Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Drift Section - Sideways Action

Drift Section - Sideways Action Totul despre Drift: Proiecte, Evenimente, Poze, Filme, etc.

Reply
 
Thread Tools
Old 18-01-13, 09:35   #16
kkk

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 54
Default Re: NOU! SCOALA DE DRIFT IN ROMANIA - PRIMA DE ACEST GEN

Quote:
Originally Posted by Paul_ToNy View Post
Salut 69-HAI si felicitari pentru proiect , mi-a placut tare mult cand te-am vazut in competitie in 2010 cand am fost in echipa de organizare la 4Tuning Day si imi pare rau ca nu am putut sa dau si eu o tura sa simpt senzatia dar ma multumesc cu poza care am facuto alaturi de tine.

Sper sa imi strang si eu bani necesari pentru o masina de drift entry-level .
Vreau sa te intreb daca tu poti sa acorzi un carnet de pilot de drift cum e la relly sau daca urmeaza. Acuma nu stiu daca Inmatricularea masini de drift se poate face ca si la una de rally adica fara cost . Intreb asta deoarece stiu ca masinile de rally sunt scutete de la taxa de prima inmatriculare daca esti pilot.

Mult succes in continuare.
nu poti s-o inmatriculezi cu legitimatia de la 69hai, si legitimatia nu-ti trebuie daca vrei sa participi la drift, spor la treaba
kkk is offline   Reply With Quote
Old 25-01-13, 15:45   #17
jaku

Stage 5
 
jaku's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,347
Member of:
[Nissan]
Exclamation Re: NOU! SCOALA DE DRIFT IN ROMANIA - PRIMA DE ACEST GEN

foarte buna initiativa ! cand o sa ne permita vremea, accept cu drag cateva sfaturi bune la un curs de-al tau !
cat dureaza? un minim asa ... un cerculet si o intoarcere mai spectaculoasa am mai facut si eu,
dar sunt convins ca mai sunt multe de invatat... mai bine dau un ban si nu mai experimentez/risc eu sa
le aflu singur !
jaku is offline   Reply With Quote
Old 25-01-13, 16:10   #18
69-HAI

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 812
Default Re: NOU! SCOALA DE DRIFT IN ROMANIA - PRIMA DE ACEST GEN

Quote:
Originally Posted by Paul_ToNy View Post
Salut 69-HAI si felicitari pentru proiect , mi-a placut tare mult cand te-am vazut in competitie in 2010 cand am fost in echipa de organizare la 4Tuning Day si imi pare rau ca nu am putut sa dau si eu o tura sa simpt senzatia dar ma multumesc cu poza care am facuto alaturi de tine.

Sper sa imi strang si eu bani necesari pentru o masina de drift entry-level .
Vreau sa te intreb daca tu poti sa acorzi un carnet de pilot de drift cum e la relly sau daca urmeaza. Acuma nu stiu daca Inmatricularea masini de drift se poate face ca si la una de rally adica fara cost . Intreb asta deoarece stiu ca masinile de rally sunt scutete de la taxa de prima inmatriculare daca esti pilot.

Mult succes in continuare.
salut, imi cer scuze pt faptul ca ti-am raspuns cu intarziere si iti multumesc pt aprecieri.
la sfarsitul cursului se elibereaza o diploma care atesat faptul ca ai terminat scoala de drift "HAI DRIFT TEAM",dar mai important pt tine este ca pleci cu ceva in cap,ca ai invatat sa faci drift si chiar sa controlezi masina in situatii extreme.cat despre inmatricularea in circualtiea a unei masini de competitie ia-ti gandul,e prea costisitor.
__________________
4TUNINGDRIFTER

Prima Scoala de Drift din Romania - Totul pe www.69hai.ro

Hai Drift Team Parts- Piese auto - Cele mai bune preturi www.comenzi-piese-auto.ro
69-HAI is offline   Reply With Quote
Old 25-01-13, 16:21   #19
69-HAI

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 812
Default Re: NOU! SCOALA DE DRIFT IN ROMANIA - PRIMA DE ACEST GEN

Quote:
Originally Posted by jaku View Post
foarte buna initiativa ! cand o sa ne permita vremea, accept cu drag cateva sfaturi bune la un curs de-al tau !
cat dureaza? un minim asa ... un cerculet si o intoarcere mai spectaculoasa am mai facut si eu,
dar sunt convins ca mai sunt multe de invatat... mai bine dau un ban si nu mai experimentez/risc eu sa
le aflu singur !
te astept cu mare drag,legat de durata cursurilor....este cursul de 2 zile-contine 5module,incepem dimineata la ora 10 si terminam seara la ora 17,
si mai este cursul de o zi care contine tot 5 module dar mai comprimate si se desfasoara in acelasi interval de timp.
69-HAI is offline   Reply With Quote
Old 28-01-14, 15:33   #20
Andreas_23

Stock
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 3
Default Re: NOU! SCOALA DE DRIFT IN ROMANIA - PRIMA DE ACEST GEN

Incep prin a spune ca a meritat fiecare ban pe care l-am dat. Sa ii turezi omului 2 zile masina incontinuu, pe anvelopele lui, benzina lui, si nu mai pui si la socoteala posibilele daune. Faci o comparatie cu Scoala lui Titi Aur de exemplu de raliu. 1200 euro si te dai putin, si iti rupe capul cu teorie, aici putina teorie si prinzi restu in practica.
A meritat, a reusit sa ma introduca in lumea driftului, si acum astept sa vina pisicuta mea din Germania si sa incep prepararea. Un om extraordinar. Merita.
PS: Te scuteste de juma de an cel putin de cerculete,intieri etc nereusite...
Andreas_23 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-14, 13:19   #21
cristi.hz
Nissan Driver

Stock
 
Join Date: Oct 2014
Posts: 6
Member of:
[Nissan]
Default Re: NOU! SCOALA DE DRIFT IN ROMANIA - PRIMA DE ACEST GEN

Salut 69-HAI,

Sunt din Cluj, am doar vointa si un Nissan S14a '96 (cateva modificari minore), ma intereseaza sa invat si eu for fun, nu neaparat competitional. Din ce vad pe sites se poate numai in Bucuresti ?

Mersi si spor!
cristi.hz is offline   Reply With Quote
Old 28-12-14, 18:23   #22
florinsimio

Stock
 
Join Date: Dec 2014
Posts: 3
Default Re: NOU! SCOALA DE DRIFT IN ROMANIA - PRIMA DE ACEST GEN

Frumos Sorine.,
florinsimio is offline   Reply With Quote
Old 28-12-14, 18:29   #23
florinsimio

Stock
 
Join Date: Dec 2014
Posts: 3
Default Re: NOU! SCOALA DE DRIFT IN ROMANIA - PRIMA DE ACEST GEN

Quote:
Originally Posted by florinsimio View Post
Frumos Sorine.,
am si eu un toyota supra mk3,ceva mai stiu si eu de drift,as vrea sa practic mai mult dar pana la Bucuresti e drum lung.Ar fi frumos o pista amenajata pentru drift zic eu,sa vedem cine o face.
florinsimio is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -