Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 09-08-09, 11:13   #1
TyGeRaSh

Stock
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2
Default Sistem audio VW Golf 4 coupe

Salut!
As dori sa stiu si eu ce sistem audio sa pun pe un VW Golf 4 coupe, avand in vedere ca nu ma pricep deloc la tunning.
Multumesc.
TyGeRaSh is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 09:02   #2
ceachi

Stage 5
 
ceachi's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 721
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Sistem audio VW Golf 4 coupe

Faptul ca ne-ai spus ca e un VW Golf 4 nu reprezinta mare lucru.
Vrei sa se auda tare sau preferi un sunet de calitate (sa faci un sistem sa sune si tare si de calitate e mai dificil, implica multa munca si un buget serios)
Apropo de buget , nu ne-ai spus limita maxima !
Un sistem complet : difuzoare fata componenete (midbas separat tweter separat) , aplificator in patru canale (pt midbas si tweter) , subwofer , si amplificator pt el , plus antifonare usi te cam duce usor peste 30 de milioane. Ma refer la un sistem entry level. Plus ca nu am luat in calcul playerul care e foarte important ,daca vrei un sistem care sa sune bine.
Daca nu esti familiarizat deloc cu domeniul audio si nu faci mari diferente intre sisteme audio ai putea sa mergi pe difuzoare coaxiale , care probabil sunt mai ieftine , le legi direct la player , mai iei o statie pentru subwofer si evident un subwofer , e posibil sa fii foarte multumit si asa.
__________________
CDA-7990R F#1 Status CD Tuner + PXA-H900 F#1 Status Multimedia Manager , BRAX Matrix 1.1 , BRAX Matrix 2.1 , 2*BRAX Matrix 6.1 PP , 4*BRAX X 2000.2 Graphic Edition platinum ,2* BRAX Matrix 10.1

ceachi is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 15:15   #3
TyGeRaSh

Stock
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2
Default Re: Sistem audio VW Golf 4 coupe

Hmm. Limita maxima pt un sist audio este de 1500 euro la mn. Nu vreau sa fie prea incarcata masina... Vreau doar sa se auda destul d tare sunetul si de clar. Si un bass decent.
TyGeRaSh is offline   Reply With Quote
Old 11-08-09, 11:03   #4
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Sistem audio VW Golf 4 coupe

Insonorizare usi..sistem de componente fata si un amplif decent pentru difuzoare cred ca ti-ar fi de ajuns si eventual un cd-player second. Te-ai incadra in banii astia fara probleme.
AlexBanu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -