Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Sistemul Audio de pe Masina Mea

Sistemul Audio de pe Masina Mea Sistemul Audio de pe Masina Mea

Reply
 
Thread Tools
Old 03-04-15, 21:49   #1
alpine_clarion

Stage 5
 
alpine_clarion's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 512
Member of:
[MERCEDES]
[Competitor CNCA]
[Mitsubishi]
Default NISSAN PRIMERA P12

Va salut. Masina in cauza este un Nissan Primera P12, o masina greu de modificat pe partea audio din cauza playerului care este integrat in bord si are legatura cu LCD-ul si comenizile volan, rama adaptoare fiind inexistenta pe piata.
Pentru moment vor fi schimbate tweetere-le si midbasii. Pe viitor voi lua in considerare instalarea unui procesor de sunet si incercarea de a merge pe 4 cai activ.

O mare parte din componente le am, mai trebuiesc doar instalate. In principiu sistemul va fi compus din:

Tweetere: Focal K2 Power
Midbass: Audio Development w600
Amplificator: Rockford Fosgate Power T400.4

Pe viitor:

Procesor: Audison Bit One
Amp sw: ALPINE PDX-M6
Conectica alimentare : 0 AWG - ORION
DVD- Pioneer AVIC -F930BT.

Toate componentele enumerate mai sus le am, este posibil sa apara si modificari in sistem.
Voi reveni cu poze din timpul instalarii.
__________________
MERCEDES SPRINTER 313CDI power by ALPINE IVA-D106R + ALPINE NVE-M300P + ALPINE PXA-H700, AUDISON SRx5.1 + HIFONICS Z1000iL , HELIX SPXL12 , 0AWG by ORION, Infinity Kappa 1CS !
MITSUBISHI LANCER -Pioneer AVIC-F930BT+ Rockford Fosgate Power 750x + Rockford Fosgate Power T210d2 + Focal K2 power + JBL TC25+SinusLive SL-A1500V2

https://forum.4tuning.ro/384-sistemul...cdi-sound.html
alpine_clarion is offline   Reply With Quote
Old 03-04-15, 23:17   #2
adyxz

Stage 5
 
adyxz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 425
Member of:
[DACIA]
Default Re: NISSAN PRIMERA P12

ma bucur ca te ai decis sa le montezi, ar fi fost pacat sa nu le fi pus, astept cu nerabdare poze de la montaj, vreme buna sa ai si timp, spor!!
adyxz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -