Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: cel mai bun cap tractor
MAN 35 18.23%
SCANIA 41 21.35%
VOLVO 71 36.98%
RENAULT-TRUCKS 11 5.73%
DAF 2 1.04%
IVECO 11 5.73%
MERCEDES-BENZ 17 8.85%
ALTELE 4 2.08%
Voters: 192. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 25-04-10, 19:37   #61
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: Cel mai bun cap tractor

Inca o data iti dau dreptate cu DAF-u la consum, nu am ce sa zic Daf-u este cel mai econom camion. Dar nu pune tu volvo si scania in comparatie cu altele la deal, incarcate.
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 25-04-10, 19:54   #62
bitang

Stage 5
 
bitang's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 305
Default Re: Cel mai bun cap tractor

Quote:
Originally Posted by Gabi# View Post
Slabut
E v8 si scoate cam 91cp/piston
Volvo:
L6 si scoate in jur de 116/117cp/piston
Pe scurt nu a depsit performantele VOLVO
Stai tu lin ca n-au "stors" ei tot ce se putea din acest motor....din cate am citit in revistele de specialitate puterea este limitata din cauza cutiei....nothing compare with a v8...
bitang is offline   Reply With Quote
Old 25-04-10, 20:00   #63
lanciahf
Banned

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 116
Default Re: Cel mai bun cap tractor

Quote:
Originally Posted by G0rdy View Post
Inca o data iti dau dreptate cu DAF-u la consum, nu am ce sa zic Daf-u este cel mai econom camion. Dar nu pune tu volvo si scania in comparatie cu altele la deal, incarcate.
Inseamna ca nu sti ce poate FIARA DIN BAVARIA!!!

1200 de TONE!!!!





Last edited by lanciahf; 25-04-10 at 20:14.
lanciahf is offline   Reply With Quote
Old 25-04-10, 20:02   #64
lanciahf
Banned

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 116
Default Re: Cel mai bun cap tractor

Quote:
Originally Posted by bitang View Post
Stai tu lin ca n-au "stors" ei tot ce se putea din acest motor....din cate am citit in revistele de specialitate puterea este limitata din cauza cutiei....nothing compare with a v8...
Corect
https://www.youtube.com/watch?v=N2SFm...layer_embedded
lanciahf is offline   Reply With Quote
Old 28-05-10, 18:38   #65
ion_daniel

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 72
Default Re: Cel mai bun cap tractor

Cel mai bun cap de tractor cred ca e Volvo FH 16 700, dar mie personal imi place Renault Magnum 500 DXI.
ion_daniel is offline   Reply With Quote
Old 28-05-10, 20:34   #66
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Cel mai bun cap tractor

Quote:
Originally Posted by ion_daniel View Post
Cel mai bun cap de tractor cred ca e Volvo FH 16 700, dar mie personal imi place Renault Magnum 500 DXI.
Asa e! Volvo ramane cel mai bun!! Si ceilalti sunt buni, dar la obiectivele pe care Volvo le-a dezvoltat de-a lungul timpului in camioane, siguranta, confort, eleganta, putere, mie personal imi place mult Volvo FM/FH! Da si Renault Magnum e un camion fain, cu acea cabina integrala..Renault Trucks apartin de Volvo!
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 00:14   #67
bitang

Stage 5
 
bitang's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 305
Default Re: Cel mai bun cap tractor

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
Asa e! Volvo ramane cel mai bun!! Si ceilalti sunt buni, dar la obiectivele pe care Volvo le-a dezvoltat de-a lungul timpului in camioane, siguranta, confort, eleganta, putere, mie personal imi place mult Volvo FM/FH! Da si Renault Magnum e un camion fain, cu acea cabina integrala..Renault Trucks apartin de Volvo!
Daca tie iti place Volvo aia nu inseamna ca este cel mai bun....nu exista "cel mai bun"....fiecare imparte are avantaje si dezavantaje....va tot dati cu parerea dar nu stiu cati de aici sunt soferi sau vorbiti doar din auzite....orice ai alege dintre Volvo si Scania nu ai cum sa dai gres.
bitang is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 14:42   #68
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Cel mai bun cap tractor

Quote:
Originally Posted by bitang View Post
Daca tie iti place Volvo aia nu inseamna ca este cel mai bun....nu exista "cel mai bun"....fiecare imparte are avantaje si dezavantaje....va tot dati cu parerea dar nu stiu cati de aici sunt soferi sau vorbiti doar din auzite....orice ai alege dintre Volvo si Scania nu ai cum sa dai gres.
eu am mers cu Volvo FH-Series si cu Scania R-Series, intradevar nu ai cum sa dai gres ca amandoua sunt la fel de bune. Si pot sa spun acelas lucru si de Man, Mercedes-Benz etc...Dar cand te urci in cabina unui FH16, iti spun ca e mult mai ergonomic ca Scania, Man si ce mai exista...o cabina larga, tv, Navi..eu am avut ocazia sa merg cu FH16 660 hp si pot sa spun ca trage bine chiar daca nu are V8 ca un Scania sau Mercedes..Acum fiecare cu parerea sa si gusturile sale..Eu le respect la fiecare!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 12-07-18, 11:32   #69
laur_maria

Stock
 
Join Date: Jul 2018
Posts: 1
Default Re: Cel mai bun cap tractor

Aș alege Scania pentru inovație și pentru confort. Știu că părerile sunt īmpărțite și pānă la urmă așa e normal, fiecare alege ce-i place.

Oscilam și eu īntre Scania și Volva, dar cānd vezi un vehicul ca acesta: http://camioane.scania.ro/camioane/r-410-la4x2mla/ + oportunitățile pe care ți le permit Scania nu prea te mai gāndești la alte detalii. Sunt kings of the road, CLAR!
laur_maria is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -