Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 14-04-12, 20:22   #301
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Street Legal Racing Redline - Help

Quote:
Originally Posted by batman View Post
Multumesc frumos! Mare domn esti R.Equinox! Nu degeaba toti te lauda!
Nu ai pentru ce!...Va ajut si eu cu ce pot..Iar..pentru cei care vor faruri pentru e36 cu angel eyes ca in imaginea de sus..V-am urcat textura de la ea...stiti unde sa o puneti...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	StreetLegal_Redline 2012-04-08 04-45-50-97.png
Views:	165
Size:	2.32 MB
ID:	2400215   Click image for larger version

Name:	lights.png
Views:	139
Size:	52.5 KB
ID:	2400217  
__________________
Dacia 1310 L
96/1.4 65 cp
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 02:21   #302
Amc

Stage 2
 
Amc's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 57
Default Re: Street Legal Racing Redline - Help

Salut ma poate ajuta si pe mine cineva un un golan 16v verde?
Amc is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 11:17   #303
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: Street Legal Racing Redline - Help

Quote:
Originally Posted by R.Equinox View Post
Nu ai pentru ce!...Va ajut si eu cu ce pot..Iar..pentru cei care vor faruri pentru e36 cu angel eyes ca in imaginea de sus..V-am urcat textura de la ea...stiti unde sa o puneti...
Am o intrebare daca modific si eu pe poze de la textures ce trebuie sa modic dau un exemplu la poza postata de tine care are numele de lights sa zicem si mai sunt si ligthsalpha... care cum trebuie? ca restul in photoshop ma descurc eu! ms
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 12:00   #304
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Street Legal Racing Redline - Help

Quote:
Originally Posted by Ruffy RUF View Post
Am o intrebare daca modific si eu pe poze de la textures ce trebuie sa modic dau un exemplu la poza postata de tine care are numele de lights sa zicem si mai sunt si ligthsalpha... care cum trebuie? ca restul in photoshop ma descurc eu! ms
Pai vezi si tu..eu le-am incercat pe toate..am facut una..am vazut ca nu imi merge...am pus-o pe cea originala inapoi ..si tot asa...Pana ce am gasit-o pe cea buna..Dar depinde si de masina...Nu toate au la fel texturile...aici fac referinta si la numar etc...Poate sa fie masina care sa nu aiba deloc texturile alea PNG...Bafta..Daca m-ai ai nevoie de ajutor nu ezita sa intrebi!
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 12:11   #305
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: Street Legal Racing Redline - Help

Quote:
Originally Posted by R.Equinox View Post
Pai vezi si tu..eu le-am incercat pe toate..am facut una..am vazut ca nu imi merge...am pus-o pe cea originala inapoi ..si tot asa...Pana ce am gasit-o pe cea buna..Dar depinde si de masina...Nu toate au la fel texturile...aici fac referinta si la numar etc...Poate sa fie masina care sa nu aiba deloc texturile alea PNG...Bafta..Daca m-ai ai nevoie de ajutor nu ezita sa intrebi!
Aha, am facut oarecum prostia de a nu pastra originalul la e36 la ligths (cel cu 316-m3-alpina) insa nu mi-a dat nici o eroare insa doar un fiesier PNG...

Deci una cu alta trebuie sa fac copii ca sa pun originalul in caz ca, imi va da eroare!
Inca o intrebare textura PNG ce ai urcat-o pe forum era pentru E36 packet sau pentru e36m3 ?

Bine ca am mai putut sa dau edit, ca uitasem :
Cum pot sa imi rearanjez spre exemplu catalogul de la jante(ma dispera sa astept pana ce ajung la ultimele jante si sa trec prin cele stock)

Last edited by Ruffy RUF; 16-04-12 at 12:27.
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 13:23   #306
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Street Legal Racing Redline - Help

Quote:
Originally Posted by Ruffy RUF View Post
Aha, am facut oarecum prostia de a nu pastra originalul la e36 la ligths (cel cu 316-m3-alpina) insa nu mi-a dat nici o eroare insa doar un fiesier PNG...

Deci una cu alta trebuie sa fac copii ca sa pun originalul in caz ca, imi va da eroare!
Inca o intrebare textura PNG ce ai urcat-o pe forum era pentru E36 packet sau pentru e36m3 ?

Bine ca am mai putut sa dau edit, ca uitasem :
Cum pot sa imi rearanjez spre exemplu catalogul de la jante(ma dispera sa astept pana ce ajung la ultimele jante si sa trec prin cele stock)
Stai calm ca nu o sa iti dea nici o eroare....Eu am avut alea orginale ca nu am vrut sa fie toate la fel..numai una si buna..Textura aia e pentru Bmw e36 pack(316/318/320 etc.).....In legatura cu jantele ..este un script care iti aranjeaza jantele dupa marimi etc..dar inca nu l-am gasit..si eu il caut..
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 13:29   #307
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: Street Legal Racing Redline - Help

Quote:
Originally Posted by R.Equinox View Post
Stai calm ca nu o sa iti dea nici o eroare....Eu am avut alea orginale ca nu am vrut sa fie toate la fel..numai una si buna..Textura aia e pentru Bmw e36 pack(316/318/320 etc.).....In legatura cu jantele ..este un script care iti aranjeaza jantele dupa marimi etc..dar inca nu l-am gasit..si eu il caut..
Am reusit sa fac stopurile full rosi, insa cu angel eyes nu imi arata precum tie chiar si cu textura copiata de la tine ... probabil din cauza grafici?aaa si chiar nu se poate face geamuri fumuri decat la cele care au in catalog asa ceva?

Cam asa mi-au iesit farurile si stopurile
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Faruri.jpg
Views:	114
Size:	307.6 KB
ID:	2401306   Click image for larger version

Name:	Stopuri.jpg
Views:	98
Size:	310.1 KB
ID:	2401307  

Last edited by Ruffy RUF; 16-04-12 at 13:45.
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 14:09   #308
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Street Legal Racing Redline - Help

Quote:
Originally Posted by Ruffy RUF View Post
Am reusit sa fac stopurile full rosi, insa cu angel eyes nu imi arata precum tie chiar si cu textura copiata de la tine ... probabil din cauza grafici?aaa si chiar nu se poate face geamuri fumuri decat la cele care au in catalog asa ceva?

Cam asa mi-au iesit farurile si stopurile
Cred ca e de la grafica...Nu stiu de ce se vede asa...Stopurile au iesit super!..Bravo!
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 14:11   #309
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: Street Legal Racing Redline - Help

Quote:
Originally Posted by R.Equinox View Post
Cred ca e de la grafica...Nu stiu de ce se vede asa...Stopurile au iesit super!..Bravo!
Ms frumos, intradevar 99,99% ii grafica, asta este ... doar g-force fx5200 128mb ...

Mi-ar place sa pot edita si alte parti... insa nu am facut niciodata in 3dsmax desi cred ca o sa incerc, cu photoshop-ul zic eu ma descurc , mai demult faceam si vt-uri...
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 14:15   #310
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Street Legal Racing Redline - Help

Quote:
Originally Posted by Ruffy RUF View Post
Ms frumos, intradevar 99,99% ii grafica, asta este ... doar g-force fx5200 128mb ...

Mi-ar place sa pot edita si alte parti... insa nu am facut niciodata in 3dsmax desi cred ca o sa incerc, cu photoshop-ul zic eu ma descurc , mai demult faceam si vt-uri...
Cu 3d-ul nu e asa de usor cum pare...Trebuie sa stii sa modelezi bine..acum trebuie umblat pe la rpk cred..trebuie scalat piesa aia...si trebuie sa ai si programele speciale...pentru asa ceva..
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 14:31   #311
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: Street Legal Racing Redline - Help

Quote:
Originally Posted by R.Equinox View Post
Cu 3d-ul nu e asa de usor cum pare...Trebuie sa stii sa modelezi bine..acum trebuie umblat pe la rpk cred..trebuie scalat piesa aia...si trebuie sa ai si programele speciale...pentru asa ceva..
Poate intr-o zi cand voi avea mai mult timp liber la dispozitie voi incerca mai multe chestii , daca iasa ii bine daca nu incerc pana iasa ceva
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 14:38   #312
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Street Legal Racing Redline - Help

Quote:
Originally Posted by Ruffy RUF View Post
Poate intr-o zi cand voi avea mai mult timp liber la dispozitie voi incerca mai multe chestii , daca iasa ii bine daca nu incerc pana iasa ceva
Stiu de ce nu se vede bine angel eyes....Nu e versiunea buna de e36...Asta este e36 a lui Franco..Eu zic de alea 316/318 etc..Uite..l-am pus aici direct cu angel eyes tot..il pui doar in joc..Bafta
Attached Files
File Type: rar E36 Coupe.rar (8.11 MB, 251 views)
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 14:44   #313
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: Street Legal Racing Redline - Help

Quote:
Originally Posted by R.Equinox View Post
Stiu de ce nu se vede bine angel eyes....Nu e versiunea buna de e36...Asta este e36 a lui Franco..Eu zic de alea 316/318 etc..Uite..l-am pus aici direct cu angel eyes tot..il pui doar in joc..Bafta
Pai am in joc: e36 pack alea de is multe, e36m de ii si cabrio

Asta ii altul?
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 14:47   #314
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Street Legal Racing Redline - Help

Quote:
Originally Posted by Ruffy RUF View Post
Pai am in joc: e36 pack alea de is multe, e36m de ii si cabrio

Asta ii altul?
Pai alege o masina din PACK-UL ala..si pune textura in folderu E36 ala pack..sau punel pe al meu direct si gata..si alegi in joc o masina din pack-ul ala de e 36
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 14:50   #315
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: Street Legal Racing Redline - Help

Quote:
Originally Posted by R.Equinox View Post
Pai alege o masina din PACK-UL ala..si pune textura in folderu E36 ala pack..sau punel pe al meu direct si gata..si alegi in joc o masina din pack-ul ala de e 36
Inca o chestie care ma streseaza ii faptu ca nu se pot amesteca pack-urile intre ele...
De ex: pack-ul ala cu multe e36 nu are portbagaj csl si unele chestii si mie mi-ar place si la multe alte masini aceeasi chestie, in fine iti multumesc pentru timpu acordat si pentru masina!
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -