Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Ce alegeti?
Audi s3 19 12.93%
Golf r32 10 6.80%
Golf gti 8 5.44%
Golf gti ed 30 7 4.76%
Megane RS 4 2.72%
Megane R26 F1 Team 17 11.56%
Ford Focus ST 12 8.16%
BMW 130i 7 4.76%
Honda Civic Type R 26 17.69%
Peugeot 207 rc 4 2.72%
Opel Corsa opc 17 11.56%
Seat Leon Cupra 14 9.52%
Seat Leon FR 7 4.76%
Mazda 3 mps 8 5.44%
Subaru Impreza wrx sti 31 21.09%
Multiple Choice Poll. Voters: 147. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 28-05-08, 18:42   #46
sEvRaJ5

Stage 2
 
sEvRaJ5's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 66
Default Re: Super hot hatch back versus

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
cum poti sa pui un peugeot in aceeasi oala cu un sti.
pool-ul e aberant , normal ca toti ar alege sti-ul.
hothatch adevarat e meganul r26 care bate cam tot de la clasa lui fie ca va suna ieftin fie ca nu.
Bai frate nu ca deja ma enervati toti cu parerile voastre . Dupa cum vezi nu e doar peugeot sau sti in acest pool.
sEvRaJ5 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 11:09   #47
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Super hot hatch back versus

Quote:
Originally Posted by sEvRaJ5 View Post
Bai frate nu ca deja ma enervati toti cu parerile voastre . Dupa cum vezi nu e doar peugeot sau sti in acest pool.
nu te enerva ca intri in sevraj.
imi exprim parerea pentru ca pot si vreau.
diferenta de performanta si estetica intre unele masini este banal de mare.
ai pus in aceeasi oala un peugeot cu un sti diferenta dintre ele fiind de nu mai putin de 130 de cai si ca estetic subarul fiind extrem de mega mult peste.
trebuiesc puse masini care sunt apropiate ca si performante daca nu si ca estetica pentru ca sa exista controverse cu argumente si discutii constructive.
in cazul poll-ului tau vin eu care am peugeot si o sa votez peugeot-ul pur si simplu pentru ca am unul.
si inca ceva; ce e asa de hot la peugeot-ul ala ? il bat si eu cu o masina din 91 si 40 de cai in minus.
__________________
Honda
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 14:38   #48
robertinho
VW Driver

Stage 5
 
robertinho's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 632
Member of:
[VW]
Default Re: Super hot hatch back versus

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
nu te enerva ca intri in sevraj.
imi exprim parerea pentru ca pot si vreau.
diferenta de performanta si estetica intre unele masini este banal de mare.
ai pus in aceeasi oala un peugeot cu un sti diferenta dintre ele fiind de nu mai putin de 130 de cai si ca estetic subarul fiind extrem de mega mult peste.
trebuiesc puse masini care sunt apropiate ca si performante daca nu si ca estetica pentru ca sa exista controverse cu argumente si discutii constructive.
in cazul poll-ului tau vin eu care am peugeot si o sa votez peugeot-ul pur si simplu pentru ca am unul.
si inca ceva; ce e asa de hot la peugeot-ul ala ? il bat si eu cu o masina din 91 si 40 de cai in minus.
...o chestie nu ai inteles(mai citeste cum se numeste versusul asta)...dupa cum vezi chiar si peugeotul cel ieftin si slab a primit vot,deci nu este nimic aberant(daca sti e cel mai bun de ce nu a primit toate voturile???) dupa cum vezi toate masinile sunt votate si unele chiar bine...el a incercat sa include aproape tot ce se putea(daca nu ar fi introdus peugeotul exista posibilitatea ca fanii acestei masini sa fie nemultumiti de discriminare)...in afara de hatch de clasa mica(fiesta st,polo gti,clio rs,etc) in rest au fost incluse cam toate htach performante...dupa cum vezi desi in topic am pus golf r 32,gti simplu a primit foarte multe voturi...DC??? pentru ca unii pur si simplu prefera gti desi e mai slab...
__________________
~Intermedieri vanzari/cumparari/inchirieri de studio-uri/garosoniere/apartamente in cea mai frumoasa statiune de vacanta de pe litoralul bulgaresc :SUNNY BEACH.PRETURI FOARTE MICI!!! Pentru detalii,informatii suplimentare sau chiar viizonari-0733 936 864-Dl.Mihaila Robert~
~turism intern,turism extern,curse charter,bilete avion,rezervari hoteliere oriunde in lume.vacante,excursii si weekenduri de vis la preturi avantajoase.Pentru detalii-0733936864-Dl Mihaila Robert~
robertinho is offline   Reply With Quote
Old 31-05-08, 21:05   #49
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Super hot hatch back versus

S3 in comparatie cu 207RC mi se pare putin deplasat. Sau Golf Gti vs GolfR32 dupa parerea mea fara suparare nu e bine facut versusul. Oricum am votat pentru S3
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 23:03   #50
DieselPower

Stock
 
DieselPower's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 8
Default Re: Super hot hatch back versus

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
hothatch adevarat e meganul r26 care bate cam tot de la clasa lui fie ca va suna ieftin fie ca nu.
sa stii ca suna f ieftin.....mai scump suna un vas de WC din Africa de Sud
DieselPower is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 23:35   #51
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Super hot hatch back versus

Quote:
Originally Posted by DieselPower View Post
sa stii ca suna f ieftin.....mai scump suna un vas de WC din Africa de Sud

ai suflat tu in vreunul de stii cum suna ???
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 03-06-08, 13:06   #52
2fast4you
Hyundai Driver

Stage 5
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 392
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Super hot hatch back versus

Quote:
Originally Posted by daniwmk View Post
ai suflat tu in vreunul de stii cum suna ???
Cat de tare a fost replica si acum rad...
2fast4you is offline   Reply With Quote
Old 03-06-08, 18:34   #53
robertinho
VW Driver

Stage 5
 
robertinho's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 632
Member of:
[VW]
Default Re: Super hot hatch back versus

Quote:
Originally Posted by daniwmk View Post
ai suflat tu in vreunul de stii cum suna ???
genial,briliant,magnific,ceva special,ceva deosebit,=)))=)))=)))=)))=)))
robertinho is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 17:44   #54
law53

Stage 4
 
law53's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 293
Default Re: Super hot hatch back versus

astra opc are un look de invidiat si se comporta bine pe circuit

stiam ca din clasa sa a obtinut cel mai bun timp!http://www.leechvideo.com/video/view1051729.html

http://www.automobilsport.com/front_...isplaylimit=26 > in dtm

ps: rog un moderator sa schimbe "corsa opc" cu "astra opc"!!!!!
__________________
bmw 530 & cali turbo+++
law53 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 23:55   #55
DieselPower

Stock
 
DieselPower's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 8
Default Re: Super hot hatch back versus

suna ca valoare .... treaba ta daca tu sufli in ele.....tu ai folosit primul expresia "fie ca va suna ieftin fie ca nu" sa inteleg ca tu sufli in masini inainte sa le cumperi?(asta e criteriul tau de alegere?)
DieselPower is offline   Reply With Quote
Old 08-06-08, 10:14   #56
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Super hot hatch back versus

Quote:
Originally Posted by DieselPower View Post
suna ca valoare .... treaba ta daca tu sufli in ele.....tu ai folosit primul expresia "fie ca va suna ieftin fie ca nu" sa inteleg ca tu sufli in masini inainte sa le cumperi?(asta e criteriul tau de alegere?)
nu am folosit eu expresia aia ...
vad ca de la atata suflat ai si orbit
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 19:38   #57
Lauryn

Stage 2
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 70
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Super hot hatch back versus

1. Audi S3
2. Golf gti
3. Leon Cupra
Lauryn is offline   Reply With Quote
Old 12-06-08, 01:30   #58
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default Re: Super hot hatch back versus

Quote:
si daca nu vrei neaparat ceva hardcore, e mai buna si decat sti, si decat 135i...
Asta e tare
Sa zicem ca ai pretentii "premium" de banii aia,deci STI-ul pica.Cum e mai bun S3-ul decat un 135i ?! Prin faptul ca e o masina ieftina de familie la suprapret in loc de masina premium de clasa medie ceva mai mica ? Prin motorul de 2 litri in loc de 3 ? Prin 4 cilindri in loc de 6 ? Prin 265 CP in loc de aproape 350 (reali,nu declarati) ? Prin motorul transversal in loc de longitudinal ? Prin distributia de masa "aproape tot pe fata" in loc de "aproape 50-50" ? Prin tractiune fata cu un ambreiaj care mai cupleaza din cand in cand spatele in loc de tractiune spate ?
Daca vrei o compacta de productie mare,FWD,in 4 cilindri,cu motor transversal si distributie de masa de acadea poti lua un Logan 1.4.Sau o Astra 1.6,sau un Focus 1.6...lista e lunga.Chiar un Golf 1.6 daca tot vrei Golf
Daca vrei in schimb o masina SPORT,RWD,in 6 cilindri,cu motor longitudinal si distributie de masa de masina SPORT si putere pe masura iei 135i.
Binainteles,cele doua modele nu vor avea niciodata piata comuna."Coupe sport premium mai ieftin si ceva mai rapid" (335i adica) e o idee de marketing radical diferita de "Da,vom gasi oameni ATAT de prosti cat sa dea 40.000 EURO pe un Golf cu 4 cercuri pe el".

Ideea unui hot-hatch e sa ofere performante care sa rivalizeze cu "baietii mari" la preturi mici,nu preturi care sa concureze cu "baietii mari" la performante mai slabe.
Race is offline   Reply With Quote
Old 12-06-08, 10:30   #59
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Super hot hatch back versus

Quote:
Originally Posted by Race View Post
Asta e tare
Sa zicem ca ai pretentii "premium" de banii aia,deci STI-ul pica.Cum e mai bun S3-ul decat un 135i ?! Prin faptul ca e o masina ieftina de familie la suprapret in loc de masina premium de clasa medie ceva mai mica ? Prin motorul de 2 litri in loc de 3 ? Prin 4 cilindri in loc de 6 ? Prin 265 CP in loc de aproape 350 (reali,nu declarati) ? Prin motorul transversal in loc de longitudinal ? Prin distributia de masa "aproape tot pe fata" in loc de "aproape 50-50" ? Prin tractiune fata cu un ambreiaj care mai cupleaza din cand in cand spatele in loc de tractiune spate ?
Daca vrei o compacta de productie mare,FWD,in 4 cilindri,cu motor transversal si distributie de masa de acadea poti lua un Logan 1.4.Sau o Astra 1.6,sau un Focus 1.6...lista e lunga.Chiar un Golf 1.6 daca tot vrei Golf
Daca vrei in schimb o masina SPORT,RWD,in 6 cilindri,cu motor longitudinal si distributie de masa de masina SPORT si putere pe masura iei 135i.
Binainteles,cele doua modele nu vor avea niciodata piata comuna."Coupe sport premium mai ieftin si ceva mai rapid" (335i adica) e o idee de marketing radical diferita de "Da,vom gasi oameni ATAT de prosti cat sa dea 40.000 EURO pe un Golf cu 4 cercuri pe el".

Ideea unui hot-hatch e sa ofere performante care sa rivalizeze cu "baietii mari" la preturi mici,nu preturi care sa concureze cu "baietii mari" la performante mai slabe.
ma uimesti de fiecare data (si nu in sensul bun)
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 15-06-08, 14:06   #60
Hexer


Stage 5
 
Hexer's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,894
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Super hot hatch back versus

Dupa buget categoric Megane RS F1
Dupa calitate ca masina sport evident Impreza WRX STI

Singurele masini serioase dintre toate, care sunt focute pentru curse nu numai drumuri publice...

In rest dau dreptate lui @Race in rivinta golului cu 4 cerculete...in schimb de calitate mai buna in interior nu prea are in plus...


Civic: e din pacate slabut...ca suspensie ca si putere.
Seat: golf cu S pe fata
BMW: parerea mea ca e o alta clasa din toate privintele
Ford: asteptam noul model ca actualul lasa de dorit
207: ce cauta pe lista?
GTA: nu e pe lista, cum multe de aici nu ar trebuia sa fie
Hexer is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -