Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 18-03-12, 10:47   #16
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation Re: ajutor alegere difuzoare!

Este un set de difuzoare foarte bun pentru pretul lor. Merg intr-adevar atat pe unitate cat si pe amplificare externa. Niste material insonorizant si un player cu ceva putere si suna destul de bine. Am montat la un mom dat pe un Hyundai un sistem ca si asta si amplificat independent de un Alpine 9887 iar rezultatul a fost unul neasteptat insa si in acest caz materialul insonorizant a fost baza.
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 18-03-12, 10:51   #17
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: ajutor alegere difuzoare!

Quote:
Originally Posted by AlexBanu View Post
Este un set de difuzoare foarte bun pentru pretul lor. Merg intr-adevar atat pe unitate cat si pe amplificare externa. Niste material insonorizant si un player cu ceva putere si suna destul de bine. Am montat la un mom dat pe un Hyundai un sistem ca si asta si amplificat independent de un Alpine 9887 iar rezultatul a fost unul neasteptat insa si in acest caz materialul insonorizant a fost baza.
Si ati reusit sa suportati tweeterele alea?
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 18-03-12, 10:54   #18
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation Re: ajutor alegere difuzoare!

In primele minute au fost destul de "intepatoare" insa dupa un reglaj si dupa ceva vreme de cantat au inceput sa-si faca treaba destul de bine.
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 18-03-12, 10:58   #19
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: ajutor alegere difuzoare!

Quote:
Originally Posted by AlexBanu View Post
In primele minute au fost destul de "intepatoare" insa dupa un reglaj si dupa ceva vreme de cantat au inceput sa-si faca treaba destul de bine.
Eu presupun in general ca cine cumpara un set de Accesuri nu ia si un player de 2000 RON ca sa poata sa faca niste reglaje.

Un Set de Acces pe un player de buget (5-600 RON cu indulgenta) o sa sune... greu suportabil. Dupa oricate perioade si reglaje. Asta comparativ cu alte solutii de pe piata in buget similar. Pentru cine vrea bumtzi-bumtzi sigur isi fac treaba. Pentru cine prefera sa asculte muzica perioade lungi de timp... imi vine greu in minte un set mai obositor. Exclusiv parerea mea.
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 18-03-12, 11:00   #20
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation Re: ajutor alegere difuzoare!

Gusturi si gusturi. Clienti si clienti.

https://forum.4tuning.ro/125-masina-m...ml#post4547664

Last edited by AlexBanu; 18-03-12 at 11:03.
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 20-03-12, 11:36   #21
kiki_micro2

Stage 4
 
kiki_micro2's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 275
Default Re: ajutor alegere difuzoare!

multumesc pentru pareri. Intradevar playerul meu nu este unu de top, insa eu le amplific. O sa urmeze cat de curand si insonorizarea.
kiki_micro2 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -