Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Drift Section - Sideways Action

Drift Section - Sideways Action Totul despre Drift: Proiecte, Evenimente, Poze, Filme, etc.

Reply
 
Thread Tools
Old 12-12-12, 09:15   #1
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Un posibil nou doritor ... Niste sfaturi ?

Salut pe toata lumea. Dupa ce am participat la mai multe feluri de competitii de-a lungul mai multor ani parca nu mi-am gasit "locul" cu adevarat in nici una care sa ma satisfaca complet. Mi-a placut driftul de cand am vazut prima oara live o astfel de competitie, drept pentru care recent am achizitionat un e30 cu motor de 4.0, V8 pregatit pentru competitiile de drift cu care am si fost la cateva antrenamente sa vad daca "ma pot insura" cu acest sport. Chiar dupa primele antrenamente m-am simtit pe pista "ca acasa" si vreau sa zic, ca-mi place la nebunie :

https://www.youtube.com/watch?v=3SM-g...ture=autoshare

https://www.youtube.com/watch?v=bSW7fDqBcYQ

https://www.youtube.com/watch?v=EqgNJ...e=channel&list

Anul urmator as dori sa particip la competitii legal organizate de drift dar dat fiind faptul ca sunt din Satu Mare parca mi-e mai la indemana sa ma inscriu in competitiile ce se organizeaza in Ungaria, fiind mai accesibile din punctul de vedere al distantei de parcurs. M-am si interesat in mare cum pot face asta dar as dori bine-nteles sa particip si in Romania in functie de posibilitati.

Poate ma puteti ajuta cu niste informatii despre locatiile unde se organizeaza la noi astfel de competitii, cate se organizeaza anual, eventual cum ma pot inscrie si ce conditii trebuie sa indeplinesc, persoane de contact, eventual un furnizor de cauciucuri noi care face discounturi considerabile in astfel de situatii, ponturi, sfaturi etc. ... MULTUMESC ANTICIPAT !
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 12-12-12, 20:44   #2
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Un posibil nou doritor ... Niste sfaturi ?

salut.

ca si sfaturi, cel mai ok care ti-l pot da e sa te dai la unguri... costuri mai mici de transport, si conditii mai bune,

la noi e ok ca si campionat, dar majoritatea etepelor se fac in cealalta jumatate de tara, Suceava, Iasi, Brasov, Bucuresti, Constanta, cam astea sunt orasele...

dar cel mai bine iei legatura cu baietii locului, rares(crazydriver parca are nick-ul) si are un sky albastru, ciuli, tot de pe acolo e....

daca vrei sa ajungi la etape cel mai bine e sa te combini cu transportul la un trailer ceva, in 3-4 masini...
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 12-12-12, 21:10   #3
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Un posibil nou doritor ... Niste sfaturi ?

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
salut.

ca si sfaturi, cel mai ok care ti-l pot da e sa te dai la unguri... costuri mai mici de transport, si conditii mai bune,

la noi e ok ca si campionat, dar majoritatea etepelor se fac in cealalta jumatate de tara, Suceava, Iasi, Brasov, Bucuresti, Constanta, cam astea sunt orasele...

dar cel mai bine iei legatura cu baietii locului, rares(crazydriver parca are nick-ul) si are un sky albastru, ciuli, tot de pe acolo e....

daca vrei sa ajungi la etape cel mai bine e sa te combini cu transportul la un trailer ceva, in 3-4 masini...
Multumesc de sfaturi bakal !
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-12, 13:57   #4
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Un posibil nou doritor ... Niste sfaturi ?

cam slaba miscare pe aici
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-13, 11:53   #5
Razvan_DOI

Stage 5
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 431
Default Re: Un posibil nou doritor ... Niste sfaturi ?

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
cam slaba miscare pe aici
frdrift punct ro ai acolo toate informatiile de care ai nevoie vis a vis de campionat.
cauciucuri - intreaba la radburg despre resapate, toata lumea merge cu ele

la campionat poti veni direct daca corespunde masina si echipamentul tau cu regulamentul de pe site-ul mentionat mai sus, te dai dimineata pana incepe haosul, si daca nu prezinti pericol o sa te lase sa te dai ca toti ceilalti.

un sfat f bun ti-a dat bakal, ia legatura cu baieti din campionat din zona ta

In principiu daca vrei sa te dai, citesti acolo, iti faci masina, iti iei echipament si vii si te dai, nu-ti trebuie mare stiinta/sfaturi/manevre etc.
Sfatul meu ar fi sa te dai intr-o competitie, inveti mai bine cand te dai cu alti sportivi pe pista decat daca te dai singur gen antrenament.
bafta
Razvan_DOI is offline   Reply With Quote
Old 23-01-13, 07:58   #6
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Un posibil nou doritor ... Niste sfaturi ?

Mersi de ponturi
szambi77 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -