Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Subwoofere

Reply
 
Thread Tools
Old 03-09-04, 20:13   #31
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Ba esti nebun la cap ??? 1500 la numai 400 $ ??? Sunt vati reali sau peak ??? Eu am gasit un Fosgate la 600 W x 1 cu 600 $... Asta era cea mai puternica pana acum... Mersi de informatii.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 03-09-04, 20:31   #32
Mental

Stage 2
 
Join Date: May 2004
Posts: 60
Default

Wati reali , evident !


Fii linistit ca stiu ce vorbesc , zi-mi care te-ar interesa ca iti dau si link la specificatii sau la vreun magazin care-l vinde ..
Mental is offline   Reply With Quote
Old 03-09-04, 21:49   #33
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default

Hondarul, pimp_lex are dreptate in legatura cu firmele low-end si high-end.

Eu sunt de parere ca o firma cu renume gen Kicker ( au inventat subwooferul solobaric adica cel patrat care la dimensiune foarte mica are o putere imensa si + ca se aude superb ) sau Rockford Fosgate ( au inventat amplificatorul ; in anul 1990 rockford era singura firma din LUME care aveau amplificator auto care scotea 1x1000 RMS ; acuma cel mai puternic amplificator al lor scoate 1x3000 RMS la 1 ohm si se poate lega cu inca un amplificator indentic si scoate 1x6000 rms la 1 ohm. ) isi merita pe deplin banii. Eu am un subwoofer Kicker CompVR de 12' in incinta sealed care scoate 400 RMS si credeti-ma ca se aude extrem de puternic. Am mai avut subwoofere ( Magnat, Kenwood ) care nu numai ca nu se auzeau asa de puternic si clar dar s-au stricat si foarte repede.
B 68 VLD is offline   Reply With Quote
Old 03-09-04, 23:16   #34
Mental

Stage 2
 
Join Date: May 2004
Posts: 60
Default

B 68 VLD , de ce ai ales incinta sealed ? Daca faceai ported cred ca rupeai tot
Mental is offline   Reply With Quote
Old 04-09-04, 01:00   #35
KrushX

Stage 4
 
KrushX's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 237
Default

curand voi avea pe mashina un sub ground zero nuclear de 12 la 1500W rms pus pe un amplif siera audio 2000D... tare-s curios cum o sa se auda...
off topic: sapt trecuta mi-au spart mashina shi m-au ushurat de un sub actic pioneer shi un amplif magnat...
__________________
In Bass We Trust!
KrushX is offline   Reply With Quote
Old 04-09-04, 01:07   #36
Mental

Stage 2
 
Join Date: May 2004
Posts: 60
Default

daaamn N-aveai asigurare ? Alarma ceva ? lantzuri in jurul subului ?

1500 RMS
Mental is offline   Reply With Quote
Old 04-09-04, 01:15   #37
KrushX

Stage 4
 
KrushX's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 237
Default

culmea tupeului cu alarma urland cu mine buimac la geam trezit din somn ca nici nu imi dadeam seama ce se intampla, aia imi umblau in portbagaj prin luneta sparta... stateam la 8 asha ca pana am ajuns jos am mai gasit fix pe nimeni...
KrushX is offline   Reply With Quote
Old 04-09-04, 01:18   #38
KrushX

Stage 4
 
KrushX's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 237
Default

un review adevarat la subul meu viitor e in germana dar va datzi seama din parametrii tehnici
Attached Files
File Type: pdf gznw12.pdf (314.5 KB, 121 views)
KrushX is offline   Reply With Quote
Old 04-09-04, 01:26   #39
Mental

Stage 2
 
Join Date: May 2004
Posts: 60
Default

Eu m-am gandit sa-mi prind ori cu lantzuri ori cu shuruburi hardcore sub-ul de masina .... amplif-ul la fel .... oricum fac asigurare ...
Mental is offline   Reply With Quote
Old 04-09-04, 14:53   #40
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Offtopic dar nu mai puteam sa stau asa cand am auzit ce i s-a intamplat
lu baiatu asta. Fratilor puneti-va si voi garaj sau daca nu puteti faceti-va
full Casco. Daca aveai te sculai te uitai pe geam ii vedeai pe aia si te culcai la loc.
__________________
luca is offline   Reply With Quote
Old 04-09-04, 15:04   #41
KrushX

Stage 4
 
KrushX's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 237
Default

am full casco dar numai pe mashina... shi cat despre asigurarea sculelor e destul de complicat, adica asiguratoru mere la politzie shi se intereseaza daca s-a facut constatare apoi numai in cazu in care este prins faptashu se face despagubirea... daca nu il prinde nu itzi da nimik ca se considera inscenare.
KrushX is offline   Reply With Quote
Old 04-09-04, 15:56   #42
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Frate imi pare rau pt ce ti s-a intamplat pt ca si mie mi-au spart dacia de vreo 3 ori, cand au vazut ca nu mai au ce sa ia mi-au luat bateria si roata de rezerva , asa ca mi-am luat garaj si nu mai am nici o problema. Cred ca e cea mai buna solutie.
Naspa faza cu asigurarea aia full Casco, pai asa daca ii prindea pe aia oricum si fara Casco iti recuperai sculele daca nu erau deja vandute.
Scuze pt Offtopic dar ar trebui creat un topic despre sistemele de siguranta la masina sau companiile de asigurari ca de ex. eu nu stiam faza cu, Casco.
luca is offline   Reply With Quote
Old 07-09-04, 14:04   #43
Øvi

Stage 4
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 287
Member of:
[RR]
Default

Quote:
Scuze pt Offtopic dar ar trebui creat un topic despre sistemele de siguranta la masina sau companiile de asigurari ca de ex. eu nu stiam faza cu, Casco.
Ar trebui ... nici eu nu stiam de chestia cu \"inscenarea\" Insa sunt mai multe tipuri de asigurari , sunt si care iti dau inapoi valoarea ce ti-a fost furata fara ca hotul sa fie prins , numai in cazul in care masina are urme vizibile de intrare prin efractie.

Cum zice si Luca , ar trebui sa discutam despre sistemele de siguranta , dar tinand cont de cum merge treaba la noi , sfaturi despre alarme scumpe nu-si au rostul. Eventual capcane pentru hoti
Øvi is offline   Reply With Quote
Old 16-09-04, 07:11   #44
dracula

Stage 3
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 148
Default

hai ca vad ca nu se mai discuta nimica pe aici ....
na ca miam schimbat si eu putin instalatia



made by CarSystems Timisoara ( www.carsystems.ro )

wooferle sunt JL-Audio 12W6v2, statia pt woofer JL-Audio 1000/1
Statia medii inalte ii Brax X2000
dupaia mai sunt 2 Condensatoare cu 2.2F si la roata de rezerva mai este inca o baterie X-Static BatCap ( 400A pt 8 sec )
si acuma nu mai face lumina figuri

dar intre timp am schimbat deja iara ... ( asta a fost numai pt show )
ca am si eu nevoie de ceva portbagaj.
dar inca nu am facut poze ...
dracula is offline   Reply With Quote
Old 16-09-04, 08:25   #45
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

asta da sistem de sunet....produse de mare calitate si la preturi pe masura!

cam la cat ar duce instalatia luata de la car systems?
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -