Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningFESTIVAL - Festivalul de tuning, drift & sound - 18-19 octombrie 2008 - Romexpo

Reply
 
Thread Tools
Old 23-09-08, 22:52   #1
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Audio - Trofeul Pasionatului! - 4TuningFESTIVAL 2008

De ce Trofeul Pasionatului? Fiindca este o competitie care se adreseaza exclusiv proprietarietarilor de sisteme car audio aftermarket (NU stock) care nu au ajuns pana acum la nici o competitie de sunet sau eveniment asemanator. Stim ce inseamna prietenii care iti admira instalatia sau bucuria de a monta un subwoofer pe care l-ai asteptat atat de mult. Sau poate un set de componente bune in usile antifonate, ca acum stii ca prinde bine. Regulile sunt foarte simple si singura care conteaza decisiv este prezenta ta la eveniment!

Daca reusesti sa ajungi la noi lucrurile sunt foarte simple. Orice posesor de sistem audio aftermarket este invitat si chiar asteptat pentru o simpla evaluare a sistemului. Arbitrii oficiali isi vor face timp sa asculte sau sa masoare SPL-ul, dupa caz, indiferent de nivelul tehnic al montajului!

Tot ce trebuie sa faci este sa te inscrii pe lista doritorilor si in rest, sa te bucuri de rezultate, oricare ar fi ele. Este momentul ideal sa afli ce ai instalat in masina, sa iti imparti pasiunea cu alti concurenti, sa castigi si niste premii EXTREM de atractive daca reusesti sa faci o surpriza placuta si, cel mai important sa afli ce trebuie sa modifici ca sa cresti calitativ! Nu trebuie sa-ti faci grija de categorii, fiecare participant are sanse egale fiindca nu exista o comparatie intre sisteme!

Cel mai bun moment pentru a lua contact cu familia Car Audio!

Este destul sa-ti exprimi interesul si vei fi contactat pentru restul detaliilor!


UPDATE:

Este de la sine inteles ca orice instalatie Car Audio are inclinatii spre calitate sonora sau presiune sonora. Iar aceasta inclinatie poate fi decisa de arbitrii si organizatori, de posesorul sistemului sau in urma unei discutii amicale, de comun acord.

Motiv pentru care toate masinile inscrise pentru Trofeul Pasionatului se vor juriza si masura folosind programul celorlalte doua competitii, SQ League si SPL Challenge. Masinile inscrise la Trofeul Pasionatului vor folosi aceleasi clase si regulamente de incadrare dar vor fi jurizate dupa un clasament complet diferit, fara nici un fel de comparatie cu ceilalti competitori.


Asta inseamna ca dupa ce va inscrieti aici si sunteti contactati personal trebuie sa decideti daca doriti sa ne onoroati cu prezenta intr-una din zile sau in ambele zile de concurs, pentru fiecare categorie in parte. La fiecare sfarsit de zi masinile pot sa paraseasca incinta complexului Romexpo si participa si a doua zi (daca e cazul) atata timp cat respecta programul deja anuntat.


Clasamentul final si general, premiile si rezultatele sunt specifice competitiei "Trofeul Pasionatului" si nu au nici o legatura cu celelalte competitii. Acum, probabil ca va intrebati ce anume se poate puncta la o instalatie simpla, considerata de unii lipsita de sanse? Ei bine, se poate puncta aspectul, rezultatul sonor final, presiunea acustica produsa si acuratetea instalarii. La fel de bine se poate aprecia si pasiunea competitorului, modul in care acesta isi prezinta sistemul sau pur si simplu atitudinea fata de fenomen. Si ca se se intample aceste lucruri trebuie sa fiti doar PREZENTI. Restul este cat se poate de simplu si de natural.


Una dintre conditiile de participare ce merita mentionate spune ca orice concurent la Trofeul Pasionatului trebuie sa participe pentru prima data la un astfel de eveniment. Si acest detaliu va fi discutat personal si relaxat dupa ce primim datele de contact trimise in vederea inscrierii.

Pentru cei care isi fac griji legate de performanta sistemelor este bine de specificat ca exista combinatii de buget mic ce ofera calitate sonora peste medie. La fel, cand vine vorba de SPL (presiune sonora) ne-a fost dat sa gasim sisteme de putere mica si medie, cu costuri chiar mici de instalare, care in anumite masini au facut rezultate mai mult decat respectabile. Asa ca sunt toate sansele sa ai combinatia castigatoare. Acum este momentul sa afli! Si ca sa citam un viitor participant: Nu aveti nimic de pierdut! Dar de castigat, da!


In cateva zile vom anunta exact si premiile raportate la fiecare categorie de concurs, plus premiul cel mare, Trofeul Pasionatului!


Mai jos aveti atasat in format text programul general pentru cele doua zile de competitii (Campionatul National de Car Audio) cat si referirile la Trofeul Pasionatului!
Attached Files
File Type: txt Program CNCA.txt (1.8 KB, 132 views)
__________________
www.melodix.ro

Last edited by ReLLaXX; 29-09-08 at 14:41.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 16:08   #2
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Audio - Trofeul Pasionatului!

suna foarte interesant, chiar as fi bucuros sa particit la asa ceva...marea problema este locatia...pacat ca tot ce e frumos se tine numai in bucuresti

Last edited by adi_wauxhall; 26-09-08 at 16:18.
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 00:47   #3
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Audio - Trofeul Pasionatului!

Cred cu siguranta ca asta e unul din momentele cand un efort suplimentar merita.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 28-09-08, 14:30   #4
shaid-kid

Stage 5
 
shaid-kid's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 882
Default Re: Audio - Trofeul Pasionatului!

In cazu asta trece-ma si pe mine acolo pe lista..si astept noi detalii.
shaid-kid is offline   Reply With Quote
Old 28-09-08, 16:24   #5
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: Audio - Trofeul Pasionatului!

cat costa inscrierea ? si unde ma pot trece pe lista
DyZ is offline   Reply With Quote
Old 28-09-08, 16:32   #6
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Audio - Trofeul Pasionatului!

Fix atāt !
Quote:
Originally Posted by Gratzian View Post
nu costa nimic inscrierea la nici un concurs la 4TuningFestival
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 28-09-08, 16:49   #7
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Audio - Trofeul Pasionatului!

Quote:
Originally Posted by DyZ View Post
cat costa inscrierea ? si unde ma pot trece pe lista
Cu costurile ne-am lamurit.

Cu inscrierea, imi trimiti un mesaj privat cu cateva cuvinte despre masina, sistem si datele de contact (tel+mail). Dupa care urmeaza sa te contactez eu personal pentru toate detaliile.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 09:36   #8
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Audio - Trofeul Pasionatului!

am un HU Sony mp3 , boxe fata sony xplod pe 17 , pe spate alpine pe 24 ovale , amplificator pe un singur canal RAVELAND 500 W , subwoofer MTX 250 W


are rost sa ma inscriu , sau mai bine las masina in parcare ?
__________________

KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 11:24   #9
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: Audio - Trofeul Pasionatului!

are si un prieten o solenza cu un sub si statie facuta de el o sa ii propun sa participe..asa la show
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 14:06   #10
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Audio - Trofeul Pasionatului!

KillerINC, merita fara discutii! Stai cu ochii pe detaliile care o sa apara azi si dupa aceea, daca crezi ca te incadrezi cu programul astept un semn pe PM cu ceva date de contact (telefon, mail).


cryssl - Cu atat mai mult merita sa vina!
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 14:39   #11
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Audio - Trofeul Pasionatului!

Update in primul post. Detalii plus program general de desfasurare!
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 17:10   #12
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Audio - Trofeul Pasionatului! - 4Tuning FESTIVAL 2008

avand in vedere ca la mine sistemul mentionat mai sus este montat pe solenza , prea multa presiune nu cred ca va creea ... mai mult noroc o sa aiba cei cu hatchback-uri ...

dar credca o sa particip ... JUST FOR THE FUN OF IT !


ramane sa ma hotarasc azi sau maine , dupa care , daca o sa iau o decizie pozitiva , iti voi trimite datele pe PM ...
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 19:42   #13
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: Audio - Trofeul Pasionatului! - 4Tuning FESTIVAL 2008

ma ce stai asa mult pe ganduri nu te costa nimica..si te distrezi...de show .. asta care il am eu crezi ca are mare inginerie pe ea..dar e amuzanta rau statia aiasi se aude super fain o sa vb cu el si va spun datele
__________________
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 20:21   #14
Shorty
Opel Driver

Stage 4
 
Shorty's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 297
Member of:
[Opel]
Default Re: Audio - Trofeul Pasionatului! - 4Tuning FESTIVAL 2008

Salut la toata lumea.
Pana o sa apara un regulamant,doresc sa pun o pozica cu sistemul meu.
As vrea sa stiu daca am vreo sansa ca masina sa fie acceptata,pt ca daca da va trebui sa lucrez mai repede pt definitivarea lui(sistemui).Totul este facut cu minile mele.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF7138.JPG
Views:	684
Size:	1.25 MB
ID:	656018  
Shorty is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 20:27   #15
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Audio - Trofeul Pasionatului! - 4Tuning FESTIVAL 2008

Quote:
Originally Posted by Shorty View Post
Salut la toata lumea.
Pana o sa apara un regulamant,doresc sa pun o pozica cu sistemul meu.
As vrea sa stiu daca am vreo sansa ca masina sa fie acceptata,pt ca daca da va trebui sa lucrez mai repede pt definitivarea lui(sistemui).Totul este facut cu minile mele.

cred ca tu mai bine ai concura la SQ League sau SPL Challenge ca meriti
KillerINC is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -