Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 23-02-14, 14:15   #1
cumtecaut

Stage 5
 
cumtecaut's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 355
Member of:
[RENAULT]
Default Sfat achizitie sistem audio e36 sedan

as avea nevoie de ceva sfaturi legat de achizitia unui player ,statie si difuzoare pt un e 36 sedan.mentionez ca am in momentul acesta un set difuzoare ZEUS HIFONICS ZXI6.5C.
player am avut candva un PIONEER DEH P8600 si as vrea ceva similar sau daca are cineva asa ceva de vanzare as fi interesat.
ce difuzoare sa montez pe fata?ce amplificator recomandati?
un buget de 1000-1500 ron.
astept parerile si sfaturile voastre. ms
__________________
cumtecaut is offline   Reply With Quote
Old 25-02-14, 16:27   #2
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Sfat achizitie sistem audio e36 sedan

eu am pe fata asa
-pioneer 6800 mp
-difuzoare ground zero pe 13 la picioare si boxele originale si inaltele de pe fetele de usi
Toate sunt legate la player,fara statie.

Se aude destul de puternic,la volum 38 de exemplu nu il auzi pe cel din spate daca ti spune ceva si mai important se aude foarte clar.
Singurul minus ca nu am bass deloc pe ele.


HIFONICS sunt petarde...cauta focal daca vrei calitate.
Eu mi am luat ground zero ca sunt decente,peste hifonics si le am prins la un pret care mi-a convenit.

Momentan am cumparate niste FOCAL pe spate si o statie helix hxa 400 pe care nu le am montat inca.
Astept sa gasesc niste fete de usi Jehnert (sunt foarte rare si costa vreo 300 de euro) in care o sa pun Focal.


E36 le cere bani si multe modificari pe partea de audio...nu ti pune un bass puternic in spate ca o sa zdrangane portbagaju ala ca toti dracii.

Focal fata-spate si un player decent si e ok.
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 25-02-14, 22:30   #3
cumtecaut

Stage 5
 
cumtecaut's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 355
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Sfat achizitie sistem audio e36 sedan

ms mult de sfaturi.
cumtecaut is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -