Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

View Poll Results: Care este mai rapida pe 402m?
Mitsubishi Lancer Evolution IX 94 50.00%
Nissan Sunny Gti-R 94 50.00%
Voters: 188. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 18-08-08, 17:12   #31
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 4G63 vs SR20DET

mda ok....eu ma retrag de la orice comentariu....vezi u de asta nu are ursul coada si de asta nu se poate face nimic in tara asta legal sau ilegal pentru ca trebuie sa trambitam sa stie o tara intreaga.

Mai uita-te si tu pe la stiri si vezi ce patesc unii baieti.....au inceput sa se faca flagrante si chestii din astea, mai vorbeste si tu cu baieti de politisti pe care spui ca ii cunosti de pe la rutiera!!!!

Daca erai baiat destept pastra-i totul asa mai low profile.....dar u trambitas cum esti la primarie in varful cladirii .....tre sa stii o tara intreaga ca ''Atotputernicul Sobolan'' si-a mai gasit pe cineva cu care sa se dea ....eventual sa il si faca o victima la panoplia lui plina de capete de ''fes'' impaiate cu masini ''puternice''

Ti-am spus si iti repet ....eu nu mi-am luat masina asta sa demonstrez nimanui nimic ci pt absoluta mea placere!!!!

1 data am discutat cu Pepy(Opel Speedster turbo) si chiar l-am intrebat: De ce ti-ai luat Pepy masina, sa te dai la legale/ilegale???? ; el mi-a raspuns: Nu frate ci sa vad lacrimile celor cu Supercar-uri gen: Maseratti, Lamborghini, Ferrari...etc atunci cand trece cartul cu parbriz in fata lor......

Concluziile ti le tragi singur

P.S. si sa nu crezi ca daca jucam ''chicken'' pe 4tuning asta inseamna ca ai sa ma faci sa ma dau cu tine, repet nu ma intereseaza parerea nimanui (e masina mea si fac ce vreau cu ea...ca doar sunt Gigi Becali)))))) )
__________________
Daca Nissan Motorsport e ''NISMO'' ....atunci Honda Motorsport e ''HOMO'' ???

Last edited by U_TUNING; 18-08-08 at 17:17.
U_TUNING is offline   Reply With Quote
Old 18-08-08, 17:17   #32
MauS

Stage 5
 
MauS's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: 4G63 vs SR20DET

Nu cred ca este cazul sa aruncam si aici rahat unii pe altii. Eu spun sa tinem thread-ul curat, asa cum ar trebui. Nu cred ca e chiar asa de neiertat actiunea mea. Sper sa poti trece peste asta si sa participam la discutii impreuna


later edit: bai asta..... si eu vroiam sa te votez, da ' am dat click aiurea pe bune asta.....



P.S. Jack-ul e la mine
__________________

Last edited by MauS; 18-08-08 at 17:19.
MauS is offline   Reply With Quote
Old 18-08-08, 18:05   #33
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: 4G63 vs SR20DET

exact asa ai facut si cu golful ala bai bogdane.
multi au zis ca te-ai dat la fund atunci ... multi zic asta si acum cu noua masina .. ce sa mai incoace si incolo.
toata lumea gandeste asta dar nimeni nu o zice.
__________________
Honda

Last edited by shadowro; 18-08-08 at 18:08.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 18-08-08, 18:29   #34
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 4G63 vs SR20DET

eu votez evo.. putin peste mi se par cei 70cp pe langa greutatea micului in minus

in plus, micul pare putin timid pe langa evo ..conteaza si prima privire in ochi,intimidare
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 18-08-08, 19:23   #35
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: 4G63 vs SR20DET

si eu merg pe evo....nissanul nu o sa poata sa recupereze distanta pierduta la start. parerea mea
leonard is offline   Reply With Quote
Old 18-08-08, 19:28   #36
MauS

Stage 5
 
MauS's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: 4G63 vs SR20DET

Quote:
Originally Posted by leonard View Post
si eu merg pe evo....nissanul nu o sa poata sa recupereze distanta pierduta la start. parerea mea
Nissanul este tot cu tractiune integrala
MauS is offline   Reply With Quote
Old 18-08-08, 19:32   #37
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: 4G63 vs SR20DET

daca are caii pe care sustine ca ii are nissanul atunci evo o sa fie victima sigura.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 18-08-08, 20:23   #38
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: 4G63 vs SR20DET

poate o sa va suparati poate nu ...

eu cred ca in momentul de fata nissanul nu prea are sanse in fata evoului
bgd abia a luat sunny ul care e cu volan pe dreapta deci schimba cu stanga (incercati si voi odata sa vedeti cum e)

modificarile pe care le are si pe care le-a si postat ar fi :

pompa de 255 lbs bosch
turbina gt28 rs pe rulmenti trust 360
intercooler hpi montat frontal
esapament complet departure japan 76 mm
kit admisie apexi
injectoare denso de 600 ccm
greddy profec b spec 2 boost controller
Axe cu came nismo

puterea masini este una doar estimata deoarece asa a luat-o deci nu se stie exact
avand interne stock este cam limitat la 1-1.2 bar cu turbina asta altfel riscul este mare si nu cred ca ar vrea sa si-l asume

luand in calcul toate astea cred ca acum evo ul este peste sunny dar ... you never know

este doar parerea mea ...
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 18-08-08, 20:29   #39
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: 4G63 vs SR20DET

Quote:
Originally Posted by MauS View Post
Nissanul este tot cu tractiune integrala
ah....inseamna ca o sa fie o lupta stransa....insa io tot pe evo pariez. like it:P
leonard is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 00:41   #40
Cipin-KUS

Stage 5
 
Cipin-KUS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,208
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[Opel]
[DAEWOO]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: 4G63 vs SR20DET

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
eu votez evo.. putin peste mi se par cei 70cp pe langa greutatea micului in minus

in plus, micul pare putin timid pe langa evo ..conteaza si prima privire in ochi,intimidare
acuma tre sa fie fioroase masinile ca sa arate ceva?.....hai ca mergem prea departe .....nu conteaza cum arata.....poate vine cu un olcit si il bate cineva pe maus......ce zice-ti de asta?
Cipin-KUS is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 02:11   #41
xpert_customs

Stage 5
 
xpert_customs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 697
Member of:
[VW]
Default Re: 4G63 vs SR20DET

sau unu cu o "lada"
xpert_customs is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 02:35   #42
perikolos

Stage 3
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 130
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 4G63 vs SR20DET

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
eu votez evo.. putin peste mi se par cei 70cp pe langa greutatea micului in minus

in plus, micul pare putin timid pe langa evo ..conteaza si prima privire in ochi,intimidare
parerea mea este ca gresesti.... si eu am o noua masina mica care nu dai doi bani pe ea, dar umileste multe masini care costa de 2 ori mai mult si arata de 2 ori mai agresiv..... cel mai mult conteaza raportul cp/kg lucru care daca nu ma insel cam tinde in favoarea nissanului.... si cum am mers cu una dintre masini nu vreau sa ma pronunt pana nu merg si cu a 2a.... si ii dau absoluta dreptate lui u_tuning ...... masina este luata pentru propria placere!!!! si in al doilea rand si el ca si mine asteptam ceva ca sa putem sa incercam fortele masinilor!!
bafta!
perikolos is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 08:40   #43
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 4G63 vs SR20DET

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
exact asa ai facut si cu golful ala bai bogdane.
multi au zis ca te-ai dat la fund atunci ... multi zic asta si acum cu noua masina .. ce sa mai incoace si incolo.
toata lumea gandeste asta dar nimeni nu o zice.

Eu chiar nu stiu unde bati....sincer!??!?!?!
Eu nu ma dau la fund frate ca nu ma cheama Haw. Eu nu sunt week end racer....asa ca unii baieti....si daca e sa ma dau undeva ma dau la p.....da in nici un caz la fund ca sunt heterosexual nu ...ca alti baieti....stii tu ce spun si unde vreau sa bat!

Partea cu datul.....am explicat-o mai sus in alte posturi ....deci nu are rost
U_TUNING is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 09:14   #44
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: 4G63 vs SR20DET

Nu vreti sa va dati?
Serios, versusurile si pollurile astea imi dau impresia ca sunt facute pentru certuri.
Jucaria mea e mai tare ca a ta, dar nu ne intalnim sa ne jucam impreuna sa vedem ce si cum.

Hai MauS, ia Nissanu' la plimbare si gata.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 09:19   #45
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 4G63 vs SR20DET

1 intr-adevar Maus e un stres la casa omului.
Pentru motivele invocate de daniwmk votez si eu cu EVO si pentru alte cateva motive personale.
Puterea aia de 370 a fost masurata pana la urma?
sau e doar o fantasmagorie aberata din ecranul cronometrului de pe telefon si calculata pe hartie?

Tin sa mentionez: DACA reuseste sa plece de pe loc intreg.Si asta e valabil pentru ambele masini.Cu integrala la puterile alea nu prea poti sa te joci cu transmisie stock mai ales daca nimeresti un asfalt foarte aderent.

Pana una alta maus a fost provocat de un diesel amarat si s-a dat la fund (3 zile la rand ) asa ca mucles
bluey is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -