Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 30-08-12, 21:38   #1
nicolaestoica

Stage 2
 
Join Date: May 2012
Posts: 31
Default Sistem audio complet - Logan - pls help

Salutare!

Am un logan stock dpdv sistem audio si vreau sa schimb tot in aceasta privinta ( adica boxe fata, boxe spate, mp3 auto, statie+subwoofer).
Bugetul de care dispun este de cca 2000 ron.
In prima faza vreau sa achizitionez Mp3 player-ul, apoi boxele si in ultima faza subwoofer-ul cu statia si cablurile aferente.
Mi-as dori nu neaparat sa se auda, cat CLAR la un volum ridicat.

Multumesc mult si astept orice parere.

Nicu.
nicolaestoica is offline   Reply With Quote
Old 30-08-12, 22:29   #2
PUIU 82

Stage 3
 
PUIU 82's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 161
Default Re: Sistem audio complet - Logan - pls help

Vrei produse noi sau sh?
La bugetul tau e mai greu cu cele noi........din pacate.
O mica parere........ia intai mp3,dupa aia sistem de boxe pe fata.........dupa aia un kit de cabluri,cu cat mai gros cu atat mai bine........boxele pe spate nu sunt o prioritate,mai ales ca vrei subwoofer
Incearca sa asculti inainte de a cumpara......pe la prieteni,pe la vecini.......nu stiu daca te poate sfatui cineva doar din prisma bugetului........
Am sa incerc sa iti fac o configuratie......dar atentie.....nu sunt un profesionist.........
Bafta!
__________________
Dacia SupeRnova B-26-HFC.
FORZA RAPID!
PUIU 82 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-12, 23:50   #3
nicolaestoica

Stage 2
 
Join Date: May 2012
Posts: 31
Default Re: Sistem audio complet - Logan - pls help

Salut,

M-as orienta catre produse noi, sincer sa fiu, dar nefiind un expert in domeniu, nu ma pot pronunta cum e mai bine.
Pai asa o sa fac, o sa caut un mp3 player mai bunicel (dupa recomandarile d-voastra), apoi boxe fata.
In ultima faza si poate mai fac rost de bani sa iau si subwoofer si statie si cablaraia aferenta.

cu stima,

m-ar interesa unele pareri de la posesori de logan, ce sistem audio au ei, etc etc...
nicolaestoica is offline   Reply With Quote
Old 31-08-12, 02:01   #4
PUIU 82

Stage 3
 
PUIU 82's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 161
Default Re: Sistem audio complet - Logan - pls help

Faza e ca daca alegi produse sh......poti gasi lucruri mai calitative la bani de produs nou,dar cu riscurile aferente.
La produsele noi ai garantie,doar daca le montezi in atelier specializat.
Ce ti-am lasat pe mess,e doar parerea mea.....mai sunt si alte magazine......alte pareri.
Cauta pe site si vezi cam ce au baietii pe masini.....poate te inspira......
Nu te grabi......masoara de 10 ori si cumpara o data.
SPOR(T) la treaba!
Bafta!
PUIU 82 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -