Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Troubleshooting

Reply
 
Thread Tools
Old 11-08-10, 12:38   #16
hotsun

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 50
Default Re: Inmatriculare Scooter 49cc ?!

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
Stii cat e amenda)?Am un tovaras,nu avea nimic la scuter ,nu era inmatriculat ,nu avea asigurare ,nu avea atestat ,casca, vesta ,nimic) si i-a dat 8 milioane
am patit si eu cu varumeo.. inainte sa imi cumpar primul scuter .. am mers cu el pe un mbk si nu avea absolut nimic pe el , nici macar acte .. nici casca si ne-a oprit politia ) pe langa ca am incercat sa fugim de ei .. dar ne-au prins face catre noi... mai baieti eu nu am nimic cu voi.. daca nu fugeati nu va faceam nimic dar daca sunteti fraieri luati amenda ) si cat credeti ca ne-au dat ? 30 lei pentru varumeo
hotsun is offline   Reply With Quote
Old 18-03-11, 17:39   #17
roBBB

Stock
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 3
Post Re: Inmatriculare Scooter 49cc

Salut, am si eu o intrebare. Am gasit un scuter de 49 cc, si vreau sa il cumpar. Chestia e ca baiatu sta in Neamt si eu in Bucuresti, e destul de departe si tot ce stiu despre scuter este ce mia zis la telefon. L-am intrebat de acte si zice ca are doar o carte la el (se pricepe la scutere cat ma pricep si eu, deloc) a zis ca i la trimis cineva din Italia.

Vroiam sa va intreb daca il pot inmatricula in situatia asta, am inteles ca daca are cartea cu seria si numaru de pe motor pot sa il inmatriculez.

M-ar ajuta enorm daca mi-as spune exact toti acesti pasi ai cumpararii unui scuter, pana la inmatriculare. Si preturile, in mare...

De exemplu la contractul de vanzare cumparare, am inteles ca daca nu il are, putem sa facem noi unul, sa dea el declaratie pe proprie raspundere. Cam cat credeti ca o sa platesc la notar pentru 3.300lei (pretul scuterului) ?
roBBB is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -