Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 18-03-12, 12:14   #1
the dog

Stage 2
 
the dog's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 58
Member of:
[SKODA]
Default Unde pot face upgrade soft/harta Pioneer AVIC F310BT

Ma intereseaza in special daca cunoasteti pe cineva care se ocupa cu asta sau daca aveti un link de pe un torent - undeva cu softul CNSD-130FM care pe unele site-uri se cere enorm...:
http://www.***********/produse/DVD_-...ii/CNSD-130FM/
Pretul pt. upgrade e undeva cu 150% mai scump decat am dat pe player .
Ce face update-ul ?
R: The CNSD-130FM will upgrade your system to include all 2010 updates. This will give it the same features as its successor, the AVIC-F320BT.....adica o sa mearga si dvd-uri, nu ca m-as uita in masina dar sa fie .
the dog is offline   Reply With Quote
Old 19-08-12, 23:28   #2
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Unde pot face upgrade soft/harta Pioneer AVIC F310BT

salut
ai aflat,reusit ceva?

ma intereseaza si pe mine sa iau un astfel de player dar sa fac upgrade la navi(pentru a merge detaliat la nivel de ro...altfel ii gps degeaba..)si as vrea sa stiu la ce bani se rezolva programul,softul...ce cum o fi..
mersi
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
Old 26-08-12, 21:00   #3
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Unde pot face upgrade soft/harta Pioneer AVIC F310BT

Ce zice el acolo , e un upgrade de firmware ...abia dupa aia se fac updateurile necesare ! as putea gasi asa ceva, problema e ca trebuie sa lucrez pe aparat direct !

Pretul e de 400-450 de ron !

Last edited by DEVIL's Style; 26-08-12 at 21:06.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 27-08-12, 00:12   #4
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Unde pot face upgrade soft/harta Pioneer AVIC F310BT

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Ce zice el acolo , e un upgrade de firmware ...abia dupa aia se fac updateurile necesare ! as putea gasi asa ceva, problema e ca trebuie sa lucrez pe aparat direct !

Pretul e de 400-450 de ron !
am inteles...nu de alta dar as vrea sa stiu daca merita sa iau un f320bt sau nu
dar la o asa valoare pentru harta nu renteaza absolut deloc

din auzite,stiam ca merge pus pe card etc..si ii cam 10-15 eu...insa doar vorbe
soosy is offline   Reply With Quote
Old 27-08-12, 02:18   #5
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Unde pot face upgrade soft/harta Pioneer AVIC F310BT

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
am inteles...nu de alta dar as vrea sa stiu daca merita sa iau un f320bt sau nu
dar la o asa valoare pentru harta nu renteaza absolut deloc

din auzite,stiam ca merge pus pe card etc..si ii cam 10-15 eu...insa doar vorbe

Vorbe pentru ca majoritatea dau doar din gura si ca sa faci asemenea aparate ai nevoie de ceva cunostinte de hacking , resurse ..... 10-15 euro e sa faci updateuri la igo sau softuri asemanatoare unde acolo dai doar copy paste si atat. la firmele care se respecta , ai de urmat niste proceduri... nimeni nu e prost sa piarda o zi de munca doar pentru 500 de mii , mai ales la device uri precum pioneer.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 27-08-12, 08:51   #6
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Unde pot face upgrade soft/harta Pioneer AVIC F310BT

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Vorbe pentru ca majoritatea dau doar din gura si ca sa faci asemenea aparate ai nevoie de ceva cunostinte de hacking , resurse ..... 10-15 euro e sa faci updateuri la igo sau softuri asemanatoare unde acolo dai doar copy paste si atat. la firmele care se respecta , ai de urmat niste proceduri... nimeni nu e prost sa piarda o zi de munca doar pentru 500 de mii , mai ales la device uri precum pioneer.
nu contest nimic...eu spun ce am auzit si am deja 2 oameni pe forum care au zis asa...
50 lei + la pretul aparatului si face update la igo8 paca...sa mearga detaliat nivelul de RO...
in rest ce pot sa zic
soosy is offline   Reply With Quote
Old 27-08-12, 09:06   #7
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Unde pot face upgrade soft/harta Pioneer AVIC F310BT

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
nu contest nimic...eu spun ce am auzit si am deja 2 oameni pe forum care au zis asa...
50 lei + la pretul aparatului si face update la igo8 paca...sa mearga detaliat nivelul de RO...
in rest ce pot sa zic

Pai si de ce nu il fac? iti zic eu de ce?.... pentru ca ei habar nu au nici macar pe ce sistem de operare merge navigatia , iar ca sa faca igo sa mearga pe un device care normal merge alt soft , e bataie de cap , cu modificarea fisierelor si etc ,iar al doilea aspect pe care majoritatea nu il iau in calcul este puterea de procesare a deviceului ... sa vad eu igo 8 sau primo care sa ruleze fluent sau sa localizeze satelitii sub 10 secunde pe un device pioneer din seria F !

PS : nu ai cum sa faci update la igo 8 din moment ce aparatele alea merg cu navteq, acum poti sa tragi concluzia singurel cum sta treaba !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 27-08-12, 10:09   #8
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Unde pot face upgrade soft/harta Pioneer AVIC F310BT

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Pai si de ce nu il fac? iti zic eu de ce?.... pentru ca ei habar nu au nici macar pe ce sistem de operare merge navigatia , iar ca sa faca igo sa mearga pe un device care normal merge alt soft , e bataie de cap , cu modificarea fisierelor si etc ,iar al doilea aspect pe care majoritatea nu il iau in calcul este puterea de procesare a deviceului ... sa vad eu igo 8 sau primo care sa ruleze fluent sau sa localizeze satelitii sub 10 secunde pe un device pioneer din seria F !

PS : nu ai cum sa faci update la igo 8 din moment ce aparatele alea merg cu navteq, acum poti sa tragi concluzia singurel cum sta treaba !
nu ma pricep nu stiu ce sa zic....inteleg ce zici tu,si chiar ar fi o treaba nasoala ca dupa unele vorbe sa fim prostiti
uite un ex(https://forum.4tuning.ro/556-dvd-tv-a...page-3.html)de asta ma mir si eu....nu contest nici ce zici tu si nici ce zice el...
soosy is offline   Reply With Quote
Old 27-08-12, 10:53   #9
Beron

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 25
Default Re: Unde pot face upgrade soft/harta Pioneer AVIC F310BT

400-450 de ron, lol si 10e e mult.
O poti face singur cu putina atentie, nu-ti trebuie mare specializare, eu am instalat dupa metoda asta si functioneaza perfect.

Uite aici: http://www.darkarena.ro/threads/2318...instalare-igo8
Beron is offline   Reply With Quote
Old 27-08-12, 16:57   #10
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Unde pot face upgrade soft/harta Pioneer AVIC F310BT

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
nu ma pricep nu stiu ce sa zic....inteleg ce zici tu,si chiar ar fi o treaba nasoala ca dupa unele vorbe sa fim prostiti
uite un ex(https://forum.4tuning.ro/556-dvd-tv-a...page-3.html)de asta ma mir si eu....nu contest nici ce zici tu si nici ce zice el...
El zice bine .... dar problema e ca nu o sa iti mearga chiar atat de fluent daca nu il setezi cum trebuie , in plus sa vad eu ce face intr un oras aglomerat precum e bucurestiul !

Quote:
Originally Posted by Beron View Post
400-450 de ron, lol si 10e e mult.
O poti face singur cu putina atentie, nu-ti trebuie mare specializare, eu am instalat dupa metoda asta si functioneaza perfect.

Uite aici: http://www.darkarena.ro/threads/2318...instalare-igo8
Da , e una din variante si cum arata acolo nu e vorba doar de copy paste, mai tre sa si faci patch la sistem.... daca la tine a mers bine , cum se descurca? merge fluent tot? ... eu am facut asta pe 2 3 aparate... dar sincer ai nevoie si de ultimul update de firmware.... dar cum sa spus si acolo , fiecare incearca pe riscul lui , dar sa nu se astepte la minuni !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 11:51   #11
the dog

Stage 2
 
the dog's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 58
Member of:
[SKODA]
Default Re: Unde pot face upgrade soft/harta Pioneer AVIC F310BT

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
salut
ai aflat,reusit ceva?

ma intereseaza si pe mine sa iau un astfel de player dar sa fac upgrade la navi(pentru a merge detaliat la nivel de ro...altfel ii gps degeaba..)si as vrea sa stiu la ce bani se rezolva programul,softul...ce cum o fi..
mersi
Nimic deocamdata - ma bucur de sound si de de functiile pentru telefonul mobil. Eu pentru asta l-am luat.
Navigatia nu o folosesc ca imi arata ca sunt pe undeva prin Paris- am sa incerc cu o antena pt GPS si o restartare. Functia de DVD merge doar cu resoftare de la Pioneer care e cam 900 lei. Mai bine cauta un model mai nou si scutestete de batai de cap.

@EVIL's Style - multumesc mult dar oferta ta depaseste bugetul
the dog is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 16:31   #12
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Unde pot face upgrade soft/harta Pioneer AVIC F310BT

Quote:
Originally Posted by the dog View Post
Nimic deocamdata - ma bucur de sound si de de functiile pentru telefonul mobil. Eu pentru asta l-am luat.
Navigatia nu o folosesc ca imi arata ca sunt pe undeva prin Paris- am sa incerc cu o antena pt GPS si o restartare. Functia de DVD merge doar cu resoftare de la Pioneer care e cam 900 lei. Mai bine cauta un model mai nou si scutestete de batai de cap.

@EVIL's Style - multumesc mult dar oferta ta depaseste bugetul
intre timp am gasit pe cineva de prin bucuresti parca..
undeva pe la 50-100 lei costa lucrarea...
soosy is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 17:30   #13
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Unde pot face upgrade soft/harta Pioneer AVIC F310BT

Mai este o varianta , prin patch total la sistemul de operare , atunci se poate rula orice aplicatie de gps pe device , atata timp cat respecta rezolutia !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 08-12-12, 23:03   #14
maxxtl

Stock
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 1
Default Re: Unde pot face upgrade soft/harta Pioneer AVIC F310BT

Salut. Eu instalez soft si harti pe Pioneer F310BT F320BT si pe mai multe modele. Cine este interesat sa-mi dea pm.
maxxtl is offline   Reply With Quote
Old 23-12-12, 18:27   #15
bpeter

Stock
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 1
Default Re: Unde pot face upgrade soft/harta Pioneer AVIC F310BT

Quote:
Originally Posted by maxxtl View Post
Salut. Eu instalez soft si harti pe Pioneer F310BT F320BT si pe mai multe modele. Cine este interesat sa-mi dea pm.
salut sunt interesat pentru un f320bt daca poti sa-l deblochezi, l-am dat cuiva care a zis ca poate instala igo8 si la blocat nu mai buteaza de loc. si bineinteles daca poti care ar fi costurile, multumesc
bpeter is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -