Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 24-03-12, 14:03   #1
malasortee

Stage 2
 
Join Date: May 2011
Posts: 55
Default Incertitudine anvelope vara...

Va salut,topicul cred ca este incadrat legal,deoarece nu doresc sa cumpar de aici nici sa vand ci doar sa lamurim sau sa ma ajutati cu o parere.
Nu am mai fost in postura de a face compromisuri in legatura cu anvelopele dar acum datorita bugetului alocat mai redus ca in alti ani,trebuie sa achizitionez 4 cauciucuri de vara;problema este ca alaturi de cauciucuri am alocati separat bani pentru placutzele de frana(fatza+spate) + "mici revizii" ceea ce m-a facut sa nu imi permit 4 cauciucuri noi si bune pe la 1700 de lei,ceea ce nu este foarte mult.
Pana acum am avut de vara Dunlop sport ,continental si am fost foarte multumit,de iarna mi-am pus sh continental winter ,bune si astea.
Voi ce spuneti sa cumpar 4 anvelope de vara foarte putin uzate dar de la firme mai cunsocute in domeniu sau 4 dar noi si uite cateva exemple: Riken,NANKANG ,Firestone etc .Mentionez ca imi trebuie ceva pe R16 si indicele sarcina/viteza: 91 V.Daca ar fi sa merg pe second-hand am cateva modele in cap : Dunlop sport SP 01,Pirelli P7,Michelin pilot sport 3.pentru cei care au chef de caterinca cand "vad" unul mai sarac ca ei sa stiti ca placutzele de frana le iau noi si vor fi ATE nu cele mai ieftine.
Voi ce spuneti ce model mi-ati recomanda atat noi cat si sh?care e cel mai bun pret -calitate,care sunt mai usoare si mai bune pentru condusul sportiv?
__________________
Hai noroc,o sa ma intorc, v-am lasat,
Stiu bine ce am de facut,nu m-am nascut bogat.
malasortee is offline  
Old 05-04-12, 18:37   #2
malasortee

Stage 2
 
Join Date: May 2011
Posts: 55
Default Re: Incertitudine anvelope vara...

se poate inchide
malasortee is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -