Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masini BMW de vanzare

Masini BMW de vanzare Masini BMW de vanzare si piese pentru BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 04-06-13, 23:21   #1
adiytza23

Stage 5
 
adiytza23's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 493
Default Bmw 320 E36 Recent Adus 890 Euro

De vanzare BMW 320 E36 Sedan :
-an fabricatie 1993
-motor m50b20 -150 CP
-bara fata ///M
-bara spate cu difuzor Zender
-eleron Zender
-folie pe geamuri
-suspensie sport fixa
-recent adusa in tara, acte Germania(brif mare + brif mic)
-primul rand de numere rosii scoase de o saptamana
-pret 890 Euro
-TEL 0762086773
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_2855.JPG
Views:	90
Size:	3.40 MB
ID:	2791167   Click image for larger version

Name:	IMG_2856.JPG
Views:	91
Size:	3.63 MB
ID:	2791168   Click image for larger version

Name:	IMG_2857.JPG
Views:	76
Size:	3.15 MB
ID:	2791169  

Click image for larger version

Name:	IMG_2858.JPG
Views:	52
Size:	3.69 MB
ID:	2791170   Click image for larger version

Name:	IMG_2859.JPG
Views:	77
Size:	2.68 MB
ID:	2791171   Click image for larger version

Name:	IMG_2860.JPG
Views:	43
Size:	2.61 MB
ID:	2791172  

Click image for larger version

Name:	IMG_2861.JPG
Views:	49
Size:	3.35 MB
ID:	2791173   Click image for larger version

Name:	IMG_2862.JPG
Views:	53
Size:	3.43 MB
ID:	2791174   Click image for larger version

Name:	IMG_2863.JPG
Views:	64
Size:	3.45 MB
ID:	2791175  

Click image for larger version

Name:	IMG_2864.JPG
Views:	48
Size:	3.61 MB
ID:	2791176   Click image for larger version

Name:	IMG_2865.JPG
Views:	76
Size:	3.58 MB
ID:	2791178   Click image for larger version

Name:	IMG_2866.JPG
Views:	55
Size:	3.52 MB
ID:	2791179  

Click image for larger version

Name:	IMG_2872.JPG
Views:	79
Size:	3.41 MB
ID:	2791180  
adiytza23 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-13, 00:11   #2
adiytza23

Stage 5
 
adiytza23's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 493
Default Re: Bmw 320 E36 Recent Adus 890 Euro

De vanzare BMW 320 E36 Sedan :
-an fabricatie 1993
-motor m50b20 -150 CP
-bara fata ///M
-bara spate cu difuzor Zender
-eleron Zender
-folie pe geamuri
-suspensie sport fixa
-recent adusa in tara, acte Germania(brif mare + brif mic)
-primul rand de numere rosii scoase de o saptamana
-pret 800 Euro
-TEL 0762086773
adiytza23 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-13, 00:15   #3
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Bmw 320 E36 Recent Adus 890 Euro

super pret!
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 09-06-13, 09:30   #4
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Bmw 320 E36 Recent Adus 890 Euro

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
super pret!
Super pret? Astia din timisoara sunt cei mai mari SAMSARI..le cumpara cu 200euro din germania si vor aici 900-1000. Masina asta e o cazan...terminata toata.

La fel si cu 328-u ala care il are..il omoara seara de seara in parcare la iveco..si pe net in are "recent adus" ...dar il are de 6-7 luni.
Nu recomand sa cumparati masini din timisoara.

Rover_cabrio poate sa confirme ce spun ...
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 09-06-13, 09:43   #5
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: Bmw 320 E36 Recent Adus 890 Euro

AM fost si eu PERSONAL in TIMISOARA sa vad masini la renumitii baietii cum ii lauda toata lumea ca aduc masini din Germania-Austria ....si surpriza...

un prieten si-a cumparat masina de la ei nu dau nume nu pot spune masina ...nu vorbim de ce probleme are masina ...s-a convins ce se vinde acolo...masina se repara

eu m-am dus sa cumpar o pisica...ca astea imi plac si am zis sa incerc si eu la Timisoara...ca am plecat cativa prieteni din Bucuresti...

un furtun de la RADIATOR lipit cu banda daia ca in filme GRI de se sechestreaza aia , m-am dat sa probez masina 1-2 CHECK ENGINE ( prima oara cand am vazut acest bec aprins la un BMW e36 ) a 3 s-a plafonat la 110

CONCLUZIA care am tras eu Personal cu masinile BMW din Timisoara : NU CUMPARATI de acolo sunt samsarite la EXTREM si omorate in veselie ! VB lui colegu de mai sus ...se duc la IVECO cu ele le omoara si le vand de BUNE !!! exista 1000 de filmari cu ei pe internet si etc...

mi-am spus parerea sa nu mai fie si alti fraieri ca noi sa bata 10 ore cu trenu sa mergem sa vedem cazane acolo !!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 09-06-13, 09:48   #6
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: Bmw 320 E36 Recent Adus 890 Euro

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
Super pret? Astia din timisoara sunt cei mai mari SAMSARI..le cumpara cu 200euro din germania si vor aici 900-1000. Masina asta e o cazan...terminata toata.

La fel si cu 328-u ala care il are..il omoara seara de seara in parcare la iveco..si pe net in are "recent adus" ...dar il are de 6-7 luni.
Nu recomand sa cumparati masini din timisoara.

Rover_cabrio poate sa confirme ce spun ...
pe mine nu ma deranjeaza sa o cumpere cu 200e ...din partea mea poate sa le aduca si pe 100e in fata portii si sa ii platesc 800-1000e pisica DAR in banii astia vreau sa fie masina BUNA si nu batjocorita ..........ca in cazurile care am intampinat noi !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 09-06-13, 09:49   #7
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Bmw 320 E36 Recent Adus 890 Euro

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
AM fost si eu PERSONAL in TIMISOARA sa vad masini la renumitii baietii cum ii lauda toata lumea ca aduc masini din Germania-Austria ....si surpriza...

un prieten si-a cumparat masina de la ei nu dau nume nu pot spune masina ...nu vorbim de ce probleme are masina ...s-a convins ce se vinde acolo...masina se repara

eu m-am dus sa cumpar o pisica...ca astea imi plac si am zis sa incerc si eu la Timisoara...ca am plecat cativa prieteni din Bucuresti...

un furtun de la RADIATOR lipit cu banda daia ca in filme GRI de se sechestreaza aia , m-am dat sa probez masina 1-2 CHECK ENGINE ( prima oara cand am vazut acest bec aprins la un BMW e36 ) a 3 s-a plafonat la 110

CONCLUZIA care am tras eu Personal cu masinile BMW din Timisoara : NU CUMPARATI de acolo sunt samsarite la EXTREM si omorate in veselie ! VB lui colegu de mai sus ...se duc la IVECO cu ele le omoara si le vand de BUNE !!! exista 1000 de filmari cu ei pe internet si etc...

mi-am spus parerea sa nu mai fie si alti fraieri ca noi sa bata 10 ore cu trenu sa mergem sa vedem cazane acolo !!!
Asta e problema.sunt niste nesimtiti...daca era vorba de 100km nu era problema..dar vii de la bucuresti..550km..si cand ajungi acolo..vezi ca masina nu e aia de care ti-a povestit la telefon "frate e tun,nu are rugina deloc" in realitate e o cazatura...plina de rugina...cu siguranta nu ajungi la bucuresti cu ea..se strica pe drum,adytza asta e un lesinat de 18 ani...le omoara pe acolo si pe urma le vand de bune. NU VA RECOMAND SA VA DUCETI LA TIMISOARA..PIERDETI BANII DEGEABA PE DRUM...NU MERITA. SUNT SAMSARI. M am convins de ei..!! Poate sunt mai ieftine ca in alte parti ale tarii ..dar sunt terminate..le omoara ei si pe urma le vand.

ps : asta e adytza drifteru
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...93659591_o.jpg
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 09-06-13, 11:06   #8
dooxy

Stage 4
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 290
Default Re: Bmw 320 E36 Recent Adus 890 Euro

Nu e bine sa generalizati,la fel pot sa spun si despre Bucuresti,conteaza de la cine le cumperi,cu un simplu search in google dupa nr de telefon si iti dai seama ce om este,intradevar sunt cativa cu "meserie gresita",dar ma repet nu generalizati,cel mai bine mergeti personal in Austria sau Germania,va salut o zi buna
dooxy is offline   Reply With Quote
Old 09-06-13, 11:14   #9
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Bmw 320 E36 Recent Adus 890 Euro

Ce tot sariti asa de cur in sus ?
Cat dai,atata face ! Cand o sa invatati chestia asta ?
Ca e de la Timisoara,ca e de la Baicoi sau de la Pitesti tot aia e,romanii sunt samsari si tepari peste tot si masinile lor sunt la fel de cazane.
In Germania un e36 impecabil cu TUV facut pe bune,nu ca la noi,cu vopsea originala,pachet M,jante,etc e undeva la 4000 de euro.
Cum **** mea sa dai 800 de euro pe o masina si sa crezi ca e si buna ?Deh...romanu e prea sarac ca sa isi permita ceva calumea,atunci nu ti cumpara in sloboz daca nu ti permiti,foloseste tramvaiu ca nu e o rusine,mai sunt miliarde de oameni pe planeta asta ce folosesc transportu in comun.

La 800 de euro cumperi opel astra sau opel corsa din 92 in stare utilizabila,dar nu e36.
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 09-06-13, 11:48   #10
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: Bmw 320 E36 Recent Adus 890 Euro

Quote:
Originally Posted by dooxy View Post
Nu e bine sa generalizati,la fel pot sa spun si despre Bucuresti,conteaza de la cine le cumperi,cu un simplu search in google dupa nr de telefon si iti dai seama ce om este,intradevar sunt cativa cu "meserie gresita",dar ma repet nu generalizati,cel mai bine mergeti personal in Austria sau Germania,va salut o zi buna
si eu mai vand cate o masina ...dar NU LAUD fierul ...ii spun omului problemele ! ca asa e normal...
tu stii ce mi-a zis mie omuletu ala cand am vazut ce masina am putut sa probez ?

"e las' ca ai venit ai vazut masina pleci cu baietii astia inapoi la bucuresti" , de parca as fi fost in Bucuresti sau la 50-100km sa o vad ....am venit de la buc cu trenu plecat de la 10 seara ajunsi la 8 dimineata 8:30 cam asa in timisoara ...si el imi spune mie ca am vazut masina asta e ? eu cred ca unii nici nu gandesc bine

ORICAT de samsar ai fi ..."samsar" e urat spus ...intermediar le spun eu .... cat de BOLNAV la cap sa fii sa prezinti o masina cu un furtun de la radiator ...LEGAT cu banda daia GRI ca in filme ....si mai si supura putina apa pe langa el ??? e atat de greu sa il schimbi ? ma nu NOU ...dar SH si ii pui apa inapoi si o aerisire de 10 minute si gata ...2 coliere are furtunu ala

Last edited by rover_cabrio; 09-06-13 at 11:52.
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 09-06-13, 12:01   #11
cristinell

Stage 5
 
cristinell's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 443
Default Re: Bmw 320 E36 Recent Adus 890 Euro

nu vreau sa generalizez in general de bisnitarii de masini, treaba lui cu cat o ia si cu cat o vinde. oricum ar fi pe "adyitza" asta nu recomand. sa nu luati masini de la el, e neserios. am vrut eu sa iau un coupe ce-l avea la vanzare, i-am trimis bani sa-mi scoata nr rosii ca eu ajungeam duminica, asta fiind intr-o miercuri el urmand sa scoata nr rosii vineri ca sa am eu sa vin cu masina acasa. joi am vrut sa ma duc sa platesc biletul la autocar, bine ca nu l-am platit ca pierdeam si banii aia, si l-am sunat si mi-a zis ca ii izbise masina fratisu cu o seara in urma. dar nici sa ma sune sa-mi zica frate nu veni ca asa si asa. si ce crezi banii aia pe nr rosii a zis ca mi-i trimite. i-a mai trimis )) de 2 ori inca.
cristinell is offline   Reply With Quote
Old 09-06-13, 12:07   #12
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: Bmw 320 E36 Recent Adus 890 Euro

Quote:
Originally Posted by cristinell View Post
nu vreau sa generalizez in general de bisnitarii de masini, treaba lui cu cat o ia si cu cat o vinde. oricum ar fi pe "adyitza" asta nu recomand. sa nu luati masini de la el, e neserios. am vrut eu sa iau un coupe ce-l avea la vanzare, i-am trimis bani sa-mi scoata nr rosii ca eu ajungeam duminica, asta fiind intr-o miercuri el urmand sa scoata nr rosii vineri ca sa am eu sa vin cu masina acasa. joi am vrut sa ma duc sa platesc biletul la autocar, bine ca nu l-am platit ca pierdeam si banii aia, si l-am sunat si mi-a zis ca ii izbise masina fratisu cu o seara in urma. dar nici sa ma sune sa-mi zica frate nu veni ca asa si asa. si ce crezi banii aia pe nr rosii a zis ca mi-i trimite. i-a mai trimis )) de 2 ori inca.
eu nu am nimic cu nici un intermediar ca si eu mai vand masini ..ultima am vanduto acum 2 zile ...DAR spune-i omului de la inceput CE PROBLEME are mici mari si neajunsuri ...nu spune ca e impecabila si la fata locului constati ca are defecte estetice si mai rau pe partea de functionare !

ce e de retinut ACEST COPIL ...omoara masinile cred ca in orice zi ...dar cel mai rau Vineri seara la IVECO ..apoi vine un amarat care a strans si el bani sa isi ia o pisica ...si isi cumpara un CAZAN facut in 1-2 saptamani in TM !!!
daca le-ar lasa OK cum vin ele de peste granita ...ma asta e masina asa a venit asa o vand DAR nu o OMORA ...o LAUZI ca e buna ca face ca drege si cand ajungi acolo .......
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 09-06-13, 16:37   #13
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Bmw 320 E36 Recent Adus 890 Euro

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
si eu mai vand cate o masina ...dar NU LAUD fierul ...ii spun omului problemele ! ca asa e normal...
tu stii ce mi-a zis mie omuletu ala cand am vazut ce masina am putut sa probez ?

"e las' ca ai venit ai vazut masina pleci cu baietii astia inapoi la bucuresti" , de parca as fi fost in Bucuresti sau la 50-100km sa o vad ....am venit de la buc cu trenu plecat de la 10 seara ajunsi la 8 dimineata 8:30 cam asa in timisoara ...si el imi spune mie ca am vazut masina asta e ? eu cred ca unii nici nu gandesc bine

ORICAT de samsar ai fi ..."samsar" e urat spus ...intermediar le spun eu .... cat de BOLNAV la cap sa fii sa prezinti o masina cu un furtun de la radiator ...LEGAT cu banda daia GRI ca in filme ....si mai si supura putina apa pe langa el ??? e atat de greu sa il schimbi ? ma nu NOU ...dar SH si ii pui apa inapoi si o aerisire de 10 minute si gata ...2 coliere are furtunu ala
Nu mai plecati dupa masini prin tara..mai ales la 600km..hai 100km merge...... e nesimtirea mare...cum minti in asa hal la telefon,faci omu sa vina de la bucuresti...si sa vada ca defapt e un cazan de masina... Nu merita,nu poti sa mai ai incredere in jigodiile astea.
Cumpara masini din afara..le omoara..1--2-3..luni..cand vad ei ca nu mai "Trag" le baga pe net la vanzare.
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 09-06-13, 17:28   #14
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: Bmw 320 E36 Recent Adus 890 Euro

lex***: multi pun botu la cazane de astea
Noi 2 Felice: stai in timisoara ?
lex***: nope , am fost in zona
lex***: pentru un focus
Noi 2 Felice: si l-ai luat ?
lex***: n-am luat nimic, fum albastru la 170.000km si dadea in nas
lex***: la 90km/h
Noi 2 Felice: pfff.
lex***: masina e impecabila, trage de rupe
lex***: desi era un 1.6
Noi 2 Felice: vezi ca copiez si pun asta pe forum pe 4tuning
Noi 2 Felice: dar sterg din conversatie !
lex***: ideea e ca focus nu e de la el
lex***: de la un baiat de pe ebursaauto
lex***: ok
Noi 2 Felice: nu stie nimeni cine esti
lex***: nu era de la el masina, de la unu de prin zona
lex***: prin zona aia
lex***: pline curtile de masini

AM pus aceasta conversatie ca sa nu se creada lumea ca ne-am bagat aiurea in postul omului...dar sa stie si toti sa nu isi mai ia TEPE si sa plece cate 550-700km in cazurile cand oamenii sunt de prin dobrogea....sa pateasca ce am patit si noi ....de retinut ca distanta care am strabatut pana acolo...atat am facut si inapoi 1100 km pentru un PONTON !!!

Last edited by rover_cabrio; 09-06-13 at 17:44.
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 09-06-13, 17:38   #15
alin_craiova

Stage 4
 
alin_craiova's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 196
Default aveti dreptate

Asa este ,acum aproape 1 an mi-am luat si eu o mica teapa de la acest user .Am convenit de comun acord sa facem schimb de piese in felul urmator : sa-i trimit prin posta un colet cu faruri de urs +grile urs cu ramburs de 50 ron ,iar el sa puna 2 bandouri aripi spate de urs . El a ridicat coletul bine frumos dupa care nici in ziua de azi nu a mai pus coletul cu cele 2 bandouri . Nu este vorba de cine stie ce valoare DAR OMENIA LOR LASA DE DORIT.

Spun acest lucru aici pentru a sti si altii cu cine vorbesc loa telefon ,si in cine isi pun baza ...nu faceti afaceri cu necunoscuti !!!!!
alin_craiova is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -