Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 31-05-10, 11:04   #1
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default sfat boxe in usi

doresc sa pun boxele in usi, dar momentan am pe polita din spate ceva mare si oval, adica astea si nu intra pt ca au adancimea de instalare mare.
caut ceva care sa sune bine, si care sa le pot lega si la un amplificator mai incolo, sa nu fie foarte mici, si sa aibe adancime de instalare cat mai mica posibil.
mentionez ca masina in cauza este un tico

astept recomandari legate de boxe (pt usile din spate, dar si pt cele fata), si eventual pt un amplificator (asta va veni mai incolo dar ca sa nu mai fac un topic, si sa am idee de acum ce imi trebuie).

daca e nevoie de dimensiuni, adica spatiul care il am eu disponibil ca adancime in usi, o sa-l masor si va zic.

multumesc anticipat.
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 31-05-10, 12:12   #2
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation Re: sfat boxe in usi

Cel mai bine ar fi sa masori adancimea de instalare necesara..
Bafta!
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 20:07   #3
al3xxut2u

Stage 5
 
al3xxut2u's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 429
Default Re: sfat boxe in usi

Poti rezolva foarte usor cu 2 inele adaptoare puse pe fata de usa, mochetate in care sa prinzi boxele fara grija adancimii. Eu am avut pe Tico niste Cousticuri de 16,5 cm montate cu inele si nu am avut probleme caci boxe ptr usi de tico gasesti f greu si o sa sune si urat daca nu sunt insonorizate usile mai ales ca fetele de usi la Tico sunt din....carton
__________________
*Multumeste-te cu ce ai iar daca n-ai nimic sa fii multumit ca n-ai...nici ce sa pierzi!
*VPM

Last edited by al3xxut2u; 01-06-10 at 20:13.
al3xxut2u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -