Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-11, 21:48   #1
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Spalarea in fata casei a masinii interzisa?

Astazi dupa ce mi-am schimbat jantele pe fata, am zis sa-i fac un dus doamnei si dupa ce o ud nitel vine tata la mine si-mi zice ca daca spal masina in fata casei, iau amenda si inca una mare.
Mi-a mai zis ca a spalat-o o data si era sa ia amenda. De unde si pana unde, de cand si pana cand nu am voie sa fac ce vreu in fata casei mele ?
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 22:13   #2
BoxeR.RGA

Stage 2
 
BoxeR.RGA's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 63
Default Re: Spalarea in fata casei a masinii interzisa?

hmm...daca o speli in curte nu cred ca poti sa primesti vreo amenda.
Eu am spalat masina la un prieten in curte si apa se scurgea in strada ,si probabil ii deranjam pe soferi deoarece am primit cateva claxoane, dar de amenzi sau alte chestii nu am auzit. Amenda poti sa iti iei doar in cazul in care speli masina pe un drum public..io stiu
BoxeR.RGA is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 22:33   #3
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Spalarea in fata casei a masinii interzisa?

Dupa cate stiu eu ... e interzis acest spalarea autoturismului in spatiile publice! Chiar si in fata casei tale! Nu esti pe domeniul tau! E public... In curte, ok! ...
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 22:40   #4
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Spalarea in fata casei a masinii interzisa?

Am inteles, atunci am sa ma chinui si am sa o bag in curte sau in garaj si o spal acolo =))
Ma mir cum de abia acum incep astia sa-si faca treaba si nu-i o idee asa rea, ca am un vecin cu un logan care-si spala masina zi de zi, ma mir cum de mai are vopsea pe ea.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 00:49   #5
jemis90
Opel Driver

Stage 5
 
jemis90's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 361
Member of:
[Opel]
Default Re: Spalarea in fata casei a masinii interzisa?

Dap, chair umbla baietii la vanatoare de spalatori
La o adica ...sunt unele locuri care chiar nu se preteaza la asa ceva ( in fata blocului, pe alee ...)
jemis90 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 16:58   #6
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Exclamation Re: Spalarea in fata casei a masinii interzisa?

Mihai dar e mare criza la tine hmm ? te pui la 5 ron cat e un jet la spalatorie ? sau o faci din placere ? ( nu-ti place sa-ti spele altu" caruta , hmm? vrei s-o atingi doar tu....frumos , e de apreciat ). / unii fac comparatii intre femeie si masina.... cred ca cei care au aprobat legea impotriva spalarii masinilor in fata blocului... s au gandit ca femeia nu o speli in fata blocului..si deci nici masina nu ai voie... DAR daca pui o femeie goala sa spele masina...in fata blocului... sigur n-o amendeaza nimeni

* deci Mihai , vrajeste-o pe studenta ta....scoate-o la spalat caruta/ dar anunta-ne sa venim sa vedem treaba bine facuta

P.S. era sa-mi iau si eu amenda pentru o treaba de asta desigur vecinii au chemat gardienii / pe vremea aia.. dar au fost intelegatori
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 17:52   #7
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Spalarea in fata casei a masinii interzisa?

Quote:
Originally Posted by zorro6299 View Post
Mihai dar e mare criza la tine hmm ? te pui la 5 ron cat e un jet la spalatorie ? sau o faci din placere ? ( nu-ti place sa-ti spele altu" caruta , hmm? vrei s-o atingi doar tu....frumos , e de apreciat ). / unii fac comparatii intre femeie si masina.... cred ca cei care au aprobat legea impotriva spalarii masinilor in fata blocului... s au gandit ca femeia nu o speli in fata blocului..si deci nici masina nu ai voie... DAR daca pui o femeie goala sa spele masina...in fata blocului... sigur n-o amendeaza nimeni

* deci Mihai , vrajeste-o pe studenta ta....scoate-o la spalat caruta/ dar anunta-ne sa venim sa vedem treaba bine facuta

P.S. era sa-mi iau si eu amenda pentru o treaba de asta desigur vecinii au chemat gardienii / pe vremea aia.. dar au fost intelegatori
Nu te prind eu o data pe trecerea de pietoni sa ma fac ca-mi aluneca piciorul de pe ambreiaj =))
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -