Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 28-04-07, 02:40   #1
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

banuiesc k aveti poze.. multi dintre voi..cu masini.. bushite... kestia e k ar fi o treaba dak s-ar urca aici niste poze.. cu masini care au suferit.. si dak se anunta si din ce cauza..cu atat mai bine,..
nu intereseaza pe nimeni cate pete de sange erau pe jos.. pentru k noua ne pasa de oamenii raniti.. si nu dorim decat sa nu fim in pielea lor.. .si dorim sa evitam pozele care nu contin masini botzite.. cel putin in thread-ul asta..

asadar.. o sa incep eu cu o poza facuta seara asta.. cu un matiz pe care probabil il cunoasteti.. IS 82 CLS... o masina dragutza.. dar care din pacate.. si-a luat-o urat..
deocamdata nu cunosc informatii legate de accident.. cauze..etc..
ceea ce stiu este ca am trecut seara prin bularga si nu era acolo..si dupa intalnirea de pe bucium.. trecand pe aceeasi parte de drum..am observat masinutza...
deci nu era de multa vreme ...

in fine.. imi pare rau de masina aia... si daca cineva care citeste ce am scris..si are ceva impotriva...astept sa imi spuna..unde vrea..
pe forum... pe PM.. oricunde..
si dak se vrea k pozele sa fie restrase..atunci... da-mi un PM....

va salut. ...
slip
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pic 032.jpg
Views:	583
Size:	900.3 KB
ID:	258469   Click image for larger version

Name:	pic 033.jpg
Views:	298
Size:	936.0 KB
ID:	258470   Click image for larger version

Name:	pic 034.jpg
Views:	260
Size:	925.0 KB
ID:	258471  

Click image for larger version

Name:	pic 035.jpg
Views:	276
Size:	901.7 KB
ID:	258472   Click image for larger version

Name:	pic 038.jpg
Views:	349
Size:	1.03 MB
ID:	258473  
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 10:08   #2
Sleepy_85

Stage 5
 
Sleepy_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 596
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

vazusem si eu matizu aseara pe la 20, da nu am vazut nici o urma de accident,cred ca a lovit un stalp sau ceva dupa cum arata,oricum e naspa faza, stiu cum e sa ai un accident.
Sleepy_85 is offline   Reply With Quote
Old 29-04-07, 18:33   #3
cryo

Stage 4
 
cryo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 240
Member of:
[Honda]
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

masina aia sta acolo bushita de ceva timp....
cryo is offline   Reply With Quote
Old 30-04-07, 05:14   #4
vladimir_VLM

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 129
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

pacat tare de matizu ala, e din cartier la mine, a intrat un bou in el nu stiu exact cum, pur si simplu el statea acolo 20 de metri mai in spate parca, si invers normal, pare intradevar ca a luat un stalp sau ceva frumos matizul finut nu incarcat
vladimir_VLM is offline   Reply With Quote
Old 30-04-07, 05:16   #5
vladimir_VLM

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 129
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

aaa... scuze, acum mam uitat mai atent la poze, in pozitia asta si in locul ala statea cand cu...
vladimir_VLM is offline   Reply With Quote
Old 30-04-07, 11:12   #6
acid

Stage 3
 
acid's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 106
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

eu am ajuns cand ieseau baietii din masina... s-a lovit frontal cu o solenza de la nush ce firma de securitate... comguard...ceva de genu.. pasagerul din dreapta a solenzei s-a lovit destul de tare cu capul de parbriz. cam atat stiu
acid is offline   Reply With Quote
Old 30-04-07, 22:18   #7
Sleepy_85

Stage 5
 
Sleepy_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 596
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

Astazi a mai avut loc ink un accident grav pe drumul care duce la metro in care au fost implicate 3 masini, una din victime a fost directorul de la Socola, care a murit.Opelul Astra condus de directorul de la Socola vroia sa intre la metro, cand un bou cu o dacie papuc nu l-a vazut si a izbit opelul in spate aruncandu-l pe contrasens unde s-a lovit frontal cu o furgoneta, sotia directorului e in stare foarte grava la spital,cei doi au un copil de 16 si altul de 21 de ani, Opelul era facut zob.Poze nu am dar sigur o sa fie ceva scris in ziare maine. Mie sincer mi s-a facut pielea gaina cand am auzit cum a avut loc accidentul.
Conduceti prudent si fiti alerti in orice clipa!Speed kills!

Last edited by Sleepy_85; 30-04-07 at 22:21.
Sleepy_85 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-07, 01:18   #8
Tim
FOTO Member

Stage 5
 
Tim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 653
Member of:
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

....si tu ii il cunoasteai pe director ?
cred ca cunosc familia asta de cand eram purdel
nu pot sa ma obisnuesc cu ideea ca sa intamplat chestia asta
Tim is offline   Reply With Quote
Old 01-05-07, 12:17   #9
Sleepy_85

Stage 5
 
Sleepy_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 596
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

Quote:
Originally Posted by Tim View Post
....si tu ii il cunoasteai pe director ?
cred ca cunosc familia asta de cand eram purdel
nu pot sa ma obisnuesc cu ideea ca sa intamplat chestia asta
Tipul era prieten foarte bun cu unchiu-meu, au crescut impreuna, unchiu-meu se simte ca naiba din cate am inteles
Sleepy_85 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-07, 13:20   #10
ktalyn
VW Driver

Stage 5
 
ktalyn's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 372
Member of:
[VW]
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

Sleepy o mik corectie ... directorul spitalului conducea un Opel Vectra B...cat despre accident astazi dimineatza s-a stins din viata si sotia lui..."dumnezeu sa-i ierte"..
ktalyn is offline   Reply With Quote
Old 01-05-07, 13:29   #11
Sleepy_85

Stage 5
 
Sleepy_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 596
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

da ai dreptate, m-am zapacit
Sleepy_85 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-07, 17:51   #12
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

Quote:
Directorul Spitalului "Socola" a murit intr-un cumplit accident

Florin Lunguleac a murit pe loc linga Podu Iloaiei, intr-un carambolaj in care au fost implicate trei masini. Masina Opel a managerului a fost acrosata din spate de o Dacie papuc si proiectata pe contrasens, unde a fost lovita violent de o alta masina. Sotia acestuia se afla in stare grava la spital.


Spitalul de Psihiatrie "Socola" se afla din nou in doliu. Proaspatul manager al institutiei, Florin Lunguleac, a murit ieri intr-un cumplit accident rutier. La nici un an de la disparitia fostului director, Petru Boisteanu, unitatea sanitara ramine din nou fara sef. Recent numit definitiv in functia de manager, acesta nu a mai apucat sa isi duca la capat proiectele legate de viitorul spitalului.

Mai multe necunoscute

Tragedia s-a petrecut la 5 kilometri spre Iasi de localitatea Podu Iloaiei, in cursul dupa-amiezii de ieri. Florin Lunguleac, in virsta de 50 de ani, se deplasa impreuna cu sotia sa, Ana (47 de ani), intr-o masina marca Opel Vectra pe DN 28, dinspre Iasi. La un moment dat, masina acestuia a fost acrosata de o Dacia-papuc care mergea in aceeasi directie, autovehicul condus de Dan Danaila, in virsta de 26 de ani, agent de vinzari din Tecuci. Astfel, autoturismul lui Florin Lunguleac a fost impins pe contrasens, fiind apoi izbit violent de un microbuz Ford Transit, la volanul caruia se afla Antonel Liviu Colta, in virsta de 20 de ani. In urma impactului, autovehiculul Opel a fost propulsat in afara ariei carosabile, iar managerul Spitalului "Socola" a decedat pe loc. "Cind echipajul a sosit la fata locului, pacientul era deja mort. Acesta prezenta un traumatism toracic si abdominal care a cauzat hemoragia interna. Era practic zdrobit", a declarat Luminita Cuciuc, medic in cadrul Serviciului Judetean de Ambulanta Iasi. Sotia managerului a fost gasita in viata, dar a fost transportata in stare grava la spital. "Femeia se afla in coma posttraumatica. Femeia prezenta o plaga parieto-occipitala scalpata, un traumatism cranio-cerebral sever si hemotorax bilateral. Starea acesteia este foarte grava, fiind internata in sectia de Chirurgie a Spitalului Sf. Spiridon", a mai spus dr. Cuciuc. In rest, ceilalti doi soferi implicati in carambol nu au necesitat internare, prezentind leziuni usoare. Politia continua cercetarile pentru a stabili cu exactitate imprejurarile in care a avut loc accidentul si ce masuri legale se impun in cazul soferului responsabil de producerea tragediei, aseara neavind date sigure referitoare la cine se face vinovat de tragedie. La fata locului, politistii luau in calcul faptul ca soferul Daciei-papuc nu a respectat distanta necesara fata de masina din fata, cea a lui Florin Lunguleac. Soferul Daciei spunea insa ca masina Opel nu ar fi semnalizat o anume intentie de a vira spre dreapta, unde se afla un drum lateral, de tara. Impactul masinii Opel cu Dacia nu a fost violent, dar suficient cit sa trimita masina pe contrasens, unde a fost lovita, dupa o intoarcere cu 180 de grade, tot in spate, de un microbuz. Aseara tirziu, Politia a decis sa faca dosar penal soferului Daciei-papuc, care este cercetat pentru "omor din culpa".

Director plin de trei saptamini

Florin Lunguleac a ocupat timp de mai bine de cinci ani functii de conducere in cadrul Casei Judetene de Asigurari de Sanatate Iasi. De la sfirsitul anului trecut, acesta a detinut functia de director interimar al Spitalului de Psihiatrie "Socola", pentru ca acum trei saptamini sa fie numit oficial in functia de manager dupa sustinerea unui examen. Apropiatii directorului, puternic afectati, au refuzat aseara sa faca vreo declaratie.


Sursa: www.ziaruldeiasi.ro
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 01-05-07, 19:46   #13
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Exclamation Re: Accidente rutiere..in IASI

nu am apucat sa citesc tot.. k mi-era lene.. dar din ce am auzit de la cunoscutii victimelor.. (eram in fundatie) am inteles k a decedat si sotia...
dumnezeu sa ii ierte..
uite de asta am boala pe papucari si taximetristi.. nu stiu shoferie frate.. stiu doar 3 pedale o maneta si un colac...de care sa invarta... cuvantele "atentie" si "grija" lipsesc de multa vreme din vocabularul lor k sa nu mai spun despre conducere preventiva.. pff... ce e alea??

eu va salut..si.. aveti mare grija.. cum mergeti si feriti-va voi de idioti dintr-astia.. k ei nu va feresc..
slip is offline   Reply With Quote
Old 01-05-07, 19:52   #14
Tim
FOTO Member

Stage 5
 
Tim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 653
Member of:
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

Anca Lunguleac Sotia directorului Florin lunguleac
dupa cum ati scris mai sus a decedat azi dimineata in timpul unei operati
cei 2 baieti sau dus la biserica acum vreo 2 ore nu am apucat sa merg si eu ca nu stiam unde e
am crescut cu familia asta in cartier
o familie de nota 10+
condoleante familiei si baietilor Oto si Tibi
__________________
.................................................. .......................
Under Critical Hard And Forever Reconstraction
Tim is offline   Reply With Quote
Old 01-05-07, 23:05   #15
Sleepy_85

Stage 5
 
Sleepy_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 596
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

El a suferit si de cancer din cate stiu, si culmea ironiei e ca se si tratase.
Din cate am inteles cei doi vroiau sa mearga la Metro si boul cu dacia mergea ca nebunul si a vrut sa-i depaseasca pe dreapta cand i-a acrosat, si bineinteles ca ala a scapat cu cateva zgarieturi.
Condoleante baietilor
Sleepy_85 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -