Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Anunturi Auto VW

Anunturi Auto VW Masini VW de vanzare si piese pentru VW

Reply
 
Thread Tools
Old 22-05-09, 14:48   #16
crywolf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,080
Default Re: Vand suspensii sport reglabile pt Golf 4 / Bora sau pe comanda multe alte modele

un pret pt o reglabila la Golf2, 4usi (daca te ajuta cu ceva).
Raceland asta, ce producator au pe arcuri si amortizoare (in cazu li ncare nu le fac chiar ei) si ce duritate au (cu cat mai dure decat stoc).
MS.
__________________
Manni for life !!!
crywolf is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 15:28   #17
djhojd

Stage 5
 
djhojd's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 985
Default Re: Vand suspensii sport reglabile pt Golf 4 / Bora sau pe comanda multe alte modele

salut, 260euro pt golf 2
da sunt prima mana, RaceLand scrie pe telescoape shtantzat. la fel e la toate suspensiile de genu Ta-Tehnix, FK, etc. difera stanta de pe telescoape (de multe ori chiar imi vin suspensii de la ta-tehnix in schimbul celor de la RaceLand daca nu au pe stoc) si in rest sunt IDENTICE.

Legat de duritate nu am cifre exacte, pot sa-ti spun doar ca sunt mai dure, adica le simti bineinteles dar nu la fel de dure ca si niste KW uri, Koni sau alte firme mai scumpe, am mers cu niste KW uri si am simtit diferenta ca si duritate insa pana si eu am preferat nivelul de mijloc adica RaceLand fiind in primu rand mai ieftine (schimb doua suspensii de banii care dau pt un KW) si in al 2 lea rand fiind mai dure ca stock-ul si mai soft ca si firmele cu renume, eu conduc totusi o masina de zi cu zi care cred ca as omori-o pe drumurile in oras (merg zi de zi)....cum am spus-o si celorlati daca vrei suspensie profesionala, de concurs, unde conteaza si o sutime de secunda nu ti-o recomand insa daca o pui pe o masina care totusi circuli cu ea prin oras (nu doar o scoti la show-uri/evenimente/curse) este alegerea potrivita
djhojd is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 11:23   #18
djhojd

Stage 5
 
djhojd's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 985
Default Re: Vand suspensii sport reglabile pt Golf 4 / Bora sau pe comanda multe alte modele

inca valabil....o lista cu modele de masini pentru care pot aduce suspensii (intrebati pentru alte modele)

1 ) Audi A3 / Golf 4 / Bora + Variant + New Beetle / Seat Leon / Skoda Octavia 1U - 260euro
2 ) BMW E36 Coupe Cabrio Limo si Touring - 280euro
3 ) BMW E46 Coupe Cabrio Limo si Touring - 300euro
4 ) Opel Astra G / Zafira A - 260euro
5 ) VW Golf 1 , Jetta 1 , Scirocco - 260euro
6 ) VW Golf 2 3 Jetta Vento Corrado 1,4-VR6 - 260euro
7 ) VW Polo 6N / Seat Ibiza - 260euro
8 ) VW Passat 3C - 290euro
9 ) Skoda Oktavia 1U - 260euro
10) Golf 5 + Plus EOS JETTA - 290euro
11) Seat Altea Leon Toledo 1P/5P - 290euro
djhojd is offline   Reply With Quote
Old 03-06-09, 00:30   #19
djhojd

Stage 5
 
djhojd's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 985
Default Re: Vand suspensii sport reglabile pt Golf 4 / Bora sau pe comanda multe alte modele

valabil...
djhojd is offline   Reply With Quote
Old 14-07-09, 01:16   #20
djhojd

Stage 5
 
djhojd's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 985
Default Re: Vand suspensii sport reglabile pt Golf 4 / Bora sau pe comanda multe alte modele

valabil...
djhojd is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 11:03   #21
djhojd

Stage 5
 
djhojd's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 985
Default Re: [VĀND] suspensii sport reglabile pt Golf 4 / Bora sau pe comanda multe alte mode

valabil...
djhojd is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 22:17   #22
djhojd

Stage 5
 
djhojd's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 985
Default Re: [VĀND] suspensii sport reglabile pt Golf 4 / Bora sau pe comanda multe alte mode

valabil...
djhojd is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 17:37   #23
djhojd

Stage 5
 
djhojd's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 985
Default Re: [VĀND] suspensii sport reglabile pt Golf 4 / Bora sau pe comanda multe alte mode

o lista cu modele de masini pentru care pot aduce suspensii reglabile de la RaceLand sau (uneori) TA-TEHNIX (sunt acelasi lucru, tehnologie, duritate, forma, culoare, origine (Germania) difera doar firma de pe ele ) coboara intreb -35mm si -75mm (recomandat de TUV) insa se poate merge si mai jos pana la -90mm (nerecomandat pentru a circula asa)

1 ) Golf 4 / Bora + Variant + New Beetle / Audi A3 / Seat Leon 1M / Skoda Octavia 1U - 250euro
2 ) BMW E36 Coupe Cabrio Limo si Touring - 270euro
3 ) BMW E46 Coupe Cabrio Limo si Touring - 280euro
4 ) VW Golf 1 , Jetta 1 , Scirocco - 250euro
5 ) VW Golf 2 3 Jetta Vento Corrado 1,4-VR6 - 250euro

Trimit oriunde in tara prin curier rapid, ofer transport gratuit pentru doar 10euro in plus fata de pretul suspensiei. In Timisoara le pot preda personal.

Claudiu - 0722 289 738 - Timisoara


Recomand aceste suspensii pentru masinile de zi cu zi (care circula prin oras) pentru ca oferta stabilitate masinii in curba si balans mic la hop-urile de pe drumurile noastre insa se comporta bine SI pe drumuri mai denivelate nu iti rupe coloana . Sunt mai dure ca cele stoc insa nu la fel de dure ca cele de la firme cu renume Koni, KW, etc. care costa de 3 x mai mult insa acei bani se regasesc in performante...daca mergi cu masina la drag-uri, drift-uri, racing unde orice zecime de secunda conteaza.
djhojd is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 17:55   #24
djhojd

Stage 5
 
djhojd's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 985
Default Re: [VĀND] suspensii sport reglabile pt Golf 4 / Bora sau pe comanda multe alte mode

up....
djhojd is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 16:26   #25
djhojd

Stage 5
 
djhojd's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 985
Default Re: [VĀND] suspensii sport reglabile pt Golf 4 / Bora sau pe comanda multe alte mode

Pentru a nu crea situatii neplacute va rog sa cititi cu antentie informatiile de mai jos inainte de a cumpara orice kit de suspensii reglabile (nu neaparat de la mine)


INFO - destinat clientilor care vor sa achizitioneze suspensii reglabile pt. Golf 4 / Bora / Leon 1M / Octavia Tour 1U

Sunt sanse ca la multi dintre voi sa va frece roata pe fata in suspensie dupa montare lor chiar daca aveti roti pe 16", 17" chiar si pe 18" (nu ma refer doar la suspensiile pe care le comercializez eu ci si la restu: KW, Koni, etc.) lucrul acesta se datoreaza faptului ca suspensiile reglabile ajung sa aiba arcul si piulitele de reglaj la nivel cu roata iar daca roata nu are ET-ul potrivit (mai mic 35, stoc e 38 ) sau daca cauciucul este prea lat (sta balon pe janta) va freca in ele. Lucru acesta nu se intampla la suspensiile stoc pentru ca arcul era tot timpul deasupra rotilor. Ca solutii ar fi:
1) roti cu ET-ul mai mic de 35 si cauciuc cel mult cat roata de lat (sa nu stea balon)
sau
2) distantiere incepand cu 5mm bineinteles grosimea lor difera in functie de ET-ul jantelor
djhojd is offline   Reply With Quote
Old 12-09-09, 01:32   #26
djhojd

Stage 5
 
djhojd's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 985
Default Re: [VĀND] suspensii sport reglabile pt Golf 4 / Bora sau pe comanda multe alte mode

up....
djhojd is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 17:02   #27
djhojd

Stage 5
 
djhojd's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 985
Default Re: [VĀND] suspensii sport reglabile pt Golf 4 / Bora sau pe comanda multe alte mode

valabil....
djhojd is offline   Reply With Quote
Old 17-09-09, 23:07   #28
djhojd

Stage 5
 
djhojd's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 985
Default Re: [VĀND] suspensii sport reglabile pt Golf 4 / Bora sau pe comanda multe alte mode

valabil....
djhojd is offline   Reply With Quote
Old 24-09-09, 12:43   #29
djhojd

Stage 5
 
djhojd's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 985
Default Re: [VĀND] suspensii sport reglabile pt Golf 4 / Bora sau pe comanda multe alte mode

up...

am gasit si un DIY pentru montare suspensii RaceLand pe Golf 4 si tot acolo sunt si poze cum arata un golf cu suspensia asta
http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=4567292
djhojd is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 23:27   #30
djhojd

Stage 5
 
djhojd's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 985
Default Re: [VĀND] suspensii sport reglabile pt Golf 4 / Bora sau pe comanda multe alte mode

o lista cu modele de masini pentru care pot aduce suspensii reglabile de la RaceLand sau (uneori) TA-TEHNIX (sunt acelasi lucru, tehnologie, duritate, forma, culoare, origine (Germania) difera doar firma de pe ele ) coboara intreb -35mm si -75mm (recomandat de TUV) insa se poate merge si mai jos pana la -90mm (nerecomandat pentru a circula asa)

1 ) Golf 4 / Bora + Variant + New Beetle / Audi A3 / Seat Leon 1M / Skoda Octavia 1U - 250euro
2 ) BMW E36 Coupe Cabrio Limo si Touring - 270euro
3 ) BMW E46 Coupe Cabrio Limo si Touring - 280euro
4 ) VW Golf 1 , Jetta 1 , Scirocco - 250euro
5 ) VW Golf 2 3 Jetta Vento Corrado 1,4-VR6 - 250euro

Trimit oriunde in tara prin curier rapid, ofer transport gratuit pentru doar 10euro in plus fata de pretul suspensiei. In Timisoara le pot preda personal.

Claudiu - 0722 289 738 - Timisoara


Recomand aceste suspensii pentru masinile de zi cu zi (care circula prin oras) pentru ca oferta stabilitate masinii in curba si balans mic la hop-urile de pe drumurile noastre insa se comporta bine SI pe drumuri mai denivelate nu iti rupe coloana . Sunt mai dure ca cele stoc insa nu la fel de dure ca cele de la firme cu renume Koni, KW, etc. care costa de 3 x mai mult insa acei bani se regasesc in performante...daca mergi cu masina la drag-uri, drift-uri, racing unde orice zecime de secunda conteaza.
djhojd is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -