Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de teren 4X4

Masini de teren 4X4 Sectiune dedicata pasionatilor de Off-Road & 4X4

Reply
 
Thread Tools
Old 11-05-10, 21:03   #1
ksi_id

Stage 5
 
ksi_id's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 328
Default jeep cherokee sport

ce parere aveti despre jeep cherokee sport cin 1998 motor 2,5 td cu 130.000 km reali?
ma intereseaza motorul cat este de ok raportat la aceasta masina?
partea de 4x4 cat este de ok?
are 2H 4x4low si 4x4hi
la ce sa ma astept de la ea?
ksi_id is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 12:58   #2
ksi_id

Stage 5
 
ksi_id's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 328
Default Re: jeep cherokee sport

chiar nu are nimeni masina asta ?
ksi_id is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 14:08   #3
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: jeep cherokee sport

Verifica compresia motorului VM.Pompa daca-i cu probleme,se face(la p-ta chibrit) Motoarele italiene sunt performante daca sunt intretinute corespunzator si facute reviziile la timp..altfeel...Eu sunt fan italiene,detin 3(chiar daca 4x4 o am japoneza),deci te sfatuiesc oarecum in cunostinta de cauza. Verifica si nivelurile lichidelor din cutia de transfer,de viteze si din punti.Nu dureaza mult si e vital.Nu de multe ori am vazut 4x4 neintretinute care aveau nivelul lichidelor in punti/diferentiale (la cele cu rigide asa cum e si cazul de fata,uleiul e liber sa circule pana la simeringul dinaintea articulatiei planetare-cazul puntii fata) la nivel...ZERO.Verifica de ce si pe unde pierde daca pierde. Verifica si ambreiajul..e ceva de munca sa-l schimbi. Crucile sau prinderile foilor,nu-s probleme,chiar daca fac scandal.
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -