vedere nu mai poti sa vii acum cu o masina de 92 cai la baza si benzina si aspirat sa ii pui o toba si sa inviti lumea la curse....
alta chestie cu ce performante vrei sa iti vin?tata are logan 1.5 dci 85 cai daca ii pun soft ii spulber visele....
cea mai slaba masina a mea are 105 cai,nu asta conteaza acum si in aceasta discutie.....
si eu ma bucuram acum ceva ani cand aveam 100 cai si mi se parea ca am racheta,dar atunci cine avea 2.0,150 cai era smecher.....ma refer acum 6 ani...
prefer sa vad o masina frumoasa pe strada lasata grav,niste jante criminale si sa aiba 90 cai,crede-ma ca il respect mai mult decat pe unul care chinuie aia 90 cai si mai sare si de cur in sus cand ii spune cineva ceva.....

Last edited by alex.panciu; 08-10-12 at 23:09.
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 08-10-12, 23:15   #175
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Si te a invitat pe tine la curse, cu una din nenumaratele tale masini ?

Citeste titlul: versus aprox. 100 de cai.
Vrei sa te dai cu el, cu o masina asemanatoare, foarte bine.
Nu toti reusim sa facem performanta la cel mai inalt nivel, si nu pentru ca nu ne dorim.
Noi astia mai mici, fara fonduri, ne bucuram la orice, chiar si la o toba.
Pasiunea nu se traduce in cai putere.
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 08-10-12, 23:26   #176
FXA-

Stage 5
 
FXA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 301
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Quote:
Originally Posted by phaeton View Post
Si te a invitat pe tine la curse, cu una din nenumaratele tale masini ?

Citeste titlul: versus aprox. 100 de cai.
Vrei sa te dai cu el, cu o masina asemanatoare, foarte bine.
Nu toti reusim sa facem performanta la cel mai inalt nivel, si nu pentru ca nu ne dorim.
Noi astia mai mici, fara fonduri, ne bucuram la orice, chiar si la o toba.
Pasiunea nu se traduce in cai putere.
Cu totii stim ca daca vrem sa facem performanta la curse in 2012 ne trebuie cel putin 250 de cai la ora actuala sau un motor gen 1.8T din care se pot scoate cai destul de usor pana la un punct. Nu e vorba numai de bani aici ci si de ce iti doresti. Cu banii de un Swift nou poti sa-ti iei un gunoi de urs si sa-ti faci 3.5 turbo si esti respectat de "reisarii forumisti". Poate unii vor si confort si ceva mai nou si un airbag, sa nu miroasa a benzina si a alte mizerii in masina, sa nu ocoleasca toate zonele unde stiu ca e garda pentru ca stau cu morcovul infipt ca vor fi opriti (asta nu inseamna adrenalina, asta inseamna frustrare si imaturitate), sa evite situatii penibile gen: 1.8 in acte 3.5 pe masina pentru ca asta nu presupune ca esti smecher ci doar faptul ca nu-ti permiti ce-ai sub fund. Stiu, stiu, de ce sa dau statului 5400 de RON doar ca sa circul? Asta e tot o scuza pentru: Nu imi permit dar vreau! Motivele sunt multe dar nici un om destept n-are nevoie de respectul tuturor semintarilor de pe forum ca sa fie pe strazi si nu toata lumea vrea sa se afirme in acelasi mod. Pe nimeni intreg la cap nu deranjeaza masinile cu doi cai cu tobe si stickere, ci doar masinile cu doi cai care NU se dau!

Last edited by FXA-; 08-10-12 at 23:29.
FXA- is offline   Reply With Quote
Old 08-10-12, 23:26   #177
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Quote:
Originally Posted by phaeton View Post
Si te a invitat pe tine la curse, cu una din nenumaratele tale masini ?

Citeste titlul: versus aprox. 100 de cai.
Vrei sa te dai cu el, cu o masina asemanatoare, foarte bine.
Nu toti reusim sa facem performanta la cel mai inalt nivel, si nu pentru ca nu ne dorim.
Noi astia mai mici, fara fonduri, ne bucuram la orice, chiar si la o toba.
Pasiunea nu se traduce in cai putere.
vad ca intelegi numai ce vrei sau ce iti convine....eu am intrat in aceasta discutie deoarece altcineva postase ceva un lucru care m-a facut sa rad....urmaream de ceva timp acest thread fara sa intervin cu toate ca am si eu o masina identica,am luat-o noua,am facut 30.000 km cu ea si i-am dat surorii mele....deci stiu ce poate o astfel de masina....bun.....
din punctul meu de vedere s-a ajuns prea departe cu suferintele....facem teste dupa ce schimbam ambreiajul.......ce se urmareste cu acest test daca trage masina de 150 cai dupa ce am schimbat ambreiajul sau am reparat cutia??????
de asta am ras si am postat,omul s-a simtit injosit si ne-a trimis la NFS....
nu am nimic cu nimeni orice masina ar avea si de 50 cai,fiecare cu ce are dar nu veni sa suferi cu 92 cai cu toba sport in 2012-2013 ca atunci chiar ca ma umfla rasul.....
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 08-10-12, 23:35   #178
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Quote:
Originally Posted by FXA- View Post
Cu totii stim ca daca vrem sa facem performanta la curse in 2012 ne trebuie cel putin 250 de cai la ora actuala sau un motor gen 1.8T din care se pot scoate cai destul de usor pana un punct. Nu e vorba numai de bani aici ci si de ce iti doresti. Cu banii de un Swift nou poti sa-ti iei un gunoi de usr si sa-ti faci 3.5 turbo si esti respectat de "reisarii forumisti". Poate unii vor si confort, si ceva mai nou, si un airbag, sa nu miroasa a benzina si a alte mizerii in masina, sa nu ocoleasca toate zonele unde stiu ca e garda pentru ca stau cu morcovul infipt ca vor fi opriti, sa evite situatii penibile gen: 1.8 in acte 3.5 pe masina pentru ca asta nu presupune ca esti smecher ci doar faptul ca nu-ti permiti ce-ai sub fund. Stiu, stiu, dece sa dau statului 5400 de RON doar ca sa circul? Asta e tot o scuza pentru: Nu imi permit dar vreau! Motivele sunt multe dar nici un om destept n-are nevoie de respectul tuturor semintarilor de pe forum si nu toata lumea vrea sa se afirme in acelasi mod.
ba frate cand iti iei o masina,in care sa ai si airbag si clima si sa nu miroasa a benzina si sa nu stai cu frica de garda,aia nu mai e masina sa scoti lumea la interval decat daca are peste 150 cai.....incep sa cred ca lumea nu mai stie ce inseamna tuning si pasiune,pasiunea si tuningul chiar si cu bani putini nu inseamna o toba sport care urla chinuita de cei 92 cai....
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 08-10-12, 23:50   #179
FXA-

Stage 5
 
FXA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 301
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

E parerea ta si ti-o respect insa eu vad lucrurile prin prisma unui om care a trecut de la 60 de cai la 150, apoi la 210, apoi la 75, apoi la 200 , apoi la 115.

Nu vreau sa sune ca o lauda, stiu ca nu-s multi dar la fiecare din aceste progrese si regrese asa cum le-ar zice unii am observat atitudinea multor asa zisi oameni si sincer am fost scarbit. Cand ai putin, toti cocosii se umfla la tine, cand treci la mai mult brusc lasa vocea si se ineaca cu ouale tale, apoi cand ajungi la mai putin te privesc de sus: Cum ai ajuns ba la asta de la pisica 2.5? etc.

E adevarat ca eu nu mi-am facut niciodata topic de provocari, am cautat sa respect pe toata lumea si eu zic ca mi-am vazut lungul nasului si am raspuns arogant sau urat doar cand am fost atacat.

Sunt scarbit sincer de majoritatea personajelor care se perinda de vreo doi ani in lumea curselor care de fapt pentru ei e lumea semintelor NUTLINE sau in care se duc la curse ca spectatorii la meci.

Nu ai cu ce, asta e, stai acasa si nu ii incurca pe cei care au cu ce(sau macar va urcati mai multi intr-o masina si va puneti undeva unde nu deranjati, asta ca sa nu mai vorbim de filmari facute fara acordul proprietarilor, filmari in care se vad numerele de inmatriculare) ca nici tie daca te duci sa te dai, mai ales ca locatiile sunt asa cum le stim, nu ti-ar conveni sa vina 50 de masini din care la start se pun 6 si restul se aliniaza pana la finish de trebuie sa te dai cat mai spre centru de frica sa nu intri in ei.
FXA- is offline   Reply With Quote
Old 09-10-12, 04:43   #180
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp

Quote:
Originally Posted by FXA- View Post
E parerea ta si ti-o respect insa eu vad lucrurile prin prisma unui om care a trecut de la 60 de cai la 150, apoi la 210, apoi la 75, apoi la 200 , apoi la 115.

Nu vreau sa sune ca o lauda, stiu ca nu-s multi dar la fiecare din aceste progrese si regrese asa cum le-ar zice unii am observat atitudinea multor asa zisi oameni si sincer am fost scarbit. Cand ai putin, toti cocosii se umfla la tine, cand treci la mai mult brusc lasa vocea si se ineaca cu ouale tale, apoi cand ajungi la mai putin te privesc de sus: Cum ai ajuns ba la asta de la pisica 2.5? etc.

E adevarat ca eu nu mi-am facut niciodata topic de provocari, am cautat sa respect pe toata lumea si eu zic ca mi-am vazut lungul nasului si am raspuns arogant sau urat doar cand am fost atacat.

Sunt scarbit sincer de majoritatea personajelor care se perinda de vreo doi ani in lumea curselor care de fapt pentru ei e lumea semintelor NUTLINE sau in care se duc la curse ca spectatorii la meci.

Nu ai cu ce, asta e, stai acasa si nu ii incurca pe cei care au cu ce(sau macar va urcati mai multi intr-o masina si va puneti undeva unde nu deranjati, asta ca sa nu mai vorbim de filmari facute fara acordul proprietarilor, filmari in care se vad numerele de inmatriculare) ca nici tie daca te duci sa te dai, mai ales ca locatiile sunt asa cum le stim, nu ti-ar conveni sa vina 50 de masini din care la start se pun 6 si restul se aliniaza pana la finish de trebuie sa te dai cat mai spre centru de frica sa nu intri in ei.
stai linistit ca te inteleg perfect din toate punctele de vedere,ai dreptate in tot ce spui,s-au stricat multe lucruri din cauza aplaudacilor......sunt multe exemple de dat cand se organiza ceva veneau 30 masini si se dadeau 10,restul la balustrada...nu am nimic cu detinatorul acestui topic,nu il cunosc nu ma intereseaza ce face....e treaba si problema lui,dar ca utilizator al acestui site m-am tot uitat pe la fiecare ca toata lumea si am dat peste acea postare care sincer e de ras....
in rest bafta la toata lumea....si la cei cu 92 cai si la cei cu 1000.....
alex.panciu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -