Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 10-03-13, 12:07   #1
IONUT-GBP

Stage 5
 
IONUT-GBP's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,729
Talking Recomandare sistem difuzoare 16,5 cm ?

Vreau sa-mi iau pentru usile din fata un sistem de difuzoare si nu stiu ce sa aleg .. Buget +/- 500 lei

Momentan m-am orientat la 2 de la Focal Access 165 A1 sau Polyglass 165VB

difuzoarele o sa le folosesc pe un player Sony Gt 929 , pe spate am(nu ptr mult timp) un sistem Magnat XTR 216 se aud binisor

Vreau o recomandare ptr niste difuzoare care sa se auda bine pe orice gen de muzica . In viitor o sa schimb si playeru cu unul Alpine ( cel mai probabil un 9886R ) si un amplificator ptr difuzoare.
__________________

Last edited by IONUT-GBP; 10-03-13 at 12:09.
IONUT-GBP is offline   Reply With Quote
Old 10-03-13, 14:42   #2
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default Re: Recomandare sistem difuzoare 16,5 cm ?

Quote:
Originally Posted by IONUT-GBP View Post
Vreau sa-mi iau pentru usile din fata un sistem de difuzoare si nu stiu ce sa aleg .. Buget +/- 500 lei

Momentan m-am orientat la 2 de la Focal Access 165 A1 sau Polyglass 165VB

difuzoarele o sa le folosesc pe un player Sony Gt 929 , pe spate am(nu ptr mult timp) un sistem Magnat XTR 216 se aud binisor

Vreau o recomandare ptr niste difuzoare care sa se auda bine pe orice gen de muzica . In viitor o sa schimb si playeru cu unul Alpine ( cel mai probabil un 9886R ) si un amplificator ptr difuzoare.
Du-te in autogara in 1mai la Shaolinu' daca il sti daca nu iti dau numarul lui si vorbeste cu el. Mie mi-a recomandat niste Helix-uri pentru Passat la 250 ron si se auzeau super.
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-13, 15:27   #3
silviu.o

Stage 5
 
silviu.o's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 559
Member of:
[VW]
[Fiat]
[Competitor CNCA]
Default Re: Recomandare sistem difuzoare 16,5 cm ?

Daca vrei sa le legi direct pe player Focal Acces sau Hertz Deici sunt solutii bune. Mai sunt ceva sistem de la DLS care se aud tot bine, exmplu classic K6. Ideal ar fi sa poti asculta inainte de a cumpara.
silviu.o is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -