Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 13-05-12, 21:31   #1
azkan

Stock
 
Join Date: May 2012
Posts: 9
Default va rog ajutati-ma cu un amplificator

Vreau sa fac upgrade la amplif pentru ca Gelhard-ul meu si-a facut treaba ca la carte, dar simt ca e nevoie de ceva mai puternic. Se dau urmatoarele:

HU: PIONEER DEH-2300UB

amplif Gelhard 4 canale ceva 2x150 rms bridge

sistem fata echivalentul acestor Hifonics Zeus ZSI-6.2C doar ca modelul mai vechi (au fost cumparate in 2010)

subwoofer JBL GTO 1202D cu o lada a unui subwoofer Ultimate care cred ca trebuie schimbata.

In primul rand am in plan sa insonorizez usile si port-bagajul + niste inele pentru usile din fata, dupa care as vrea sa cumpar un amplif.
Am gasit 3 amplificatoare si anume:
-JBL PX300.4 pret 700 RON sh
- Hifonics ZXi 6404 pret 700 RON sh
- Infinity Reference 7540a 300+ RON sh.
Nu vreau sa merg la competitii sau alte nebunii.
As vrea sa stiu care dintre cele 3 s-ar potrivi cel mai bine sistemului meu actual. Va multumesc

LE: Cablu de alimentare este DLD Acoustic High Quality Cable LC-OFC by Euroton 13,29 mm. Credeti ca ar trebui schimbat si acesta cand o sa fie facut upgrade-ul?
azkan is offline   Reply With Quote
Old 12-06-12, 13:48   #2
HelixAFC

Stage 1
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 13
Default Re: va rog ajutati-ma cu un amplificator

Salut. Daca te intereseaza un helix pe 5 canale... Contacteaza-ma. Din 1 si 2 amplifici difuzoarele fata si din 5 ai la dispozitie 250w pt sub in 4 ohm sau 320rms in 2 ohm.
Pe viitor poti adauga si 2 difuzoare pt spate, sau poti folosi cele 4 canale pentru a amplifica tweeterele si midbass separat (filtrare activa) si din channel 5 dai in subwoofer.
HelixAFC is offline   Reply With Quote
Old 13-06-12, 13:08   #3
azkan

Stock
 
Join Date: May 2012
Posts: 9
Default Re: va rog ajutati-ma cu un amplificator

am luat Infinity-ul. Topic Closed.
azkan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -