Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 26-05-14, 20:02   #1
Ivan Eduard

Stock
 
Join Date: May 2014
Posts: 3
Default Sfat achizitie amplificator si subwoofer

Va salut.
Dupa cum scrie in titlu doresc niste pareri in achizitionarea unui amplificator si subwoofer. Buget 1400 lei.
Eu m-am uitat la configuratia aceasta:
Amplificator Pioneer GM-D8601
Subwoofer Alpine SWR-12D2
Kit cabluri amplificator de 50mm
Stiu ca amplificatorul este mai slab dar vreau sa stiu daca poate duce cat de cat subwooferul si daca intra cablurile de 50mm la alimentare.
Bateria de pe masina este de 55ah.
Va multumesc pentru ajutor!
Ivan Eduard is offline   Reply With Quote
Old 31-05-14, 16:45   #2
hexis86

Stage 2
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 39
Default Re: Sfat achizitie amplificator si subwoofer

Quote:
Originally Posted by Ivan Eduard View Post
Va salut.
Dupa cum scrie in titlu doresc niste pareri in achizitionarea unui amplificator si subwoofer. Buget 1400 lei.
Eu m-am uitat la configuratia aceasta:
Amplificator Pioneer GM-D8601
Subwoofer Alpine SWR-12D2
Kit cabluri amplificator de 50mm
Stiu ca amplificatorul este mai slab dar vreau sa stiu daca poate duce cat de cat subwooferul si daca intra cablurile de 50mm la alimentare.
Bateria de pe masina este de 55ah.
Va multumesc pentru ajutor!
Alternatorul masini cat are?(ce masina? ai inclusiv motorul)
Intr-un ohm il misca bine stai linistit (eu am un alpine de 500 in care bag vreo 430w si rupe baraca).
Nu cred totusi ca accepte cabluri de 50mm2 mai repede de 21mm2,adica 4awg nu 0awg(verifica manualul cum ti-am raspuns in topicul celalalt).Incerci totusi si bagi de 35mm2 daca mai tai un pic din sectiune.
Insa vezi ce alternator ai ca sa poata incarca in timp util bateria daca vrei sa tragi din ea 800w intr-un ohm ca e consum mare de curent si sa nu ai probleme.
hexis86 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-14, 10:39   #3
Sega

Stage 3
 
Sega's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Sfat achizitie amplificator si subwoofer

daca ai luat deja cablurile de 50mm le poti baga fara probleme.... Dezizolezi iar apoi tai cu cutterul usor cateva randuri de lite.
Sega is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -