Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 14-06-13, 04:37   #1
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Recomandare kit cabluri + setari subwoofer infinity basslink

https://forum.4tuning.ro/553-subwoofe...-basslink.html

am achizionat azi subwooferul din linkul postat ,pentru a completa sistemul audio de buget a unui ford focus turnier 2001 format din : clarion nx302e + hertz dieci dcx 570.3. i am facut deja o proba sumara , dar am nevoie de cineva care sa mi spuna daca ia fost inlocuita vreo piesa de prin interior ( doar pentru linistea mea ). ma aflu in bucuresti momentan.. asa ca daca puteti recomanda pe cineva... va ascult cu placere. mai am nevoie de un kit de cabluri si de cateva recomandari la setari. nu inteleg de ce sunt 4 intrari rca pe subwoofer in loc de 2 sau 1 , cum sa setez phase switch si restul de reglaje de pe el? o alta nelamurire este egalizatorul care nu ma pricep sa il setez prea bine ( egalizator parametric )
__________________
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 15-06-13, 00:49   #2
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Recomandare kit cabluri + setari subwoofer infinity basslink

am rezolvat. am cumparat de nevoie un kit de cabluri amplificator de la juice jw 41 si l am instalat azi pe masina. rezultatul a fost cel asteptat... culmea ca subwooferul suna mai bine setat din unitate la phase switching pe 180 . nu stiu inca la cat sa las gain ul si crosoverul ... .
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -