Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 26-02-10, 20:40   #16
Sega

Stage 3
 
Sega's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: cum montez casetofon de masina in casa?

Quote:
Originally Posted by TheADX View Post
eu nu va inteleg.... aveti calculator sa intrati pe forum sa intrebati da nu va ganditi sa conectati o statie la el.... preferati sa conectati casetofoane de masina la surse modificare si baterii )
Pentru ca nu toti ne permitem si casetofon de masina si statie in casa. Multi dintre noi prefera sa faca o investitie in aparatura care sa poata fi folosita si in masina si in casa...
Sega is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 20:43   #17
TheADX

Stage 4
 
TheADX's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 278
Default Re: cum montez casetofon de masina in casa?

a deci casetofonu ala mergea si pe masina nu numai in casa? se scotea de pe masina se aducea acasa se mufa iar si se repeta treaba asta asa? genial
TheADX is offline   Reply With Quote
Old 21-06-11, 19:37   #18
costynek

Stock
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 1
Default Re: cum montez casetofon de masina in casa?

forte simplu si usor. eu am facut asta j am bagat casetofonul auto itro boxa de combina am avut o sursa de pc si am puso in baxa. e forte misto
costynek is offline   Reply With Quote
Old 22-06-11, 11:32   #19
adrian_drift_king

Stage 3
 
adrian_drift_king's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 153
Default Re: cum montez casetofon de masina in casa?

nu recomand sursa , eu am ars un amplificator de 2x50w rms folosind-o , aparatul pe care il alimentezi din sursa respectiva are si el nevoile lui , tensiune are dar armperi ? de unde intre 2-5A maxima scoate o sursa de pc
Cauta un transformator de la 220V la 12V care sa aiba amperajul necesar undeva peste 15-20A
__________________
Car Audio 4tuning forum
adrian_drift_king is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -