Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 23-06-11, 21:13   #421
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by IS19CIP View Post
Din motive ce tin de Forumul 4TUNING Iasi Stickerele nu se pot acorda membrilor care nu sunt mai vechi de 1 an . Sper sa nu va suparatii.. asta este trb .. O zi buna
Asta nu prea mi se pare ok... Adica nu mi se pare un criteriu de luat in seama. De exemplu este un membru care a intrat acum un an pe forum sa intrebe ceva in legatura cu o problema la masina lui. A intrebat si a uitat de forum... Dupa un an mai are o problema mai intra o data pe forum si are dreptul sa isi ia stiker. Eu care abia mi-am luat masina si frecventez zilnic forumul nu am voie sa imi iau stiker si trebuie sa astept un an... Cred ca pana la urma am sa imi fac unul "contrafacut" si asta este... Mie personal mi se pare penibil ca sa imi fac cont aici cu un an inainte de a-mi lua masina ca atunci cand o sa o am sa pot sa imi pun stikerul pe ea... Eu consider acest forum un loc de socializare/ajutorare/dezbatere/etc si cred ca oricine care are ceva de spus si care intra des pe forum ar avea dreptul sa obtina un astfel de stiker. Acest stiker il consider doar un accesoriu care sa ne transforme din Userii virtuali pe net in Soferii din trafic. Un accesoriu de identificare a membrilor acestui forum. Astept si alte pareri...
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 21:17   #422
grg_92

Stage 5
 
grg_92's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 701
Member of:
[VW]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by mihayyy2000 View Post
Asta nu prea mi se pare ok... Adica nu mi se pare un criteriu de luat in seama. De exemplu este un membru care a intrat acum un an pe forum sa intrebe ceva in legatura cu o problema la masina lui. A intrebat si a uitat de forum... Dupa un an mai are o problema mai intra o data pe forum si are dreptul sa isi ia stiker. Eu care abia mi-am luat masina si frecventez zilnic forumul nu am voie sa imi iau stiker si trebuie sa astept un an... Cred ca pana la urma am sa imi fac unul "contrafacut" si asta este... Mie personal mi se pare penibil ca sa imi fac cont aici cu un an inainte de a-mi lua masina ca atunci cand o sa o am sa pot sa imi pun stikerul pe ea... Eu consider acest forum un loc de socializare/ajutorare/dezbatere/etc si cred ca oricine care are ceva de spus si care intra des pe forum ar avea dreptul sa obtina un astfel de stiker. Acest stiker il consider doar un accesoriu care sa ne transforme din Userii virtuali pe net in Soferii din trafic. Un accesoriu de identificare a membrilor acestui forum. Astept si alte pareri...

daca el e cel cu comenzile si zice ca astea-s regulele ...trebuie respectate....poti sa-ti faci la pim..iese bine..dar nu o sa reziste ca unu original
__________________
grg_92 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 21:17   #423
IS19CIP

Stage 5
 
IS19CIP's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 546
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by mihayyy2000 View Post
Asta nu prea mi se pare ok... Adica nu mi se pare un criteriu de luat in seama. De exemplu este un membru care a intrat acum un an pe forum sa intrebe ceva in legatura cu o problema la masina lui. A intrebat si a uitat de forum... Dupa un an mai are o problema mai intra o data pe forum si are dreptul sa isi ia stiker. Eu care abia mi-am luat masina si frecventez zilnic forumul nu am voie sa imi iau stiker si trebuie sa astept un an... Cred ca pana la urma am sa imi fac unul "contrafacut" si asta este... Mie personal mi se pare penibil ca sa imi fac cont aici cu un an inainte de a-mi lua masina ca atunci cand o sa o am sa pot sa imi pun stikerul pe ea... Eu consider acest forum un loc de socializare/ajutorare/dezbatere/etc si cred ca oricine care are ceva de spus si care intra des pe forum ar avea dreptul sa obtina un astfel de stiker. Acest stiker il consider doar un accesoriu care sa ne transforme din Userii virtuali pe net in Soferii din trafic. Un accesoriu de identificare a membrilor acestui forum. Astept si alte pareri...
Asta e parerea ta eu tiam zis.. din cauza altor parerii a altor membrii de aici.. Daca baietii sunt de acord cu cea mai mare placere. Nu faceti din asta un motiv de scandal pe aici .
__________________


TRACTARI AUTO NON-STOP TEL : 0743 635 005
IS19CIP is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 22:47   #424
Victor VRE

Stage 4
 
Victor VRE's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 215
Member of:
[CHEVROLET]
[CITROEN]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Tineti cont ca stickerele astea nu va vor mai da ~100 de cai in plus la putere, nu va vor scuti de plata impozitelor, nici nu va vor aduce combustibil gratuit.
Victor VRE is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 22:49   #425
IS19CIP

Stage 5
 
IS19CIP's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 546
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Victor VRE View Post
Tineti cont ca stickerele astea nu va vor mai da ~100 de cai in plus la putere, nu va vor scuti de plata impozitelor, nici nu va vor aduce combustibil gratuit.
Zile ca le zici bine
IS19CIP is offline   Reply With Quote
Old 24-06-11, 09:30   #426
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by IS19CIP View Post
Din motive ce tin de Forumul 4TUNING Iasi Stickerele nu se pot acorda membrilor care nu sunt mai vechi de 1 an . Sper sa nu va suparatii.. asta este trb .. O zi buna
bine, dar nici tu nu ai 1 an pe forum.... mah, nu incepeti sa va dati iar sefi peste alti... zi simplu, daca vrei sa ii dai stiker il dai, daca nu, NU si cu asta basta....
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 24-06-11, 10:16   #427
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

sau vezi ca sunt pe forum n topicuri cu stickere de vanzare
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-11, 10:39   #428
IS19CIP

Stage 5
 
IS19CIP's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 546
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
bine, dar nici tu nu ai 1 an pe forum.... mah, nu incepeti sa va dati iar sefi peste alti... zi simplu, daca vrei sa ii dai stiker il dai, daca nu, NU si cu asta basta....
Eu le dau cu tot dragu , dar dupa sa nu aud ca imi sare lume in cap [ Mihayy , Jokers vb pe privat ] o zi buna. Si incheiem aici oricediscutie
IS19CIP is offline   Reply With Quote
Old 24-06-11, 10:46   #429
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by mihayyy2000 View Post
Asta nu prea mi se pare ok... ....... Astept si alte pareri...

Relax , ai ajuns in Romanica unde oricine se ofera sa te ajute sa ramaii cu un gust amar ....in multe situatii...acolo unde te astepti mai putin

bafta,
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-11, 10:47   #430
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
bine, dar nici tu nu ai 1 an pe forum.... mah, nu incepeti sa va dati iar sefi peste alti... zi simplu, daca vrei sa ii dai stiker il dai, daca nu, NU si cu asta basta....
Imi cer scuze de off, dar mi-ai facut dimineata, sincer, nici n-am observat asta, dar na, asta-i comunitatea 4tuning. =))
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 24-06-11, 11:21   #431
grg_92

Stage 5
 
grg_92's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 701
Member of:
[VW]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

unde pot polisha masina ? un polish pt luciu mai ieftin....ca un polish complet tre sa fie scumpisor...locuri/preturi stie cinevA?
grg_92 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-11, 12:12   #432
Eriksson
2 Roti

Stage 5
 
Eriksson's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 346
Member of:
[2 Roti]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
Imi cer scuze de off, dar mi-ai facut dimineata, sincer, nici n-am observat asta, dar na, asta-i comunitatea 4tuning. =))
ce-a mai ajuns forumul )))

@grg vezi la serj
Eriksson is offline   Reply With Quote
Old 24-06-11, 19:01   #433
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

care stie unde pot gasi si eu un capac pentru janta asta? sau 4 care sa se potriveasca? ca la mine unu o fost imprumutat
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF3041.JPG
Views:	62
Size:	4.42 MB
ID:	2057168  
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 25-06-11, 20:56   #434
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by zorro6299 View Post
Relax , ai ajuns in Romanica unde oricine se ofera sa te ajute sa ramaii cu un gust amar ....in multe situatii...acolo unde te astepti mai putin

bafta,
Eu de felul meu sunt mai calm... Sunt roman nascut si crescut aici asa ca am mai intalnit situatii de genul asta. Bakal zicea sa nu se dea sef peste altii, un abtipild lipit pe luneta nu te face sef peste nimeni. Daca el asa a considerat ca e mai bine sa reactioneze, desi el este in aceeasi situatie ca mine, e treaba lui. Dar se vede in comment-urile altor useri cu ce s-a ales in urma gestului sau...
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-11, 22:05   #435
bau4rock

Stage 5
 
bau4rock's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,265
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

am rezolvat cu interiorul pentru asta il recomand pe user crvalx om de incredere si face o treaba de calitate, nu mergeti la kaufland dupa cateva intrebari aia m-au luat la mijto cand i-am intrebat daca iau masina umeda a zis ca da si cum e normal umed nu se cunosc pete l-am intrebat daca imi da garantie cand se usuca o zis ca nu sa ma duc sa-l caut p ala care imi da garantie, se pare ca totusi am gasit omu care da si garantie asa ca va recomand sa apelati cu incredere la el(crvalx) bafta
__________________
..::YM:bau_4rock|ORANGE:0754387192|CAR:golf 3::..
bau4rock is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -