Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 27-05-14, 23:45   #1
FlaviusLia

Stage 4
 
FlaviusLia's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 185
Default Pareri cumparare subwoofer Alpine

Va salut! Recent am vandut subwooferul de pe masina si anume MTX RT12DV si sunt in cautare de ceva mai micut, care sa scoata un sunet frumos si clar pentru urechile mele nu prea experte in audio (nu sunt un mare impatimit de muzica). Configuratia actuala este formata dintr-un player Pioneer deh-p5000ub si statie MTX RT 251 care scoate 150w la 4 ohmi si 250 la 2. MTX-ul l-am vandut pentru ca ocupa spatiu prea mult in portbagaj si in majoritatea timpului ascultam la 20-30% din ce putea. Din ce am mai cautat, mi-am aruncat privirea catre Alpine SBE-843BR sau SBG844BR ambele de 120w rms, cel din urma am auzit ca este mai nou ca model. Masina in cauza este golf 4. Unii prietenii mi-au spus ca Alpine nu se aude cine stie ce, mai ales astea de putere mica, deci astept parerile voastre despre modele de mai sus sau alte modele care se incadreaza in cerintele mele.
FlaviusLia is offline   Reply With Quote
Old 29-05-14, 22:06   #2
ecsTazy

Stage 5
 
ecsTazy's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 577
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Pareri cumparare subwoofer Alpine

eu am avut alpine sbg 1244bp, aveam ceva statie mai mica..tot ceva de genu de 150 si suna bine, acum depinde de ce vrei
ce am inteles iarasi ca suna destul de frumos este Pioneer TS-W307
dar totul depinde de amplificator
ecsTazy is offline   Reply With Quote
Old 30-05-14, 03:01   #3
FlaviusLia

Stage 4
 
FlaviusLia's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 185
Default Re: Pareri cumparare subwoofer Alpine

Din ce am mai discutat cu diverse persoane m-as opri la 1044br care are 150w si s-ar potrivi cam cel mai bine cu statia si s-ar incadra si intr-o dimensiune mai mica!
FlaviusLia is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -