Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 22-02-13, 01:13   #31
loczero

Stage 2
 
loczero's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 64
Lightbulb Re: Sistem BOSE...

tot cautand pe internet niste sistem oem performante am dat de ...
Bang & Olufsen surpriza ...
a ascultat cineva ceva de genu ?
chiar as fi curios care e treaba la nivelul asta...
loczero is offline   Reply With Quote
Old 22-02-13, 09:30   #32
silviu.o

Stage 5
 
silviu.o's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 559
Member of:
[VW]
[Fiat]
[Competitor CNCA]
Default Re: Sistem BOSE...

E offtopic, dar nu cred ca ai unde sa asculti asa ceva in Romania. E adevarat ca cei de care vorbesti fac difuzoare in Cehia, dar le fac manual, folosind numai materiale exotice, de ceea mai buna calitate, ca sa spunem asa, si un singur difuzoare de la ei costa cateva mii de dolari Sisteme pentru casa de la ei gasesti destul de multe, dar audio nu cred decat cateva.
silviu.o is offline   Reply With Quote
Old 22-02-13, 10:11   #33
wesel

Stock
 
Join Date: May 2012
Posts: 3
Default Re: Sistem BOSE...

vad ca discutia merge inca, B&O sunt foarte buni si ei, dar f scumpi. ca si bose de altfel. Eu am reusit sa montez pe masina sistemul bose de pe alfa 147 si este altceva. Sunetul este clar si plin. nu remane nimic in fundal( se aud sunete care nici la sistemul din casa nu se auzeau), cat despre volum-este suficient, mai mult decat suficient. nu pierde din bass cand ii dai volum, nu distorsioneaza... si sa nu uitam ca este vb despre un sistem SH vechi de 10 ani. daca ai de unde sa faci rost de unul complet, de la dezmembrari sau mai stiu eu de pe unde, eu consider ca merita. p.s. eu am dat pe acest sistem 500 ron( nu e o avere) si este si mai elegant d.p.d.v. estetic; fara taieturi grosolane in fetele de usi, fara difuzoare colorate de 50cm in diametru care nu stiu decat sa iti indoaie tabla pe masina...
wesel is offline   Reply With Quote
Old 22-02-13, 20:31   #34
florinstancu

Stage 3
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 161
Default Re: Sistem BOSE...

zBANG & OLUFSEN se poate asculta pe A8-ul nou....

Eu raman la ideea baietilor care au zis ca la banii de BOSSE, B&O, iti faci un sistem de moare Harman si iti raman bani sa faci si o integrare fina si finuta, sa moara si alcantara...

Salam suna perfect pe A4 din 2002 cu boxe bosse, acum depinde de ce vrea fiecare...
florinstancu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -