Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 19-07-18, 19:09   #1
FarcaselMircea

Stock
 
Join Date: Jul 2018
Posts: 1
Default 1.2 vs 1.6

Salutare , as vrea sa ma ajutati va rog daca se poate cu pareri pro-contra in legatura cu alegerea unei masini/motorizari second-hand. In acest moment detin un VW Passat 3b3 (b5.5) motor 1.9 tdi 131cp . Sunt interesat de vanzarea lui deoarece as vrea o masina pe benzina , in Bucuresti masina mea cunsuma intre 8,5-10% , este mare si greoaie . Am decis ca o voi vinde si as vrea sa imi iau o masina pe benzina , cu un consum cel mult la fel in oras . Ar fi de preferat o masina mica si mai usoara dar tot in 4 usi. Ca si buget ma incadrez pana in maxim 4000 euro . Am vazut vw polo 2008 1.2 sau Renault Megane 2 hatchback 2007 , Vw golf 5 2005 1.2 dar nu am detalii mai multe legate de ele . Unele persoane le apreciaza , alte persoane nu. As vrea si parerea voastra daca detineti sau ati detinut un model care merita precizat . As vrea totusi dupa 2005. Va multumesc !
FarcaselMircea is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -