Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > FOTOGRAFIE > Grup foto > Editare Foto

Reply
 
Thread Tools
Old 10-12-09, 16:54   #31
C_ME_GLOW

Stage 3
 
C_ME_GLOW's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 134
Default Re: Fotografiile mele -Andy-

Mda...se poate inchide... se pare ca cei care stiu cu ce se mananca editarea se simt prea superiori sa aprecieze, critice si sa dea sfaturi la incepatori...daca stau sa compar cu anumite persoane nu cred ca editarile sunt asa slabe si daca sunt putine sfaturi si indrumari ar fi foarte de folos...dar nah... Multumesc!
__________________
C_ME_GLOW is offline   Reply With Quote
Old 10-12-09, 21:13   #32
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Fotografiile mele -Andy-

Mah, nu te supara ... nu vezi ca nici la mine nu mai comenteaza nimeni ? ... asta e, s-a cam dus spiritul pe 4Tuning ...
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 10-12-09, 21:25   #33
C_ME_GLOW

Stage 3
 
C_ME_GLOW's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 134
Default Re: Fotografiile mele -Andy-

Quote:
Originally Posted by EaGle View Post
Mah, nu te supara ... nu vezi ca nici la mine nu mai comenteaza nimeni ? ... asta e, s-a cam dus spiritul pe 4Tuning ...
Mda...ai dreptate si tu...dar macar astia care suntem si postam la sectiunea asta am putea s'o facem si in felul asta chiar s'ar dezvolta. Eu unu asa am inceput sa editez poze. Am vazut sectia asta a forumului si mi s'a parut super tare cum lumea discuta pe tema editarii pozelor. Am vrut sa fac parte din ea si am asteptat pana am crezut k pot sa postez. Dar ajungi la un punct unde nici tutorialele nu te mai ajuta, de fapt te ajuta dar cand vezi ca tot ce faci e degeaba, ti se pare prea monoton, deci, nu o mai faci. Partea nasoala e ca nu sunt genul de om care tanjeste dupa laude pe care nu le merita, dar daca nu e ok ce fac, macar sa mi se zica, sa mi se dea sfaturi, asa evoluezi. Nu sunt ofticat ca nu am posturi ca pe threadurile voastre unde mare parte sunt aprecieri pozitive si tot asa, ma enerveaza faptul ca nu am cum sa imi dezvolt o pasiune doar facand pe soarecul de biblioteca virtuala si experimentand pentru nimic.
C_ME_GLOW is offline   Reply With Quote
Old 10-12-09, 21:31   #34
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Fotografiile mele -Andy-

Eu nici nu folosesc Photoshop-ul, mi se pare prea uzual, prea folosit, toti il folosesc. Folosesc insa Corel Paint Shop Pro-ul, program mai putin folosit din cauza ca se gasesc foarte putine tutoriale pe net pentru el, si ma refer la tutoriale utile, nu banale gen corectarea ochilor rosii.
Chestia asta insa m-a ambitionat sa-l invat eu singur fara sa-mi explice nimeni nimic.
Ai sa scapi de monotonie daca iei un pic exemplu de la altii si daca experimentezi, asa am facut si eu si uite ca nu m-am saturat, chiar imi place mai mult.
Sectiunea foto pe 4Tuning, mai ales cea cu Edit-ul a cam murit, din pacate. Multi se sustin a fiind prea importanti pentru a posta aici, altii care chiar stiu prefera sa nu posteze deoarece sunt alti "soareci" care comenteaza aiurea si asta e .... mai greu de refacut.

Incearca sa faci ceva nou, posteaza, si eu promit ca te ajut in limita timpului disponibil.
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 10-12-09, 21:35   #35
C_ME_GLOW

Stage 3
 
C_ME_GLOW's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 134
Default Re: Fotografiile mele -Andy-

Quote:
Originally Posted by EaGle View Post
Eu nici nu folosesc Photoshop-ul, mi se pare prea uzual, prea folosit, toti il folosesc. Folosesc insa Corel Paint Shop Pro-ul, program mai putin folosit din cauza ca se gasesc foarte putine tutoriale pe net pentru el, si ma refer la tutoriale utile, nu banale gen corectarea ochilor rosii.
Chestia asta insa m-a ambitionat sa-l invat eu singur fara sa-mi explice nimeni nimic.
Ai sa scapi de monotonie daca iei un pic exemplu de la altii si daca experimentezi, asa am facut si eu si uite ca nu m-am saturat, chiar imi place mai mult.
Sectiunea foto pe 4Tuning, mai ales cea cu Edit-ul a cam murit, din pacate. Multi se sustin a fiind prea importanti pentru a posta aici, altii care chiar stiu prefera sa nu posteze deoarece sunt alti "soareci" care comenteaza aiurea si asta e .... mai greu de refacut.

Incearca sa faci ceva nou, posteaza, si eu promit ca te ajut in limita timpului disponibil.
Ok. O sa incerc sa trec peste chestia asta si sa'ti urmez sfaturile. Si chiar am facut ceva nou, e pe pagina anterioara. Dar cum o sa am timp o sa incerc si altcva...
C_ME_GLOW is offline   Reply With Quote
Old 10-12-09, 21:38   #36
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Fotografiile mele -Andy-

Quote:
Originally Posted by C_ME_GLOW View Post
+ ultima editare... astept pareri si sfaturi...
Frumoasa poza!

Quote:
Originally Posted by C_ME_GLOW View Post
Mda...se poate inchide... se pare ca cei care stiu cu ce se mananca editarea se simt prea superiori sa aprecieze, critice si sa dea sfaturi la incepatori...daca stau sa compar cu anumite persoane nu cred ca editarile sunt asa slabe si daca sunt putine sfaturi si indrumari ar fi foarte de folos...dar nah... Multumesc!
Ma stai calm. Asta e, lasa-i sa vorbeasca tu lucreaza la poze si posteaza-le aici. Conteaza ca tu sa ai performante. Toti suntem praf cand ne apucam de ceva, dar cu timpul inveti. Si eu ma chinui cu editul dar am invatat pe parcurs..

Quote:
Originally Posted by EaGle View Post
Eu nici nu folosesc Photoshop-ul, mi se pare prea uzual, prea folosit, toti il folosesc. Folosesc insa Corel Paint Shop Pro-ul, program mai putin folosit din cauza ca se gasesc foarte putine tutoriale pe net pentru el, si ma refer la tutoriale utile, nu banale gen corectarea ochilor rosii.
Chestia asta insa m-a ambitionat sa-l invat eu singur fara sa-mi explice nimeni nimic.
Ai sa scapi de monotonie daca iei un pic exemplu de la altii si daca experimentezi, asa am facut si eu si uite ca nu m-am saturat, chiar imi place mai mult.
Sectiunea foto pe 4Tuning, mai ales cea cu Edit-ul a cam murit, din pacate. Multi se sustin a fiind prea importanti pentru a posta aici, altii care chiar stiu prefera sa nu posteze deoarece sunt alti "soareci" care comenteaza aiurea si asta e .... mai greu de refacut.

Incearca sa faci ceva nou, posteaza, si eu promit ca te ajut in limita timpului disponibil.
Ai dreptate in totalitate!! ))
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 11-12-09, 15:32   #37
rommel

Stage 5
 
rommel's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 489
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[4TuningRO]
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele -Andy-

Quote:
Originally Posted by C_ME_GLOW View Post
+ ultima editare... astept pareri si sfaturi...
Salut,

Din punct de vedere tehnic, editarea e ok. Compozitional sunt cateva probleme, pentru ca ai prea multe centre de interes ca sa zic asa - gura/buze, manichiura, flacara aia. Cam asta zic eu ca e efectul desaturarii pe bucati la o imagine, atragi atentia pe zonele saturate.
__________________
Points of view
rommel is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 15:14   #38
AndyNed

Stage 5
 
AndyNed's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 337
Member of:
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele -Andy-

Hop ca ma bag si eu cu ceva.
In contradictoriu cu ce a zis rommel, editarea are niscaiva lipsuri. In primul rand daca ai o sursa de lumina in cadru, ea trebuie sa lumineze anumite suprafete, sa creeze umbre, eventual halo-uri. Incearca sa vezi cum pica lumina in astfel de conditii in real life si pe urma le reproduci si pe imagine, altfel flacara pare plantata.
AndyNed is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 18:41   #39
C_ME_GLOW

Stage 3
 
C_ME_GLOW's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 134
Default Re: Fotografiile mele -Andy-

Sry de absenta dar sunt foarte ocupat cu scoala..Am reusit sa mai scap intr'o zi si am mai facut o poza...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_087.jpg
Views:	106
Size:	2.37 MB
ID:	1334920  
C_ME_GLOW is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 02:51   #40
C_ME_GLOW

Stage 3
 
C_ME_GLOW's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 134
Default Re: Fotografiile mele -Andy-

inca una...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0907.jpg
Views:	78
Size:	2.41 MB
ID:	1345695  
C_ME_GLOW is offline   Reply With Quote
Old 25-12-11, 17:25   #41
C_ME_GLOW

Stage 3
 
C_ME_GLOW's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 134
Default Re: Fotografiile mele -Andy-

Sarbatori fericite tuturor !!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Sarbatori Fericite!.jpg
Views:	29
Size:	561.7 KB
ID:	2272654  
C_ME_GLOW is offline   Reply With Quote
Old 14-04-12, 14:21   #42
C_ME_GLOW

Stage 3
 
C_ME_GLOW's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 134
Default Re: Fotografiile mele -Andy-

Un Paste Fericit Tuturor!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	happy easter.jpg
Views:	37
Size:	697.5 KB
ID:	2399772  
C_ME_GLOW is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -