Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Jante & Anvelope

Reply
 
Thread Tools
Old 25-11-18, 23:21   #1
Sharpyku

Stock
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 5
Default Probleme jante 18'

Am vazut ca am postat gresit, rog un moderator sa-mi mute topic-ul unde trebuie.
Cer scuze.

Salut!
Sper ca am postat bine, poate ma puteti ajuta si pe mine cu niste informatii.

Detin un golf 5 1.9 tdi 2008.
Recent am cumparat de la un prieten niste jante BBS Detroit originale, R18, 5x112, 7.5J, ET 51, sincer sa va zic m-am cam aruncat, in sensu ca nu prea am stiut exact ce iau ,stiu doar ca pe masina lui golf 5 gti, statea super misto, tipul mi le-a dat la un pret destul de mic,fata de cum se dau.
Problema este acuma ca nu stiu daca s-ar potrivi, stiu ca trebuie sa-i cumpar niste anvelope 225/40/18, dar nu am sa le cumpar acuma pentru ca eu am pe jantele actuale cauciucuri de iarna, ci abia la primavara. Sau chiar ma bate gandul sa cumpar niste jante de iarna second, ca sa le pot pune si eu, dar sa fiu sigur ca merg puse...
Aici apare baiul, jantele actuale sunt de 16, eu am tras un ochi pe cartea masinii, si ultimile dimensiuni apar 205 55 r16, care cum spuneam, sunt actualele.
Aceste jante se potrivesc? nu stiu, la prezoane, latime/inaltime, atinge ceva, o sa bata ceva? sau daca cumpar si anvelope, mai intra? stiu ca uzura e alta treaba, si mi-am asumat'o dar mi ca le-am luat degeaba si nu o sa se potriveasca sau nu stiu ce probleme o sa apara, si nu vreau sa ajung sa dau banii si pe anvelope si apoi sa aflu ca nu se potrivesc sau cine stie ce.

So? m-am "tepuit?" )


Ultima poza nu este masina mea, dar exact acelasi jante le am si eu pe 16.






Last edited by Sharpyku; 25-11-18 at 23:39.
Sharpyku is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -