Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Arcuri, Amortizoare si Frane

Reply
 
Thread Tools
Old 12-04-11, 07:44   #121
Black[Angel]

Stage 3
 
Black[Angel]'s Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 131
Default Re: vand suspensii si sisteme de franare

Salut! Dicuri frana fata/spate Renault Megane 2 hatchback, 2007, 1.5 dci 73kw?
Black[Angel] is offline   Reply With Quote
Old 12-04-11, 14:31   #122
4turbo
Banned

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 160
Default TA-Technix

In legatura cu TA-Technix-ul, eu am importat vreo 15 suspensii si in maxim 6 luni s-au lasat arcurile si au inceput amortizoarele sa curga la 7 dintre ele. Adica calitatea e atat de slaba incat nu merita nici macar daca le primesti gratis... Unuia dintre clineti(BMW E39) i s-a dezlipit parbrizul de la socuri!
Cat despre AP, Weitec si KW, sunt membre ale grupului AL-KO si amortizoarele sunt destul de proaste(am un KW stricat de nou, un ap la care au curs amortizoarele in 500km).
Parerea mea este ca, dintre brandurile mentionate aici, doar KW varianta cu amortizoare KONI(si-au dat seama ca nu pot pune AL-KO pe o suspensie de 1000€) are o calitate aceeptabila insa pretul este exagerat.
4turbo is offline   Reply With Quote
Old 12-04-11, 15:11   #123
dani3lll

Stage 5
 
dani3lll's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 8,868
Default Re: vand suspensii si sisteme de franare

Quote:
Originally Posted by 4turbo View Post
In legatura cu TA-Technix-ul, eu am importat vreo 15 suspensii si in maxim 6 luni s-au lasat arcurile si au inceput amortizoarele sa curga la 7 dintre ele. Adica calitatea e atat de slaba incat nu merita nici macar daca le primesti gratis... Unuia dintre clineti(BMW E39) i s-a dezlipit parbrizul de la socuri!
Cat despre AP, Weitec si KW, sunt membre ale grupului AL-KO si amortizoarele sunt destul de proaste(am un KW stricat de nou, un ap la care au curs amortizoarele in 500km).
Parerea mea este ca, dintre brandurile mentionate aici, doar KW varianta cu amortizoare KONI(si-au dat seama ca nu pot pune AL-KO pe o suspensie de 1000€) are o calitate aceeptabila insa pretul este exagerat.
clientul tau cu e39 reflecta cu siguranta snobismul si prostia din romania.
Daca nu inteleg ideea de suspensie sport si daca merg cu ea la tara atunci i-ati draq amortizoare stock
Iar daca nu ai bani de 2 sachs nu iti mai lua bmw si pe langa asta si lasat pe burta. Spunei prietenului tau cu e39 ca o corsa b costa 1000 de euroi iar un amortizor e 1 mil maxim. le poate schimba in fiecare luna chiar si de la TA.
dani3lll is offline   Reply With Quote
Old 12-04-11, 15:37   #124
4turbo
Banned

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 160
Default Re: vand suspensii si sisteme de franare

Quote:
Originally Posted by dani3lll View Post
clientul tau cu e39 reflecta cu siguranta snobismul si prostia din romania.
Daca nu inteleg ideea de suspensie sport si daca merg cu ea la tara atunci i-ati draq amortizoare stock
Iar daca nu ai bani de 2 sachs nu iti mai lua bmw si pe langa asta si lasat pe burta. Spunei prietenului tau cu e39 ca o corsa b costa 1000 de euroi iar un amortizor e 1 mil maxim. le poate schimba in fiecare luna chiar si de la TA.
Clientul sta in Bucuresti , nu merge decat pe asfalt si ocoleste cat de mult poate gropile... A cumparat TA-Technix fiindca a fost 1000ron o suspensie completa reglabila fata de 450ron/buc amortizoare KYB. O sa atasez poze cu suspensiile stricate ca sa nu existe vreun dubiu in privinta calitatii execrabile a suspensiilor TA-Technix.
4turbo is offline   Reply With Quote
Old 12-04-11, 18:01   #125
dani3lll

Stage 5
 
dani3lll's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 8,868
Default Re: vand suspensii si sisteme de franare

Quote:
Originally Posted by 4turbo View Post
Clientul sta in Bucuresti , nu merge decat pe asfalt si ocoleste cat de mult poate gropile... A cumparat TA-Technix fiindca a fost 1000ron o suspensie completa reglabila fata de 450ron/buc amortizoare KYB. O sa atasez poze cu suspensiile stricate ca sa nu existe vreun dubiu in privinta calitatii execrabile a suspensiilor TA-Technix.
nu vreau sa stric threadul omului cu reply peste reply dar ceea ce spui tu ca merge pe asfalt si ocoleste groapa dupa groapa logic gandind dc a ajuns sa i se dezlipeasca parbrizul ? pt mine ce spui tu e SF iar eu am intrebat strict de acel client cu e39. Nu am contestat ca nu se strica niciodata suspensia dar prea multi cu masini de 5000-6000 sau 10000 euro vor sa se sparga in figuri cu o suspensie de 200 euro fiindca nu au bani nici de monroe iar dupa 1 an sau 2 fac gargara ca TA e cea mai de rahat suspensie.
Mergi zilnic cu masina si mai ales pe unde nu ai de gand automat ca nu iti iei suspensie.
Pana la urma asa cum mergi cu masina, asa vei avea parte si de suspensie/bucse/pivoti si toate cele.

Exact ce spuneam si mai sus, nu are bani de kayaba, are bmw si se incadreaza perfect in snobism.

TA are reprezentanta in romania dc nu se schimba suspensia daca au aparut probleme?
dani3lll is offline   Reply With Quote
Old 13-04-11, 07:20   #126
logtuning

Stage 5
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,882
Default Re: TA-Technix

Quote:
Originally Posted by 4turbo View Post
In legatura cu TA-Technix-ul, eu am importat vreo 15 suspensii si in maxim 6 luni s-au lasat arcurile si au inceput amortizoarele sa curga la 7 dintre ele. Adica calitatea e atat de slaba incat nu merita nici macar daca le primesti gratis... Unuia dintre clineti(BMW E39) i s-a dezlipit parbrizul de la socuri!
Cat despre AP, Weitec si KW, sunt membre ale grupului AL-KO si amortizoarele sunt destul de proaste(am un KW stricat de nou, un ap la care au curs amortizoarele in 500km).
Parerea mea este ca, dintre brandurile mentionate aici, doar KW varianta cu amortizoare KONI(si-au dat seama ca nu pot pune AL-KO pe o suspensie de 1000€) are o calitate aceeptabila insa pretul este exagerat.
Draga 4Turbo, te rog nu mai intoxica lumea cu astfel de informatii false referitoare la KW si altii. Probabil ca ca arunci aceste informatii, doar pt ca nu ai avut acces niciodata la KW, si nu ai putut cumpara direct de la KW. Pana una alta, indiferent ce am scrie eu sau tu, KW are pozitia sa de top in Europa, confirmata de rezultatele in competitii si de faptul ca produce pentru AMG, Novitec Rosso Ferrari, Manthey, ...
Este complet fals ca "AP, Weitec si KW, sunt membre ale grupului AL-KO si amortizoarele sunt destul de proaste". AP este o firma total separata de KW sau ALKO. Weitec si KW sunt branduri ale KW Automotive, si la unele suspensii folosesc amortizoare facute la AL-KO, special pentru KW, care sunt proiectate de KW, neavand nici o legatura cu alte produse ALKO. Referitor la KW te contrazici singur, si in fond, daca ar fi atat de proaste, de ce iti faci reclama cu ele?
Rata de defecte la KW este mult sub 1% si in plus fiecare produs are serie separata si certificat de garantie individual. Asta inseamna o urmarire foarte stricta si rezolvare foarte operativa a eventualelor probleme.
Referitor la suspensia KW defecta, te rog da-mi mie seria de pe produs (FKLZ no) si ma voi ocupa de garantie.
Te rog sa te opresti cu informatii false si gratuite, nu iti aduc nici un serviciu, ba cred ca dimpotriva.
Subscriu la ce a scris si dani3III, daca sunt stricate, de ce nu se apeleaza la avantajele oferite de garantia produselor.
Scuze ca scriu aici si il deranjam pe pe razvan1515.
logtuning is offline   Reply With Quote
Old 13-04-11, 10:55   #127
4turbo
Banned

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 160
Default Re: vand suspensii si sisteme de franare

Multumesc mult Vio, o sa vedem acum daca KW-ul este o firma asa serioasa cum ziceai in privinta garantiei. BUU746 e codul de la KW si daca tot facem business, mai am un set de arcuri de e46, nefolosite deoarece coboara cu 3cm mai mult decat scrie pe cutie... adica au o problema. Codul este BPP491
4turbo is offline   Reply With Quote
Old 13-04-11, 12:55   #128
logtuning

Stage 5
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,882
Default Re: vand suspensii si sisteme de franare

Quote:
Originally Posted by 4turbo View Post
Multumesc mult Vio, o sa vedem acum daca KW-ul este o firma asa serioasa cum ziceai in privinta garantiei. BUU746 e codul de la KW si daca tot facem business, mai am un set de arcuri de e46, nefolosite deoarece coboara cu 3cm mai mult decat scrie pe cutie... adica au o problema. Codul este BPP491
te rog sa trimit certificatul de garantie pe email si cu fisa de reclamatii completata, ca sa stim ce probleme au. Poti returna arcurile si orice produs KW, daca nu este cel care trebuie. Te asigur ca KW este o firma f f serioasa!!
logtuning is offline   Reply With Quote
Old 19-04-11, 15:14   #129
razvan1515

Stage 5
 
razvan1515's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,241
Member of:
[VW]
Default Re: vand suspensii si sisteme de franare

Uppp.... Valabil
razvan1515 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-11, 12:53   #130
razvan1515

Stage 5
 
razvan1515's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,241
Member of:
[VW]
Default Re: vand suspensii si sisteme de franare

Upppp.......preturi f bune la KW,Weitec,AP.
razvan1515 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 11:36   #131
razvan1515

Stage 5
 
razvan1515's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,241
Member of:
[VW]
Default Re: vand suspensii si sisteme de franare

Upppp....

Preturi foarte bune la suspensii KW-WEITEC-AP, Evacuari Ulter Sport, sisteme franare EBC,Zimmermann, etc
razvan1515 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 12:24   #132
iulianr26

Stage 5
 
iulianr26's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,614
Cool Re: vand suspensii si sisteme de franare

Quote:
Originally Posted by razvan1515 View Post
Upppp....

Preturi foarte bune la suspensii KW-WEITEC-AP, Evacuari Ulter Sport, sisteme franare EBC,Zimmermann, etc

Sal. Arcuri sport pt megane 2 an 2004 1.5 dci hatchback 4 usi 60kw la ce pret aveti la kw si weitec si termen de livrare .
iulianr26 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 13:12   #133
razvan1515

Stage 5
 
razvan1515's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,241
Member of:
[VW]
Default Re: vand suspensii si sisteme de franare

Weitec: 30/30 mm - 165.6 Euro.
Kw:30/30 mm - 181.3 Euro.

Cu stima,
Razvan
0745/561 406

Astea sunt preturile de lista.
Termen livrare 10 zile.

Daca te hotarasti de o comanda, da-mi msj prv si iti zic acolo ce discount iti pot face.
__________________
Distribuitor piese si accesorii tuning auto toata gama. Jante, evacuari, sisteme franare, lambo doors, filtre aer sport, suspensii sport, styling exterior, faruri, stopuri, etc.
razvan1515 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 18:55   #134
razvan1515

Stage 5
 
razvan1515's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,241
Member of:
[VW]
Default Re: vand suspensii si sisteme de franare

Upp... valabil.

KW, WEITEC, BILSTEIN, AP, H&R, EIBACH.
razvan1515 is offline   Reply With Quote
Old 30-06-11, 18:49   #135
razvan1515

Stage 5
 
razvan1515's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,241
Member of:
[VW]
Default Re: vand suspensii si sisteme de franare

Upppp.... preturi bune si la EBC, ZIMERMANN, BREMBO, FERODO.
razvan1515 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -