Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de teren 4X4

Masini de teren 4X4 Sectiune dedicata pasionatilor de Off-Road & 4X4

Reply
 
Thread Tools
Old 10-01-14, 17:30   #1
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Sfat achizitie 4x4, altul decat cel prezent

Va salut.
Posed un 4x4 de genul : https://www.youtube.com/watch?v=B7l08SKBfns cea din dreapta. (topic aici https://forum.4tuning.ro/117-masina-m...o/page-15.html )
Pe la masini mici ma descurc, insa acum vreau sa imi iau un pick-up cu 4 usi/5 locuri si as vrea sa stiu care sunt ok la fiabilitate si comportament.
Ma bate gandul la un Mitsubishi L200, dar vroiam sa stiu pareri si despre Nissan Navara, Toyota Hilux, Ford Ranger.
Ca si plaja de pret 8-10 000 euro max.
Multumiri anticipate.
__________________
Iadul era plin, asa ca .....................m-am intors , and is no replacement for displacement.
Go go go go
Audi =
Espero =
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 10-01-14, 18:49   #2
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: Sfat achizitie 4x4, altul decat cel prezent

Nu am avut pick-up dar cunoscutii mei care au avut toti au fost multumiti de L200 si l-au etichetat ca fiind foarte fiabil.
In rest, nu stiu ce sa zic, nu cunosc. Land Cruiserele de la Toyota sunt foarte ok ... nu cred sa fie mai prejos nici Hillux-ul.
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 10-01-14, 18:58   #3
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Sfat achizitie 4x4, altul decat cel prezent

Quote:
Originally Posted by Laptiucu View Post
Nu am avut pick-up dar cunoscutii mei care au avut toti au fost multumiti de L200 si l-au etichetat ca fiind foarte fiabil.
In rest, nu stiu ce sa zic, nu cunosc. Land Cruiserele de la Toyota sunt foarte ok ... nu cred sa fie mai prejos nici Hillux-ul.
De asta am si pus L200 ca prima optiune, fiind destul de bun la raportul an fabricatie/pret fata de Toyota pe care de asemenea o consider fiabila.
Nissan prin colaborarea cu Renault nu imi lasa o parere prea buna, cat despre Ford ranger, doar ce le-am vazut pe strada si atat, deci.......................nu stiu ce sa spun.
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 10-01-14, 20:25   #4
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Sfat achizitie 4x4, altul decat cel prezent

Mai adaug la comparatie si Mazda clasa B
Nemilosu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -