Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de teren 4X4

Masini de teren 4X4 Sectiune dedicata pasionatilor de Off-Road & 4X4

Reply
 
Thread Tools
Old 14-06-15, 22:18   #1
Thun_d3r

Stock
 
Join Date: Jun 2015
Posts: 1
Default Achizitie off-road

Va salut. Vreau sa imi cumpar un 4x4, la mana a doua, si am probleme sa ma hotarasc. Nu vreau nimic extrem, mi-ar placea sa fie si masina de oras in acelasi timp, dar off-roadul e problema.

Nu sunt fan off-road, dar imi este necesara o astfel de masina, pe un drum forestier nu extrem, dar cu putin noroi si niste gropi destul de mari.

Cel mai important criteriu, am nevoie de o garda la sol cat mai mare, ca nu mi-ar placea sa o lovesc la fiecare drum. Apoi, confort, consum mic, posibilitate de utilizare si in oras. Sigur, as putea sa trec peste astea si sa imi iau ceva simplu si "tare", gen lada niva, dar as vrea sa fie si masina de oras, cat de cat

Asa ca vreau sa va rog sa ma ajutati, daca puteti, cu sfaturi si, de asemenea, mi-ar fi de mare ajutor, daca stiti, vreun site cu dimensiunile masinilor, in special modelele mai vechi, pentru ca eu nu gasesc nimic unde sa mentioneze si garda la sol. Va multumesc!
Thun_d3r is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -