Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Subwoofere

Reply
 
Thread Tools
Old 29-09-10, 12:03   #16
sonnypitbull

Stage 1
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 10
Default Re: A luat foc Subwooferul

o intrebare saxo daca se poate???
ce imi recomanzi sa cumpar ?? digital diesign ( nu stiu daca am scris corect,scuze ) sau spl dinamycs ??? eu una dintre ele le am acum pe masina arse si vreau sa le schimb sa cumpar unul dintre aceste doua produse.Multumesc
sonnypitbull is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 12:04   #17
ralphmandl

Stage 5
 
ralphmandl's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 842
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: A luat foc Subwooferul

dupa parerea mea amplificatorul este stricat, asa am patit si eu cu un difuzor, pe un amplificator. acelas dif cu alt amplificatoru nu a avut nici o pb
ralphmandl is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 12:15   #18
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re: A luat foc Subwooferul

Quote:
Originally Posted by sonnypitbull View Post
o intrebare saxo daca se poate???
ce imi recomanzi sa cumpar ?? digital diesign ( nu stiu daca am scris corect,scuze ) sau spl dinamycs ??? eu una dintre ele le am acum pe masina arse si vreau sa le schimb sa cumpar unul dintre aceste doua produse.Multumesc
Ambele sunt bune. Insa, dupa cum ti-ai dat seama si singur, e extrem de important cine si cum iti face instalarea.
Raman la parerea mea ca mersul la un centru car-audio e cea mai buna ( si din pacate singura ) varianta care te fereste de neplaceri. Exista intr-adevar si exceptii, insa extrem de rar, dar macar ai totul luat/montat dintr-un singur loc.
__________________
Quality first !
saxo is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 13:25   #19
sonnypitbull

Stage 1
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 10
Default Re: A luat foc Subwooferul

Se pare ca pot suna degeaba ca numai raspunde nimeni de la firma de unde le-am cumparat
sonnypitbull is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 15:40   #20
ralphmandl

Stage 5
 
ralphmandl's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 842
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: A luat foc Subwooferul

da-i in judecata:>
ralphmandl is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 18:04   #21
sonnypitbull

Stage 1
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 10
Default Re: A luat foc Subwooferul

Quote:
Originally Posted by ralphmandl View Post
da-i in judecata:>

pai cred ca este singura solutie ralp ca altfel nu se poate,ca oricum am de castigat,pt ca nu am nici o vina eu,pt lucruri vandute defecte de firma,am incercat azi toata ziua sa-i sun si nu-mi raspunde nimeni si chiar nu am chef sa arunc atatia bani in strada asa de dragul lor.Credeam totusi ca firma SPL dinamycs este mai serioasa,dar m-am inselat amarnic si mai ales cand mai sunt si intermediari ca firma ESDERMAN,iar cine nu ma crede il poate intreba pe alex,ca este aici pe site ca asa am ajuns eu sa comand aceste produse,ca daca stiam si ma pricepeam eu imi luam si gata,dar este normal cand nu sti sa te ajute cineva,pe mine m-a ajutat alex si chiar sincer ii multumesc ca mi-a dat ceva care se aude super bine,dar nu ma asteptam sa fie chiar asa,numai probleme si bani aruncati.
sonnypitbull is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 19:45   #22
sonnypitbull

Stage 1
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 10
Default Re: A luat foc Subwooferul

Ok deci eu amplificatorul si diful le-am montat in brasov la BIGU,eu stiu sigur ca se pricepe sa faca niste legaturi la niste cabluri sa lege un amplif si un difuzor
dar se pare ca el este acuzat ca a gresit si la fel si a doua oara,ok inteleg a gresit odata dar nu se repeta greseala de 10 ori,iar acum se pare ca firma esderman nu-mi mai raspunde nici la telefon si degeaba se chinuie sa-l scoata pe el vinovat,pt ca eu am stat cu el si am vazut ce a fost si ce a facut,dar asta este,unii sunt domni altii sunt curve.Dar m-am interesat si despre DD si se pare ca sunt mult mai bune de cat ce am avut eu si chiar o sa vorbesc cu el sa-mi comande ca m-am saturat de probleme cu ei,ca sunt plin de nervi,daca stiam eu de prima data de BIGU eram departe acum

Last edited by sonnypitbull; 29-09-10 at 19:50.
sonnypitbull is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 19:51   #23
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re: A luat foc Subwooferul

Daca e vorba despre Bigu, pot sa-ti garantez ca instalarea a fost facuta corect !
saxo is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 19:52   #24
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: A luat foc Subwooferul

deci, instalatia a fost facuta la mine , ce s-a intamplat ramane doar o amintire neplacuta si o gaura considerabila in bugetul meu. DAR ATENTIE si ti-am repetat in nenumarate randuri, nu am zis ca dd e mai bun ca spl, nu am zis nimic din capul locului, te-am tratat ca un client obisuit care avea nevoie de o instalare si incinta, ca tu ai remarcat ca eu folosesc dd e alta poveste. deci sa nu se inteleaga gresit nu am zis ca ceva e mai bun ca altceva....
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 20:04   #25
sonnypitbull

Stage 1
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 10
Talking Re: A luat foc Subwooferul

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
deci, instalatia a fost facuta la mine , ce s-a intamplat ramane doar o amintire neplacuta si o gaura considerabila in bugetul meu. DAR ATENTIE si ti-am repetat in nenumarate randuri, nu am zis ca dd e mai bun ca spl, nu am zis nimic din capul locului, te-am tratat ca un client obisuit care avea nevoie de o instalare si incinta, ca tu ai remarcat ca eu folosesc dd e alta poveste. deci sa nu se inteleaga gresit nu am zis ca ceva e mai bun ca altceva....

mi-au zis alti prieteni si am facut un pic
de comparatie si pe net,dar recunosc ca nu mi-ai zis ca DD este mai bun ca SPL,asta a fost concluzia mea ca este mai bun DD sper ca de data asta sa mearga
sonnypitbull is offline   Reply With Quote
Old 30-09-10, 15:22   #26
razvy_zeus

Stage 4
 
razvy_zeus's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 175
Default Re: A luat foc Subwooferul

Stie cineva in cat timp e obligat un magazin sa rezolve o problema de garantie ?
Eu stiam ca termenul legal e de 30 de zile .... sa schimbat ceva ?
razvy_zeus is offline   Reply With Quote
Old 30-09-10, 18:47   #27
sonnypitbull

Stage 1
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 10
Default Re: A luat foc Subwooferul

Quote:
Originally Posted by razvy_zeus View Post
Stie cineva in cat timp e obligat un magazin sa rezolve o problema de garantie ?
Eu stiam ca termenul legal e de 30 de zile .... sa schimbat ceva ?
depinde la ce garantie,specifica un pic despre ce si iti pot explica un pic ce mi-au zis si mie cei de unde am cumparat eu produsele pt " pompieri "
sonnypitbull is offline   Reply With Quote
Old 01-10-10, 08:21   #28
razvy_zeus

Stage 4
 
razvy_zeus's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 175
Default Re: A luat foc Subwooferul

Ma intereseaza la produse de genul asta .... amplificatoare , playere , subwoofere . ... Produse din domeniul asta.
razvy_zeus is offline   Reply With Quote
Old 01-10-10, 11:16   #29
Rafaila

Stage 5
 
Rafaila's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,016
Default Re: A luat foc Subwooferul

Daca se constata defectul sunt obligati sa schimbe produsul sau sa returneze bani an 48 ore......indiferent ca ai cumparat o paine sau un difuzor sau o masina de spalat.....dupa cele 48 de ore intra an vigoare garantia si se actioneaza conform garantiei......am avut pantofi pe care iam anapoiat magazinului dupa 30 ore !!!
__________________
Rafaila is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -