Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

Reply
 
Thread Tools
Old 16-06-07, 20:41   #16
ge0rge

Stage 5
 
ge0rge's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 873
Member of:
[2 Roti]
[VW]
[AUDI]
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

@leul: motoru trebuie radiat de la politie si primarie si sa iti dea actele care le duci la politia pt al inmatricula pe tine 1 ora.. max 2 depinde de aglomeratia de la politie si primarie
ge0rge is offline   Reply With Quote
Old 17-06-07, 13:31   #17
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

ms mulT
Leul is offline   Reply With Quote
Old 13-10-07, 03:03   #18
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

salut baieti, mi-am luat si eu un R6 din '00 si este inmatriculat in italia, acum a fost radiat de acolo de catre proprietar si mia fost trimisa radierea acestuia, talonul si o declaratie pe proprie raspundere cu apostila de la haga care tine locul contractului de vanzare cumparare in care el specifica ca mi-a cedat mie motocicleta si ca nu mai are nici un drept legal asupra acesteia contra sumei de bani, ce acte imi mai trebuiesc pentru a o inmatricula acum aici, in romania?....salut si astept parerile voastre urgent, va rog mult
__________________
>>>>>oNLy_GOD_caN_judGe_mE_noW<<<<<

>>>>>Toate femeile-s la fel<<<<<

Suzuki GSX-F 600 - Blue
Peugeot 205 1.7 - White
Renault Megane 2.1 Coupe - Gri
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 13-11-07, 21:11   #19
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

Cati cmc si cati cp are ?Pentru ca dupa noua legislatie te va costa ceva ceva .. Mai multe detalii de capacitatea cilindrica ca sa putem determina pana la cat te va duce inmatricularea
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 21-11-07, 14:30   #20
florentin84
Dacia Driver

Stage 5
 
florentin84's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 362
Member of:
[DACIA]
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

Quote:
Originally Posted by Bogdan_ozzy View Post
Cati cmc si cati cp are ?Pentru ca dupa noua legislatie te va costa ceva ceva .. Mai multe detalii de capacitatea cilindrica ca sa putem determina pana la cat te va duce inmatricularea
pai daca este vorba de un R6 tu cati cmc crezi ca are?
florentin84 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 21:04   #21
husqvarna

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

cum se poate inmatricula o motocicleta adusa din strainatate care are numai actul de identitate? deci nu a fost facut act de cump -vanzare?
husqvarna is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 23:06   #22
ge0rge

Stage 5
 
ge0rge's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 873
Member of:
[2 Roti]
[VW]
[AUDI]
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

iti trebe neaparat contract de vanzare cumparare ca sa o poti inmatricula! dupa aia rar si restul de acte
ge0rge is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 10:10   #23
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

Quote:
Originally Posted by Bogdan_ozzy View Post
Cati cmc si cati cp are ?Pentru ca dupa noua legislatie te va costa ceva ceva .. Mai multe detalii de capacitatea cilindrica ca sa putem determina pana la cat te va duce inmatricularea
Pai are 600 cmc si 124 cp..........deci ce spui ozzy?
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 10:14   #24
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

Quote:
Originally Posted by ge0rge View Post
iti trebe neaparat contract de vanzare cumparare ca sa o poti inmatricula! dupa aia rar si restul de acte
declaratia pe propria raspundere cu apostila de la haga tine locul contractului de vanzare - cumparare de la noi numai ca trebuie tradus si legalizat, l-am si tradus, l-am si legalizat, am scos pentru ea si certificat de autenticitate, si cartea in romana, am facut si itp si certificat de debite fiscale ca asa mia cerut la udriste si mia mai spus sa fac dovada intrari in tara, dar eu nu am aduso pe platforma si am venit eu pe ea din italia si nu am nici o dovada, in cazul asta ce fac sau ce trebuie facut?
.................................................. .................................................. ......
cu respect
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 19:49   #25
husqvarna

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

deci e suficient sa am contract de v-c inte proprietar roman si mine sau trebuie sa ai si cu cetateanul strain?? avand in vedere k motorul e din austria...si in carte de id figureaza k e radiat ...
husqvarna is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 22:41   #26
ge0rge

Stage 5
 
ge0rge's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 873
Member of:
[2 Roti]
[VW]
[AUDI]
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

Quote:
Originally Posted by randysgby View Post
declaratia pe propria raspundere cu apostila de la haga tine locul contractului de vanzare - cumparare de la noi numai ca trebuie tradus si legalizat, l-am si tradus, l-am si legalizat, am scos pentru ea si certificat de autenticitate, si cartea in romana, am facut si itp si certificat de debite fiscale ca asa mia cerut la udriste si mia mai spus sa fac dovada intrari in tara, dar eu nu am aduso pe platforma si am venit eu pe ea din italia si nu am nici o dovada, in cazul asta ce fac sau ce trebuie facut?
.................................................. .................................................. ......
cu respect
din cate stiu eu.. trebuie sa predai nr`u la politie cand il inmatriculezi!asa ii la noi la oradea cel putin :P
ge0rge is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 22:43   #27
ge0rge

Stage 5
 
ge0rge's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 873
Member of:
[2 Roti]
[VW]
[AUDI]
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

Quote:
Originally Posted by husqvarna View Post
deci e suficient sa am contract de v-c inte proprietar roman si mine sau trebuie sa ai si cu cetateanul strain?? avand in vedere k motorul e din austria...si in carte de id figureaza k e radiat ...
daca are carte de romania nu`ti trebuie contractu de austria la inmatriculare.. daca nu are carte de romania o sa iti trebuiasca cand il inmatriculezi in tzara... cel putin asa e la oradea :P
ge0rge is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 20:48   #28
georgeopel

Stage 5
 
georgeopel's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 392
Member of:
[Toyota]
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

sal....vreau sa iau un motor kawasaki gpz 500s....ce stiti de el,e cam batrinel din 88 dar e impecabil din germania! si ce acte imi trebuie sa il inmatriculez?
__________________
georgeopel is offline   Reply With Quote
Old 18-05-08, 17:58   #29
chioruu

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 3
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

Salut.Am o motocicleta Yamaha r1 cu capacitatea motorului de 1000 cmc din anul 2001.imi putetzi spune si mie,aproximativ,cam cat ar ajunge inscrierea in tara?va rog mult.
chioruu is offline   Reply With Quote
Old 18-05-08, 21:35   #30
ge0rge

Stage 5
 
ge0rge's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 873
Member of:
[2 Roti]
[VW]
[AUDI]
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

Quote:
Originally Posted by chioruu View Post
Salut.Am o motocicleta Yamaha r1 cu capacitatea motorului de 1000 cmc din anul 2001.imi putetzi spune si mie,aproximativ,cam cat ar ajunge inscrierea in tara?va rog mult.
150-160e max

app. vad ca ai 19 ani.. ai mai avut scuter/motor inainte sa iti iei r1 ?
ge0rge is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -