Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Anunturi Auto VW

Anunturi Auto VW Masini VW de vanzare si piese pentru VW

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 07-02-11, 14:07   #31
budeanudragos

Stage 4
 
budeanudragos's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 276
Member of:
[VW]
Default Re: CORRADO 2.9 VR6 !!!DEZMEMBREZ!!!

hai cu comentariile acum.....desteptii sa se afirme...iesiti in fata

cand dai ceva bun pe un pret bun e normal ca nu vrei inapoi alceva decat ce ai dat....
__________________

-------------------
Corrado VR6 2.9,'92
budeanudragos is offline  
Old 07-02-11, 14:13   #32
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Re: CORRADO 2.9 VR6 !!!DEZMEMBREZ!!!

daca nu atasam discutia dintre noi in care iti recunosti clar vina poate avea vreo relevanta postul tau. dar vad ca perseverezi in nesimtire, ceea ce nu ma mira deloc. ca sa lamurim, practic tu dupa ce ai recunoscut ca asa era motorul te-ai sucit si nu mai vrei sa ti-l iei inapoi cum initial ai spus, punct, te-ai bucurat la 500 de euro, lucru care se va dovedi o greseala. daca intr-adevar ti-ar fi spus tie baietii de la service ca era ok ( apropo, care baieti? cei despre care spuneai ca s-au imbatat muci in seara in care l-au dat jos si nu au stiut sa scoata cablul de acceleratie si senzorul hall si au preferat sa le taie? acei baieti?), in cazul asta ce motiv ai avut sa nu raspunzi la telefon si sa imi spui in fata treaba asta, daca te stiai asa corect si motorul a plecat ok de la tine? si apropo de acei baieti pe care nu vrei sa ii amesteci, ai si motive, pt ca unuia dintre acei baieti, tot posesor de corrado, i-ai vandut niste chedere pe care le-ai descris ''TIPLA'' si cand a deschis baiatul pachetul a constatat ca erau mai coapte si mai crapate decat cele de pe masina lui. sau si alea au plecat ok de la tine...si ce nu s-a copt in 20 de ani, s-a copt si s-a crapat pe drum de la brasov la bucuresti. ai mare tupeu...
__________________
VW Corrado 1.8 20VT
alexutzzzu1 is offline  
Old 07-02-11, 14:23   #33
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Re: CORRADO 2.9 VR6 !!!DEZMEMBREZ!!!

Quote:
Originally Posted by daniwmk View Post
Dupa ce ai zis ca vii dupa el cum era normal te-ai gandit tu ca iti sta mai bine cu banii in buzunar decat cu un motor cu bloc crapat nu ?

Banuiesc ca poti verifica seria motorului ca e al tau si pare clar ca nu avea cum sa pateasca asta pe drum.

Mare nesimtit.
era foarte simplu, daca venea, sa verifice ce vrea...
alexutzzzu1 is offline  
Old 07-02-11, 14:29   #34
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: CORRADO 2.9 VR6 !!!DEZMEMBREZ!!!

Caz clasic de nesimtit ...
Nu ar trebui sa lasi lucrurile asa ca nu e corect.
Nu conteaza la ce pret a fost cumparat ci conteaza ca produsul are o mare problema care nu era in descriere.
Faptul ca a zis ca vine sa il iau inapoi si apoi s-a razgandit arata faptul ca stia f bine ce problema are altfel ar fi venit sa verifice serii sa vada daca a fost din cauza transportului etc ...

Oricum nu ar trebui sa lasi lucrurile asa nu este corect ... pacat ca la noi inca exista oameni de genu asta.
daniwmk is offline  
Old 07-02-11, 14:32   #35
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Re: CORRADO 2.9 VR6 !!!DEZMEMBREZ!!!

apropo de motorul care a plecat ok de la brasov si a ajuns crapat la mine, culmea ca era crapat in spate chiar in dreptul suportului pe care el il avea spart aruncat prin garaj. ce coincidenta nu??
alexutzzzu1 is offline  
Old 07-02-11, 14:39   #36
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: CORRADO 2.9 VR6 !!!DEZMEMBREZ!!!

Quote:
Originally Posted by budeanudragos View Post
si da sa nu mai cumparati nimic de la mine...mai ales toti care au cumparat si au fost multumiti...
Pai daca ai recunoscut da-i banii omului inapoi nu o mai da cotita.
shadowro is offline  
Old 07-02-11, 14:40   #37
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: CORRADO 2.9 VR6 !!!DEZMEMBREZ!!!

Quote:
Originally Posted by alexutzzzu1 View Post
apropo de motorul care a plecat ok de la brasov si a ajuns crapat la mine, culmea ca era crapat in spate chiar in dreptul suportului pe care el il avea spart aruncat prin garaj. ce coincidenta nu??
Asta sa iti fie pe langa altele invatare de minte sa mai cumperi motoare date jos de pe masina.
shadowro is offline  
Old 07-02-11, 14:43   #38
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Re: CORRADO 2.9 VR6 !!!DEZMEMBREZ!!!

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
Asta sa iti fie pe langa altele invatare de minte sa mai cumperi motoare date jos de pe masina.
am mai cumparat motoare si nu numai ca erau date jos de pe masina, erau lego..si tot n-am avut probleme, diferenta a fost ca am cumparat de la oameni cu caracter, nu de la tepari
alexutzzzu1 is offline  
Old 07-02-11, 15:24   #39
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: CORRADO 2.9 VR6 !!!DEZMEMBREZ!!!

Quote:
Originally Posted by alexutzzzu1 View Post
am mai cumparat motoare si nu numai ca erau date jos de pe masina, erau lego..si tot n-am avut probleme, diferenta a fost ca am cumparat de la oameni cu caracter, nu de la tepari
Asta e. Il cauti si discuti cu el.
shadowro is offline  
Old 07-02-11, 17:18   #40
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Re: CORRADO 2.9 VR6 !!!DEZMEMBREZ!!!

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
Asta e. Il cauti si discuti cu el.
asta clar
alexutzzzu1 is offline  
Old 16-03-11, 17:37   #41
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Re: CORRADO 2.9 VR6 !!!DEZMEMBREZ!!!

revin cu continuarea acestei povesti mizerabile, devine mult mai interesant si sper ca acum va fi mult mai clar ca am avut dreptate, daca cineva avea dubii.
dupa discutiile din posturile precedente in care eu acuzam ca am platit 500 euro pentru un motor spart, iar dl budeanu dragos adrian din brasov sustinea ca motorul a plecat ok de la el si ca nu si-l ia inapoi, am fost cu baietii la garaj si am demontat motorul de la brasov. se va vedea in pozele de mai jos cat de spart era (fisura pe care o vazusem initial la exterior nu e nimic pe langa ce se ascundea sub chiulasa, las pozele sa vorbeasca). am facut poze in detaliu si am decis sa ii arat individului ce motor mi-a dat (cu toate ca sunt convins ca stia).
se va vedea in discutiile de pe mess pe care le voi atasa cum recunoaste DIN NOU CA NU E VINA MEA, desi in posturile precedente de pe acest topic spune ca el a vandut motorul in regula, dar ca nu mai avea ce sa faca, pentru ca a spart banii, atat pe cei de pe motor, cat si peste 5000 euro stransi pt a-si cumpara masina din germania, veti vedea singuri unde i-a spart (ma rog, nu cred nici o secunda ca asa s-a intamplat ) si ca de-aia nu a mai raspuns la telefon (recunoaste si asta) ca nu mai avea ce bani sa imi dea si ca o sa se revanseze, ca nu vrea sa ramana situatia asa, ca o sa faca rost de bani si se achita. evident ca am cerut un anume termen, ca texte de genul ''ma revansez eu cand pot'' banuiesc ca nu incalzesc pe nimeni. imi spune ca in 2 saptamani face rost de bani (asta ar fi insemnat pana pe 7 martie). am zis hai fie pana pe 10 martie, sa fie rotund si sa nu ne incurcam. de asemenea, tot ca sa il ajut sa dea banii mai repede i-am zis ca am client care da 100 euro pe pistoanele din motorul lui (fiind pistoane de 2.9). a zis ca e foarte bine ca ii mai scade si lui datoria. intre timp pistoanele s-au vandut, mai erau 400 euro de achitat. ca o paranteza, in aceasta perioada omul a avut status pe facebook ''deutschland'' ,oare a fost sa isi ia masina din banii aia pierduti? trecem peste, in data de 9 martie, indiividul era online pe mess, dar invisibil pt mine si apropiatii mei, asta se verifica foarte usor pe yahoo-status.com, am facut print screen si la aia, cine nu stie poate sa verifice, cand cineva este online, arata ''online'', daca este invisibil arata ''invisible'', la el arata online dar eu si prietenii mei nu il vedeam in lista deci...era pus invizibil doar pt noi, de ce? i-am scris ca nu are rost sa o arda asa ca il vad ca e online, nu a zis nimic. a doua zi, pe 10 martie, era online, ii scriu, tot eu, ca el nu avea nici o intentie desi expira termenul pe care l-am stabilit si imi spune foarte senin ca n-a facut rost de bani si ca in seara precedenta nu era el la calculator ci altcineva, m-a bufnit rasul, nici un copil de 6 ani nu minte asa penibil. acum 20 de minute l-am sunat inainte sa postez am zis ca poate are ceva de zis totusi..si nu a raspuns deci pentru mine orice discutie cu el iese din calcul si problema o voi rezolva personal cu el, dar e bine sa stie lumea ce fel de om este, mai ales daca mai are tupeul vreodata sa vanda ceva pe forum.
pozele cu motorul si discutia:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0624.JPG
Views:	162
Size:	1.81 MB
ID:	1921176   Click image for larger version

Name:	IMG_0625.JPG
Views:	131
Size:	1.83 MB
ID:	1921177   Click image for larger version

Name:	IMG_0627.JPG
Views:	177
Size:	1.85 MB
ID:	1921178  

Click image for larger version

Name:	IMG_0626.JPG
Views:	141
Size:	2.27 MB
ID:	1921179   Click image for larger version

Name:	budeanu invisible.jpg
Views:	179
Size:	48.9 KB
ID:	1921180   Click image for larger version

Name:	discutie.jpg
Views:	230
Size:	95.9 KB
ID:	1921181  

Click image for larger version

Name:	discutie1.jpg
Views:	209
Size:	88.7 KB
ID:	1921182   Click image for larger version

Name:	discutie2.jpg
Views:	199
Size:	18.4 KB
ID:	1921183   Click image for larger version

Name:	discutie 3.jpg
Views:	196
Size:	73.8 KB
ID:	1921184  

Click image for larger version

Name:	discutie4.jpg
Views:	205
Size:	59.1 KB
ID:	1921185  
alexutzzzu1 is offline  
Old 16-03-11, 21:17   #42
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Re: CORRADO 2.9 VR6 !!!DEZMEMBREZ!!!

PS: tocmai am aflat ca gagiul si-a achizitionat un nou Corrado albastru, deci am banuit bine.
alexutzzzu1 is offline  
Old 16-03-11, 22:15   #43
Sebastian.C

Stage 5
 
Sebastian.C's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 3,004
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: CORRADO 2.9 VR6 !!!DEZMEMBREZ!!!

De Corrado albastru am auzit si eu..m-a sunat cineva ca a vazut un corrado frumos in vama la Nadlac sapt trecuta cu nr BV 29 VRG ....
Sebastian.C is offline  
Old 16-03-11, 22:28   #44
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Re: CORRADO 2.9 VR6 !!!DEZMEMBREZ!!!

dap, a ramas pe aceleasi numere ca a facut recarosare. ma rog, ce aveam de zis am zis aici sa stie lumea ce mizerie de om e. concluziile le trage fiecare, ce am eu de rezolvat cu el acum deja nu mai tine de forumuri.
alexutzzzu1 is offline  
Old 16-03-11, 22:37   #45
szoke_sz

Stage 5
 
szoke_sz's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,772
Member of:
[VW]
Default Re: CORRADO 2.9 VR6 !!!DEZMEMBREZ!!!

szoke_sz is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -