Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 28-04-10, 17:18   #1
Canto_HDZ

Stage 3
 
Canto_HDZ's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 103
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Sfat achizitie Sistem-componente

Salut,

Am un logan pe care va urma o insonorizare - facuta ca la carte dar asta e o alta discutie - pentru moment am difuzoare de 13 - si vreau sa trec la 16,5 +tweetere pe fata si nu ma hotarasc la un model anume:
Asa din optiuni eu as fi vrut ceva mtx sau inphase pentru ca am fost multumit de produsele lor in trecut (woofere / statii de amplificare/difuzoare)deci optiunile mele ar fi cam astea:
MTX t6s652
InPhase XTC 601
Insa sunt dispus si catre alte modele
Buget disponibil un 400 - 450 ron maxim
Precizez ca boxele vor fi amplificate cu o statie InPhase IPA601 2x74 W/4 ohmi sau 2x100/2 ohmi.... deci boxele vor fi si amplificate.
Canto_HDZ is offline  
Old 05-05-10, 15:23   #2
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Sfat achizitie Sistem-componente

Pana in prezent am montat pe Logan difuzoare de la Helix DarkBlue 62.1 si Focal 165 A1 si fara insonorizare prea serioasa decat un kit de Second Skin Speaker Tweaker si direct pe headunit. Rezultatul a fost destul de bun avand in vedere faptul ca nu s-au investit prea multi bani. Ulterior aceste difuzoare vor folosi amplificare separata de HU.
Despre cele de la MTX personal nu am o parere prea buna iar cele de la InPhase nu le-am auzit.

Bafta!
AlexBanu is offline  
Old 18-05-10, 12:39   #3
razvan1515

Stage 5
 
razvan1515's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,241
Member of:
[VW]
Default Re: Sfat achizitie Sistem-componente

Audio system radion 16,5 cm 90W RMS
Montate pe logan, usi fara insonorizare dar amplificate.
Se auzeau beton.

http://fantuning.ro/tuning/component...ategory_id=360
__________________
Distribuitor piese si accesorii tuning auto toata gama. Jante, evacuari, sisteme franare, lambo doors, filtre aer sport, suspensii sport, styling exterior, faruri, stopuri, etc.
razvan1515 is offline  
Old 18-05-10, 13:17   #4
Canto_HDZ

Stage 3
 
Canto_HDZ's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 103
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Sfat achizitie Sistem-componente

se poate inchide intre timp mi-am facut rost de un sistem spl dynamics 16.5 - foarte fericit de achizitie.
Canto_HDZ is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -