Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Cadillac Escalade ESV vs BMW X5 4.8is
Escalade 111 45.87%
X5 131 54.13%
Voters: 242. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 30-11-08, 16:47   #136
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cadillac Escalade vs Bmw X5 4.8is

ba nu e tare deloc faza! uitati-va mai mult la film! acela era un escalade mai vechi!
dolb is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 20:02   #137
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Cadillac Escalade vs Bmw X5 4.8is

Quote:
Originally Posted by 993turbo View Post
am zis ca nu mai revin la topicul asta dar am uitat sa ma dezabonez si a mai venit un mail. un pic de ajutor pt cei care cred in "calitatea" Escalade ului, urmariti faza cu plansa de bord pe la 2:15 (am incercat o si eu hihi)
https://www.youtube.com/watch?v=BfgJ55hiryg
https://www.youtube.com/watch?v=I5Es3Y-swfM , tinere. Daca e asa, Loganul e mai dotat decat seria 5 din 73. Fii corect cand faci comparatii.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 21:45   #138
993turbo

Stage 5
 
993turbo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 368
Default Re: Cadillac Escalade vs Bmw X5 4.8is

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
https://www.youtube.com/watch?v=I5Es3Y-swfM , tinere. Daca e asa, Loganul e mai dotat decat seria 5 din 73. Fii corect cand faci comparatii.
Mersi ca ma faci sa ma simt atat de tanar "tinere" si daca o sa urmaresti link ul meu o sa vezi ca si noul Escalade e acoperit, e la fel de "bun", tot 2 degete incap intre imbinari, pielea din Caddy miroase a lipici de plastic, tot ca o barca sta pe drum, tot inutil complet e in off road, ramane doar o declaratie de (lipsa) de gust personal si cultura auto. Ce naiba mai baieiti, chiar comparam un 4.8iS cu ...nici nu stiu cum sa i zic, sau poate singurul criteriu e cate sunt pe strada in Romania? Daca asa va alegeti masinile sa stiti ca un Logan ar fi cea mai tare masina aici. Sau poate pt ca alde Mutu conduce un Navigator, automat devine cea mai buna masina din lume. Sau mai stiu eu ce rapper care ne tortureaza cu manelele ,pardon, hiturile lui a devenit referinta la moda auto, probabil la fel ca nenea ala cu costume albe sapca de baseball si lant la gat (puff daddy daca ii scriu bine numele) care a devenit mare creator de moda rolf. Cum zice tipul ala din video, e o masina pt "the guy who can think for himself "ca sa o spun mai elegant. . Brainwashing, anyone?
Din partea mea, cumparati fratilor numai Escalade uri si Navigator uri, o sa ma simt minunat cand o sa conduc un Cayenne/X5/ ML/ G etc pe langa voi.
Cat despre review ul din link ul tau, tare , ce sa zic, sa amintesc de exemplu despre "the tasty chrome accents" ? Clar bun gust, nu gluma. Lux curat coane Fanica, parol. E adevarat, pasarile alea care croncane sunt atrase de tot ce luceste (cam asta e targetul pe piata al masinii asteia), si ideal ar fii sa aiba si spinnere si niste jenti de 24 macar sa fie mai eficienta in off road, nu?
Ma doare mintea sincer. Am vazut multe comparatii pe forumul asta, bune, proaste, naive, profesioniste, obiective, subiective, ce vrei tu. Dar asta le a luat caimacul la toate .
Numai bine si promit sa numai revin la topicul asta, chiar acum o sa ma dezabonez din lista.
__________________
Porsche. There is no substitute.
996 Turbo
PCA member
993turbo is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 22:24   #139
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Cadillac Escalade vs Bmw X5 4.8is

Sunt din ce in ce mai convins ca pentru tine nu exista masina mai tare ca bmw-ul, cu toate ca ai porsche la semnatura.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 01-12-08, 19:58   #140
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Cadillac Escalade vs Bmw X5 4.8is

Sau poate vrea cineva sa compare Cadillac Escalade cu una de talia lui


https://www.youtube.com/watch?v=K2bVB...eature=related

GTR is offline   Reply With Quote
Old 24-12-08, 16:07   #141
laur_nsl

Stage 4
 
laur_nsl's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 275
Default Re: Cadillac Escalade vs Bmw X5 4.8is

singuru lucru pentru care mi-as lua un suv este sa ii pun niste croame de 24' si asta merge doar la escalade
laur_nsl is offline   Reply With Quote
Old 22-01-10, 09:32   #142
laur1705

Stage 2
 
laur1705's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 61
Default Re: Cadillac Escalade vs Bmw X5 4.8is

avand in vedere ca amandoua sunt inutile pe teren accidentat optez pentru americana. +niste jante pe 24'. dar raman la aceeasi parere pe care o am de ceva timp: SUV-urile sunt doar niste autobuze luxoase care se descurca greu in oras dar si mai greu pe off road(exceptand 2-3 modele)
laur1705 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-10, 18:56   #143
andrew 46

Stage 5
 
andrew 46's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,438
Member of:
[Colectionar Machete]
[Toyota]
[2 Roti]
Default Re: Cadillac Escalade vs Bmw X5 4.8is

am votat escalade pentru simplul motiv ca mie , cel putin me se pare mai luxos , comfortabil si mai deosebit
andrew 46 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-10, 21:26   #144
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Cadillac Escalade vs Bmw X5 4.8is

Avand in vedere calitatea materialelor folosite, finisajele interoare, tinuta de drum si orice altceva, Escalade este o gluma proasta fata de X5.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 23-01-10, 03:26   #145
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Cadillac Escalade vs Bmw X5 4.8is

Some SUV are good onroad (x5) some offroad (Range Rover) and some are good at nothing (ESSSCALADE)
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 23-01-10, 08:11   #146
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cadillac Escalade vs Bmw X5 4.8is

some are good at pimpin' or for videosclips with rappers (ESCALADE).If you are a gangster or a PIMP , you must have a Escalade.
dar eu cum nu sunt pestisor sau gangster , as prefera X5-u
__________________
Urasc cocalarul si taranul marca Romania !
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -