Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 17-02-13, 14:22   #16
florinstancu

Stage 3
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 161
Angry Re: AJUTOR pls parametri DD 1515

Quote:
Originally Posted by silviu.o View Post
Ma roade o curiozitate. Daca nu sunt toti parametri disponibili (desi vad ca sunt toti necesari pentru un calcul, nu stiu cat de exact sunt) si subwooferul nu da tot ce poate intr-o cutie cu dimensiunile stabilite de soft, voi cum faceti cutia pana la urma?
Avand in vedere ca in imaginea de mai jos sunt trecuti APROAPE toti parametrii, iar completati sunt tot atatia cati sunt pe site la DD, dedusi, inca 3.

1. Chiar va rog sa simulati o incinta in baza la acesti parametri care sunt "de ajuns"

2. Daca sunt de ajuns, restul la ce sunt buni ? ca la tweetere sa calculeaza doar pozitie, unghi de dispersare si inca vreo 2 chestii ce n-au treaba cu lemnu;....

Chiar va rog sa faceti o incinta pe banii vostri, dupa o astfel de simulare si daca iese bine o platesc eu.

Daca e mai bine cum zicem eu, Bigu si Rellaxx, faceti cheta si platiti voi incinta mea.

Va bagati ?

Sau poate nu vreti sa scoateti untul din difuri, facem cutiile doar asa, "sa dea jos" ?


Last edited by florinstancu; 17-02-13 at 14:27.
florinstancu is offline   Reply With Quote
Old 17-02-13, 15:02   #17
silviu.o

Stage 5
 
silviu.o's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 559
Member of:
[VW]
[Fiat]
[Competitor CNCA]
Default Re: AJUTOR pls parametri DD 1515

Am fost rau cu ce am scris sus, dar ma mir ca tu ai raspuns . Si eu ca oricine altcineva, stiu care e treaba cu Digital Dynamic si faptul ca ei dau numai caracteristicile minime, cat sa fie nu fie chiar in total dezacord cu legislatia comerciala care impune sa dai macar un minim de caracteristici (probabil asta e politica lor ca sa isi motive colaboratorii care sa obtina mai multi bani din instalari). Probabil de aceea nici nu sunt foarte populari pe aceasta piata, fata de, spre exemplu JL Audio, care cam conduce toate clasamente subwooferelor auto care au o documentatie si un site foarte bine organizat, si care da si la fiecare subwoofer o incinta sealed si una ported mura in gura
silviu.o is offline   Reply With Quote
Old 17-02-13, 17:31   #18
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: AJUTOR pls parametri DD 1515

Quote:
Originally Posted by silviu.o View Post
Si eu ca oricine altcineva, stiu care e treaba cu Digital Designssi faptul ca ei dau numai caracteristicile minime, cat sa fie nu fie chiar in total dezacord cu legislatia comerciala care impune sa dai macar un minim de caracteristici
Poftim?!?!?!?
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 18-02-13, 09:54   #19
Lil' D

Stage 5
 
Lil' D's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,016
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: AJUTOR pls parametri DD 1515

Quote:
Originally Posted by florinstancu View Post
Avand in vedere ca in imaginea de mai jos sunt trecuti APROAPE toti parametrii, iar completati sunt tot atatia cati sunt pe site la DD, dedusi, inca 3.

1. Chiar va rog sa simulati o incinta in baza la acesti parametri care sunt "de ajuns"

2. Daca sunt de ajuns, restul la ce sunt buni ? ca la tweetere sa calculeaza doar pozitie, unghi de dispersare si inca vreo 2 chestii ce n-au treaba cu lemnu;....

Chiar va rog sa faceti o incinta pe banii vostri, dupa o astfel de simulare si daca iese bine o platesc eu.

Daca e mai bine cum zicem eu, Bigu si Rellaxx, faceti cheta si platiti voi incinta mea.

Va bagati ?

Sau poate nu vreti sa scoateti untul din difuri, facem cutiile doar asa, "sa dea jos" ?

Iti mai functioneaza calculatorul dupa ce ai simulat ceea ce nu e simulabil?

Ma asteptam sa se strice

Lil' D is offline   Reply With Quote
Old 18-02-13, 19:50   #20
florinstancu

Stage 3
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 161
Default Re: AJUTOR pls parametri DD 1515

cu toate ca risc sa intru intr-o polemica, incercam sa subliniez faptul ca am reusit sa simulez fix o .... Ce se vede in imagine e dd1512. Mai are rost sa zic ca, ce e in baza de date difera de ce e pe site si bbpro6 recomanda incinta inchisa ?
florinstancu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -