Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 05-12-12, 08:32   #196
servicenter

Stage 1
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 12
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Spalatoria Servicenter, de pe Calea Turzii, vis a vis de reprezentanta ford, gasiti servicii profesioanale de spalatorie auto, cosmetica auto. Aici gasiti si servicii de service auto, cu vanzare de piese auto, pentru orice tip de masina
servicenter is offline   Reply With Quote
Old 05-12-12, 10:54   #197
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Quote:
Originally Posted by servicenter View Post
Spalatoria Servicenter, de pe Calea Turzii, vis a vis de reprezentanta ford, gasiti servicii profesioanale de spalatorie auto, cosmetica auto. Aici gasiti si servicii de service auto, cu vanzare de piese auto, pentru orice tip de masina
Efectuati si spalare motor? Daca da, cum protejati componentele esentiale gen alternator, electromotor, ECU, cutiile cu sigurante, relee, etc?
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
Old 05-12-12, 11:29   #198
servicenter

Stage 1
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 12
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Quote:
Originally Posted by AB-04-ASS View Post
Efectuati si spalare motor? Daca da, cum protejati componentele esentiale gen alternator, electromotor, ECU, cutiile cu sigurante, relee, etc?
da, sigur, absolut tot ce doriti, spalam cu grija. Nu se intampla nimic cu componentele pe care le-ati enumerat
servicenter is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 20:17   #199
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Quote:
Originally Posted by servicenter View Post
La Servicenter de pe Calea Turzii, gasiti o spalatorie auto, cu produse de cosmetica profesionale, produse Makra din germania. Folosim tehnologia nano.
Spalatoria se afla vizavi de reprezentanta Ford, pe Calea Turzii nr 173
Contact: 0733 053 692
Recomand !
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 02-03-13, 21:50   #200
brautomobile

Stage 4
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 287
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Din 15 Martie se deschide prima spalatorie manuala unde spalarea se va face cu sampon auto iar metoda de spalare va fi singura 100% safe pentru masina.Exista o singura metoda unanim recunoscuta de tehnicienii din intreaga lume si anume metoda "two bucket method" sau metoda celor doua galeti.
Iata despre ce este vorba:

www.youtube.com/watch?v=p3qj_dDuJg0
__________________
www.grindina.com
brautomobile is offline   Reply With Quote
Old 19-08-13, 11:44   #201
florinbro

Stock
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 1
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

BEPA are intradevar solutii de calitate insa ... sa va povestesc ce am patit eu ...
am ajuns acolo la recomandarea unui amic. Prima data m-au servit regeste, au curatat fiecare colt, fiecare dunga, fiecare cap de surub, totul impecabil. (masina era doar cu putin praf pe dinafara). cind am venit a doua, a treia si a patra oara cu masina de pe drumuri de munte (nu off road, ci doar drumuri de munte) au curatat-o atit de prost si in scaraba incit nu ii pot spune curatat. Cind am vazut ca a 4-a oara am primit-o cu presurile nespalate, cu noroi pe ele .. l-am intrebat pe tartorul mai in varsta ... totusi ce primesc de banii mei deoarece prima data mau impresionat in bine. a raspuns: "spalat exterior, aspirat si sters praful in interior" si mi-a inchis gura. deoarece tocmai intrase un Ferari galben frumos. deci mai pe romaneste: la BEPA trebuie sa vi DEJA cu masina spalata deoarece daca vi cu ea murdara prefera sa spele ceva masina de LUX din CLUJ decit sa dea jos noroiul de pe a ta.
florinbro is offline   Reply With Quote
Old 17-10-13, 18:36   #202
cristi lopatnic

Stock
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 1
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Quote:
Originally Posted by flip View Post
la mercur s-a ieftinit, e 12 lei exteriorul acum...
O fi 12 lei dar.. EVITATI ACEASTA SPALATORIE! Mi-au spart oglinda originala la masina pe stanga in timp ce desteptu de acolo spala masina cu furtunul. S-a apropiat prea tare cu duza sub presiune si a spart-o. S-a intamplat chiar in fata mea si a avut tupeul sa nu recunoasca ce a facut. Patroana abia s-a scobit sa-mi dea 30 lei dupa ce am facut reclamatie scrisa si dupa 2 zile de convorbiri telefonice, desi piesa originala costa 350 lei, lucru despre care o informasem. Acum i-mi pare rau ca nu i-am cerut valoarea piesei originale.
cristi lopatnic is offline   Reply With Quote
Old 19-11-13, 14:19   #203
CousinIt

Stock
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 1
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Salut!
Sa NU spalati masina la cora, go tyre ii zice la spalatoria aia nenorocita. Azi mi-am spalat masina acolo. Cand am mers sa iau masina, supriza: dusa vopseaua in cateva locuri de pe bara fata, si lipsa doua litere de pe portbagaj de la modelul masinii...
Baietii aia se bazeaza pe presiunea jetului la spalarea masinii, forta si prostie...
CousinIt is offline   Reply With Quote
Old 17-12-13, 20:02   #204
JO CLUJ

Stock
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 1
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Nu va spalati masina la Cora, am fost ieri si mi-au furat un spray dezghetare parbriz nou-nout din portbagaj!!!
Am platit exteriorul 15 lei si au spalat-o de mantuiala (direct spuma activa si nu jet de apa initial, stearsa cu carpe f. murdare si insuficient), cand am plecat am vazut ca mi-au desfacut lamelele stergatoarelor si asa le-au lasat.

Lucru facut aiurea e specific romanilor, dar faptul ca iti fura din masina e nasol!!!
JO CLUJ is offline   Reply With Quote
Old 12-01-14, 14:59   #205
szocspeti

Stock
 
szocspeti's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 7
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Car Wash & Detailing · Carpet Cleaner · Cafe

Dupa cei 6 ani de experienta in domeniu, va punem la dsipozitie o gama larga de servicii si produse profesionale pentru a asigura cel mai inalt standard de calitate. Noi stim de ce anume are nevoie o masina.
The Wash aduce un nou concept pe piata, fiind un salon cu servicii profesionale de cosmetica auto si nu doar o orice alta spalatorie auto. Cele 7 boxe individuale de spalare, apa tratata si dedurizata, supraveghere video permanenta, echipamentele profesionale din dotare si personalul cu experienta va stau la dispozitie zilnic. Activitatea se desfasoara în conditii de maxima siguranta, masinile dvs fiind supravegheate non stop de camere de supraveghere. Locatia dispune de o cafenea special amenajata in timp ce masina dvs. este pe mainile noastre. Obiectivul nostru este ca masinile sa iasa din salonul nostru ca nou noute! Cu posibiliatatea de programare telefonica sau prin internet si consultanta de specialitate, The Wash se remarca in Cluj ca un punct de referinta in domeniu. Noi suntem solutia pentru aceia care doresc ca autoturismul lor sa beneficieze de toata atentia cuvenita prin servicii multiple, profesionale si de calitate in domeniul spalarii si cosmeticii auto.

THE WASH - Servicii Profesionale de cosmetica auto.
Eliminare urme, Tratamente, Degresare, Ceruire, Consultanta.

Program:
Luni-Vineri 08:00-22:00
Sambata 08:00-20:00
Duminica 09:00-17:00

Locatie&contact:
Piata 1 Mai, 400141 Cluj-Napoca (in incinta fostei hale agroalimentare)
0364 730 159
www.facebook.com/spalatoria

Cei care au sticker "4Tuning" sau vin de pe forum, au 20% reducere

Va asteptam cu drag.

Last edited by szocspeti; 12-01-14 at 15:14.
szocspeti is offline   Reply With Quote
Old 21-07-14, 15:18   #206
MiGo

Stage 5
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 356
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Slutare,

Recomandare pentru spalatoria de mai sus? Preturi? Site nu am gasit...
MiGo is offline   Reply With Quote
Old 28-04-16, 11:28   #207
Cetatean14

Stock
 
Join Date: Apr 2016
Posts: 2
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Salut! Cine ma ajuta si oe mine cu un sfat? E prima oara cand imi spal masina. Cum se procedeaza cu bacsisul? Se da inainte sau dupa? Si... cat anume?
Cetatean14 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -