Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > ALFA ROMEO > Anunturi Auto Alfa Romeo

Anunturi Auto Alfa Romeo Masini Alfa Romeo de vanzare si piese pentru Alfa Romeo

Reply
 
Thread Tools
Old 30-01-13, 13:00   #1
Preparatul
Fiat Driver

Stage 5
 
Preparatul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2,175
Member of:
[DACIA]
[Opel]
[Fiat]
Default cumpar alfa/motor alfa

cumpar motor alfa romeo 3.0 v6 24v/ 2.0 v6 turbo / 2.5 v6 complet cu,cutie planetare instalatie electrica frane fata ecu,imobilizator contact etc..

sau daca are cineva masina completa ofer maxim 1000 euro

preparatul@yahoo.com
0766504903
Preparatul is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 03:19   #2
CFICars

Stage 3
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 143
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: cumpar alfa/motor alfa

Cauta ceva cu volan pe dreapta... banuiesc ca vrei sa-i faci swap pe stilo? am avut 2.0tb si manca asfaltul, asta pe balena 166. Tragea fantastic de bine in toate treptele, a ramas masina mea de suflet. Se spune ca aspiratele sunt mai fiabile (3.0 si 2.5), dar eu in mai bine de 20.000km nu am schimbat nimic la motorul ala, doar distributia.
CFICars is offline   Reply With Quote
Old 17-02-13, 12:51   #3
Armandot

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,637
Member of:
[Oltcit]
[VW]
[Fiat]
Default Re: cumpar alfa/motor alfa

Nu incerca swap de la alfa ca nu o sa iti iasa, doar daca ai nervi de fier, eu am cedat la jumate, instalatia electrica trebuie refacuta toata de la 0 ! Iti trebuie puntea fata , tre sa faci prinderile pe cutie si motor, sa adaptezi fuzetele... prea multa treaba, cauta 2.0T de pe fiat coupe e mai usor de pus, dar instalatia tot o sa iti dea cateva batai de cap, acuma depinde ce vrei sa faci cu masina daca vrei sa mergi cu ea in fiecare zi o sa trebuiasca sa muncesti oleaca la instalatie ,calculatoare, senzori si alte prostii... daca esti dispus sa renunti la cateva din ele treaba e mult mai usoara. Spor la cautat !
__________________
Armandot is offline   Reply With Quote
Old 17-02-13, 13:58   #4
Preparatul
Fiat Driver

Stage 5
 
Preparatul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2,175
Member of:
[DACIA]
[Opel]
[Fiat]
Default Re: cumpar alfa/motor alfa

Salut.2.0t de fiat coupe are aceeasi prindere ca si cel de alfa.nu modifici fuzetele ci doar planetarele.cu ce te ai impotmolut la jumatate?
Preparatul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -