Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Despre 4Tuning.ro / Noutati / Sugestii / Reclamatii

Reply
 
Thread Tools
Old 27-01-14, 16:07   #376
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
salutari
in final a trebuit sa ajung si aici sa cer ajutor,o solutie pentru situatia asta

din cauza a 4-5 useri de pe forum,nu mai pot posta intrucat care cum observa,imediat intra in discutie cu aberatii,idiotenii si chestii de genul
din acest motiv a trebuit sa inchid topicul prezentarii al masini ca nu isi mai avea rostul,la orice post,modificare sau ideie noua veneau "baietii" si se ivea o discutie de n pagini

propun ca userii mirel_bara,geo_gee2005_xxx,calin.massive,goshy sa aveti o "supraveghere" asupra posturiile si care intra primul in discutie,contradictorii cu celalalt (intre mine ca si user si aceste persoane)sa i-se stearga contul pe loc,ban pe viata,fara acces vreodata la acest forum

altfel nu se mai poate,incontinuu sunt vanat,se cauta discutiile inutile,nu vreau sa ma scot nici eu din problema asta,insa cu siguranta eu nu ii caut,nu ii urmaresc si cu atat mai mult nu ma intereseaza de persoana,posturiile si prostiile lor
este aberat ca unu care in 2ani schimba odorizantele in masina si sa vina si sa te ia la rost pentru unele chestii(ok,ii forum sunt pareri pro si contra,le accepta omul)dar in niste conditii normale nu scandaluri si copilarii cum veverita de pe bora ii kitsch,ii cea mai buna modificare,ce caut si etc etc sa nu vorbim de ofticariile unora genul calin ca jantele nu sunt rare si copilarii despre veverita(care de fapt pentru el ii berberita)si multe multe altele
oameni buni,nu suntem copii de gradinita
eu is satul sa tot le raspund sa caut moderator sa stearga discutiile,injurii si etc etc

ideia ii simpla,care nu isi are loc in pielea lui si nu isi vede "de treaba" omeneste pe forum,DELETE...BAN pe VIATA...

De ce nu recunosti ca nici tu nu esti usa de biserica ? am vazut ca va latrati pe acolo unu la altul ... dar daca judecam la rece ....nici la tine nu e nici o smecherie sa faci o masina low cu o suspensie de 200 de euro , gume sh chele si apoi sa suferi la oameni ca ai masina low si de expo .... tu vii si faci preturi la produsele altora... ti se pare corect? ai apelat la lascarica sa baneze abuziv anumiti useri? pai asteapta te si la consecinte de genul ! Vad ca nu ai evoluat deloc la capitolul copilarii... tot acolo ai ramas

PS : iar la ultima faza tu ai inceput... ca ti s au luat de sub nas acele proiectoare votex ...
__________________

Last edited by DEVIL's Style; 27-01-14 at 16:12.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 27-01-14, 16:17   #377
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
De ce nu recunosti ca nici tu nu esti usa de biserica ? am vazut ca va latrati pe acolo unu la altul ... dar daca judecam la rece ....nici la tine nu e nici o smecherie sa faci o masina low cu o suspensie de 200 de euro , gume sh chele si apoi sa suferi la oameni ca ai masina low si de expo .... tu vii si faci preturi la produsele altora... ti se pare corect? ai apelat la lascarica sa baneze abuziv anumiti useri? pai asteapta te si la consecinte de genul !

PS : iar la ultima faza tu ai inceput... ca ti s au luat de sub nas acele proiectoare votex
exact oameni de genul nu am nevoie sa port o discutie ca vorbesti prostii
in primul rand nu am vrut si nici nu tin masina de expo,daca tu gasesti undeva in posturiile mele ca masina o fac pentru expo sau vreau la expo atunci te cred pe cuvant...ca eu am suspensie de 200 eu nu te intereseaza aia pe tine,iti spui parerea in legatura cu ea si atat,o ascult si trecem peste.....dar unii ca si tine o luati personal,sa nu vorbim de gume care sunt peste 5-60% profil,si asta a fost alegerea mea + lucrul asta fac cel putin 60% din acest forum,cumpara gume sh cat mai bune mai ales la dimensiuniile astea rare,si scumpe(gen 205 40 1si in comparatie cu tine,daca dam cartiile pe fata,nu tin jante de 1000 eu(poate)si pun gume de tractor pe ele care arta de tot rahatul ca vezi doamne bmw-ul tau sau alt fratelui tau circula prin italia,sau pe autostrada si acolo ai nevoie de gume noi,suspensie de 3 mil de eu si etc...sa fim seriosi,si chiar si asa nu am "venit" la tine pe topic sa te sacai la cap ca de ce ai gumele alea de tot rahatul(ca si dimensiune)care strica absolut orice farmec acelei jante.....deci despre ce vorbim?
legat de proiectoare,nu ma agit si supara deloc a le-a luat,sa fie sanatos,insa el imediat a trebui sa posteze "le cumpar eu ca nu cumva sa ajunga pe mana unuia ca soosy" mda...eu le bagam in cur,le puneam incalzire pentru puii noi nascuti sa le tina de caldura....astea si prostiile unora si mai si dezbateti,va aruncati in discutii INUTIL
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
Old 27-01-14, 16:27   #378
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
exact oameni de genul nu am nevoie sa port o discutie ca vorbesti prostii
in primul rand nu am vrut si nici nu tin masina de expo,daca tu gasesti undeva in posturiile mele ca masina o fac pentru expo sau vreau la expo atunci te cred pe cuvant...ca eu am suspensie de 200 eu nu te intereseaza aia pe tine,iti spui parerea in legatura cu ea si atat,o ascult si trecem peste.....dar unii ca si tine o luati personal,sa nu vorbim de gume care sunt peste 5-60% profil,si asta a fost alegerea mea + lucrul asta fac cel putin 60% din acest forum,cumpara gume sh cat mai bune mai ales la dimensiuniile astea rare,si scumpe(gen 205 40 1si in comparatie cu tine,daca dam cartiile pe fata,nu tin jante de 1000 eu(poate)si pun gume de tractor pe ele care arta de tot rahatul ca vezi doamne bmw-ul tau sau alt fratelui tau circula prin italia,sau pe autostrada si acolo ai nevoie de gume noi,suspensie de 3 mil de eu si etc...sa fim seriosi,si chiar si asa nu am "venit" la tine pe topic sa te sacai la cap ca de ce ai gumele alea de tot rahatul(ca si dimensiune)care strica absolut orice farmec acelei jante.....deci despre ce vorbim?
legat de proiectoare,nu ma agit si supara deloc a le-a luat,sa fie sanatos,insa el imediat a trebui sa posteze "le cumpar eu ca nu cumva sa ajunga pe mana unuia ca soosy" mda...eu le bagam in cur,le puneam incalzire pentru puii noi nascuti sa le tina de caldura....astea si prostiile unora si mai si dezbateti,va aruncati in discutii INUTIL
In poze se vede foarte clar ce gume bune ai .. de ce contrazici fapte? , din partea mea poti sa mergi si cu roti de bicicleta... dar ... modificarile de bun gust si calitative costa .... spune mi si mie ... ce ai pe masina aia pus calitativ in afara de jante? iti zic eu? NIMIC ! Eu doar privesc situatia de pe margine... de asta te vaneaza baietii.. ca sa incetezi sa mai dai sfaturi stupide altora... pentru ca tu nu ai nici macar acel minim necesar de cunostinte la cum trebuie modificata o masina cu gust si cu piese cat de cat calitative, nu ai ! Esti atacat din orice pozitie de catre ceilalti... nu ti se aprinde nici un beculet in cap? ok vii si faci remarcata situatia la moderatori si o faci pe victima. Si hai sa lasam scuza ca sunt gume scumpe , tu orice ai pus pe masina aia , incepand de la boxe si pana la roti , te ai plans ca restul sunt prea scumpe pentru tine, o sa ajungi sa te plangi pana si de filtre intr o buna zi .. cand tu nici macar un set de gume normale noi nu iti poti permite... la fel cum judeci tu rotile mele de 1000 de euro ... pe care am pus gume NOI ! Nu sunt absurd ,dar nici in halul cum procedezi tu ! Ia incearca sa iti vezi de treaba ta pe forum si lasa oamenii in pace.. sa vezi cum nici ei nu au ce sa iti reproseze !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 27-01-14, 18:48   #379
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

da clar...asta ii ca si cand eu doar intreb si nimic nu cumpar insa mirare ca totusi apare una alta pe masina
iar gumele alea sunt mai mult decat bune,cu care eu merg asa cum mergi si tu,ca eu dupa 2 ani le arunc,alta treaba...si sunt unele chestii care au alternative prin care rezolvi situatia,si astea printre altele sunt si gumele,care de ex ceva de calitate(daca tot dai banul si tu vorbesti de calitate)incepe de la 800 lei...adica undeva la 400 eu pentru 2 gume pe care probabil ca nu le pastrez pana la uzura lor definitiva ca imi vine mie sa fac alta configuratie,si atunci?ti-am zis,vorbesti doar ca sa sublinezi faptul ca tu esti calitate superioara si altii sau eu fac doar ieftinituri
pentru ce sa iau reglabila de 1000 eu cand pe mine ma ajuta absolut la fel si cel de 300 eu?!ca unii se dau piloti si au pretentii ok,dar avand in vedere ca eu le am de aspect sa cobor masina evident ca nu dau 1000 eu pe asa ceva,si nu sunt singurul insa totusi nu vad "baietii" sa stea toata ziua cu papagalul,tastatura pe ei
iar faptul ca eu am pus numai tiganii pe ea,atunci asta inseamna ca trebuie sa luam la misto si sa facem valva din orice si discutii inutile?sorry,eu nu asa gandesc si nu asa ii normal
boxele mtx sunt ieftinituri?nu?la fel si navigatia alpine...si sa continuam cu wooferul hifonics...mda...am o linie audio de tot cacatul,totul valoreaza 3 bonuri de masa
bun....te includ pe lista daca vrei si ai sa vezi ca totul o sa fie ok,cand eu ma leg de calitatea ta atunci si tu sa faci la fel,iar cand o sa am eu ceva cu tine sa fie aceas regula,DELETE la cont si atat la fel si invers
una ii sa iti spui parerea,o citesc,accept,si alta ii sa insisti si sa calci pe nervi,deci gandeste-te putin sa vezi daca tie ti-se aprinde becul!?eu nu am facut pe victima,m-am pus in aceas oala cu restul,intrucat eu incep,provoc discutie sa fie aceas "pedeapsa"...si imi pare corect si simplu
soosy is offline   Reply With Quote
Old 29-01-14, 01:00   #380
calin.massive
VW Driver

Stage 5
 
calin.massive's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 517
Member of:
[VW]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

DEVIL's Style frate lasa-l in pace ca ii in lumea lui, ii caz pierdut.
Eu i-am luat partea la inceput asa ca de la proprietar de Bora la altul, dar nu ai cu cine. Vede doar ce vrea el si se observa ca duce lipsa de educatie, poate nu ii vina lui asta e.
Dar nici cei 7 ani de acasa nu-i are macar.
Sossy, revino-ti ! Clanul butoane te asteapta in echipa
__________________
calin.massive is offline   Reply With Quote
Old 29-01-14, 10:04   #381
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by calin.massive View Post
DEVIL's Style frate lasa-l in pace ca ii in lumea lui, ii caz pierdut.
Eu i-am luat partea la inceput asa ca de la proprietar de Bora la altul, dar nu ai cu cine. Vede doar ce vrea el si se observa ca duce lipsa de educatie, poate nu ii vina lui asta e.
Dar nici cei 7 ani de acasa nu-i are macar.
Sossy, revino-ti ! Clanul butoane te asteapta in echipa
nu am nevoie sa imi ia partea absolut nimeni...doar sa fie obiectiv si atat,cea ce multi de aici nu puteti face,ca dupa o contra doua,vin aliatii si incepe "show"-ul
daca tot vorbim de educatia aia,de cei 7 ani,nu stiu in postariile cui se vedea acea lipsa,cand unii isi gasesc motiv de cearta,caterinca intr-un plush?! la care chiar nu am cuvinte + faptul ca traiti in lumea in care va permiteti,luati pe orisicine la misto si etc
in fine
legat de clan,NU MERSI,nici pe bani nu as veni,am eu alt grup,care ii grup,baieti cu capul pe umeri,proprietari de masini de treaba,sunt acei baieti in special care au numai cuvinte "de lauda" despre voi
soosy is offline   Reply With Quote
Old 31-01-14, 16:33   #382
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
sunt acei baieti in special care au numai cuvinte "de lauda" despre voi
Din nou iti repet,ca,vorbesti cam mult,si despre multi,poate te limitezi totusi,asta daca nu esti limitat.
mareo is offline   Reply With Quote
Old 31-01-14, 17:09   #383
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

soosy, stii care-i baiul? esti agresiv...
e greu, ce-i drept, acum ca aveti 2 ani deja de cand va injectati reciproc, sa mai dea cineva inapoi, de acord...
dar daca nimeni nu face primul pas, si nu e constant in a lasa primul piatra jos (nu doar odata, din greseala), atunci niciodata n-o sa avem o rezolvare.
sa stea un moderator sa haituiasca fiecare discutie, mai ales pe VW unde am decis ca nu moderam zona decat in cazuri extreme, e chiar gresit...
nu o sa o faca nimeni, intelegeti-va intre voi ca oamenii, si doar daca se scapa boii la vale prea tare intervine cineva, altfel, cautati voi intre voi solutii, ca doar aceeasi pasiune ne leaga, modificatul masinilor, chiar daca unii vrem OEM si altii vrem tuning extrem, nu?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 31-01-14, 19:46   #384
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

da asta ar trebui sa ne lege,modificatiul masiniilor si asta ar trebui sa fie si tema,discutia insa din pacate nu asa este pentru ca unii gasesc idei tampite si copilarii de obectat

din partea mea ii liniste,eu nu ii caut si urmaresc posturiile lor,si nu ma intereseaza nici masiniile,topicuriile lor desii cu siguranta as avea multe de spus
deci atat timp cat nu is "atacat" cu siguranta nu raspund,deci problema nu de la mine incepe
soosy is offline   Reply With Quote
Old 18-06-14, 23:33   #385
tuner-man

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,441
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Mai dragi moderatori , mai exista cineva pe sectiunea Dacia ?
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post5717860
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...supernova.html

Deci inafara de faptul ca polueaza si aduce injurii in mod direct unui topic destul de activ, acest "user" a reusit sa creeze un topic cu , cateva pagini bune numai cu mizerii si culmea inca traieste pe aici. Eu nu arunc cu pietre in nimeni dar totusi sa fim corecti , altii au primit ban sau avertismente pentru lucruri mult mai marunte . Este o persoana care inafara de acest forum mai polueaza si alte forum-uri care deja au luat masuri , asa ca va rog eliminatii problemele.
__________________
Dacia power
tuner-man is offline   Reply With Quote
Old 19-06-14, 06:18   #386
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

Quote:
Originally Posted by tuner-man View Post
Mai dragi moderatori , mai exista cineva pe sectiunea Dacia ?
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post5717860
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...supernova.html

Deci inafara de faptul ca polueaza si aduce injurii in mod direct unui topic destul de activ, acest "user" a reusit sa creeze un topic cu , cateva pagini bune numai cu mizerii si culmea inca traieste pe aici. Eu nu arunc cu pietre in nimeni dar totusi sa fim corecti , altii au primit ban sau avertismente pentru lucruri mult mai marunte . Este o persoana care inafara de acest forum mai polueaza si alte forum-uri care deja au luat masuri , asa ca va rog eliminatii problemele.
S a rezolvat .
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 21-06-14, 23:52   #387
adrianpaul

Stage 4
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 243
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

"Iti plac trucurile de magie?!"

Reclama orange...poppin` up, o inchizi, dai sa mergi la contul tau...se deschide iar reclama. O inchizi, vrei sa mergi la contul tau...apare iar. Repeat...repeat....

Reclama BCR Leasing....poppin` up...o inchizi, dai 2-3 clickuri...iti apare iar pe ecran. O inchizi....dai 2-3 clickuri...apare iar.

ce naiba....

P.s: da, stiu, am postat intr-un topic gresit. Am observat abia ulterior...dupa ce m-am disperat cu reclamele pacii.
adrianpaul is offline   Reply With Quote
Old 23-06-14, 08:45   #388
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Reclamatii - "Aberatorii de success"

AdBlock şi ţi-ai rezolvat problema.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -